Yağdan kalori yakmanın püf noktası nelerdir?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Heavy_Infantry tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Heavy_Infantry

Heavy_Infantry Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle selam Bugüne kadar kaç kalori aldığımı hesaplamış değilim
    kısaca size bahsedeyim ev-dersane arası mekik dokuyorum az hareket ediyorum yani.
    diyete başlasam haftada 0.5 veya 1 kilo versem (niyetimde o var)
    bunun ne kadarı yağdan olabilir sorusu aklıma geliyor
    kalori yakma =/= Kilo verme diye biliyorum
    Pek tecrübem yok Aydınlatabilirmisiniz. Yorumsuz geçmeyin arkadaşlar durum ciddi kendime güzel bir hedef koymak istiyorum bu konuda, sağolun

2. neverbackdown.

neverbackdown. Üye

Beğenileri:
    672
    Ödül Puanları:
    123
    22 kilo verdim ve beldende 16 cm verdiğime göre sanırım yağ yaktım :) Beslenme olarak şekeri , fast foood , kızartma ve hamurişlerini çıkart. Protein bol al , komplex karbo ( makarna , bulgur , yulaf ) ihmal etme karbonhıdrat alamazsanda kas kaybedersin bilgin olsun. Günde 2-3 litre su iç. Tuzu azalt hatta hiç alma. Sıksık öğün yap kendıne hadı zamanın olmuyosa 3 ana 3 ara öğün yap. Ara öğünlerde meyve , kuruyemiş vb. şeyler yiyebilirsin. Genelde haftada 0.5 kilo yağ yakılır deniliyor. Ayda 2-4 arası kilo veriyorsan işler yolunda gidiyordur.( su ve yağ atabilirsin)

Kalori hesaplamana gerek yok illaki. Zaten besinlerin şeker ve karbo içerikleride kalori kadar önemlidir.

Ayrıca unutma aç kalmak en büyük yanlışın olur. Dediğim besinler haricinde herşeyden istediğin gibi ye aşırıya kaçmadan. Diyet aç kalmak değil beslenme alışkanlığıdır. Haftada 3 gün kardıo yapmak işine yardımcı olur. ( 20-25 dk iyidir )

3. Heavy_Infantry

Heavy_Infantry Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Vaay epey gençsin nasıl aldın da verdin 22 kilo :)
    boyun uzunmuş ama sanki tebrikler yinede . tavsiyeler için sağol.

neverbackdown. bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş