Yağ yakmak ve deri sarkması

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve tekbaba35 tarafından 24 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. tekbaba35

tekbaba35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhabalar şuanda keto diyeti uyguluyorum sabahları hindi füme 5 yumurta omlet spordan sonra isole protein alıyorum acıkıncada tavuk yapıyorum salata domates yağ yakıyorum ama sorum şu deri sarkması oluşur mu yaklaşık 1200 kalori alıyorum split ağırlık antrenmanı sonra git kardiyo 200g yakın protein alıyorum deri sarkması oluşur mu şuan kilom 89 boyum 177 yağ oranım 24.5 belim 103 boyum 40cm sizce deri sarkması oluşur mu ve ne kadar süre bu diyeti uygulamam lazım. İyi sporlar

2. Paraklit

Paraklit Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Istanbul
    Diyeti kendiniz mi oluşturdunuz yoksa diyetisyen mi verdi?Ben kilo verdiğim zaman sarkma oluyor ama vücudu sıfırlayınca vücut geliştirme kısmına geçtiğim zaman toparlıyor.Şu an kilo verme sürecindeyim gelişmeleri paylaşıyorum kendi günlüğümde.

3. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    107 kilodan 78 kiloya 7 ayda düşmüştüm. Bu süre zarfında spor yapmıştım. Bir sarkma olmamıştı.

4. tekbaba35

tekbaba35 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Diyeti kendim oluşturdum
    Diyetimi kendim oluşturdum
    Umarım bende de oluşmaz.
    Teşekkür ederim iyi çalışmalar.

5. Vivalde

Vivalde Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sağlıklı yağlar tüketildiği için Ketojenik diyetin deriye olumlu faydaları oluyor. Kilonda bir problem olmasa bile yağ oranın oldukça yüksekmiş. Muhtemelen karın çevresinde ciddi oranda yağ dokusu bulunuyor olabilir. Şayet böyle bir durum varsa kiloyu yavaş vermelisin.

Bir de bizim milletin anlayamadığı bir konu var: Göbek çevresindeki yağlardan kurtulana kadar “kilo vermek”. Halbuki ideal kiloya yakın kilolarda, kilonun göbekteki yağlarla bir ilgisi yok. Örnek veriyorum, adam 110 kilodan 70’e kadar 3-4 ayda iniyor. Şimdi bu adamda sarkma olmaması için hiçbir neden yok. Bu adam ilk etapta 90 kiloya gelip, kilo koruması yapabilirdi. Spor ile zaten zamanla yağ yakıp kilo vermeden ölçü düşürecektir. Fakat burada hızı, “kasların inşa olma hızı”na göre ayarlaması gerekir.

Ağırlık sporlarına başlayan bir insan ilk yılda ortalama 10 kilo kas kütlesi alır, ikinci yılda da 5. Yani kilo sabitlendiğinde ilk yıl 10 kilo yağ gider, 10 kilo da kas geldiğinde vücut yaklaşık 10 kilo vermiş gibi gözükür. Şayet kilo fazlaysa, ayda 1 kilo vererek sarkma olmadan zayıflanabilir. Ayda 1 kilo verme yöntemiyle ortalama 40 kiloya kadar sarkma olmadan zayıflamak mümkün (beslenme, spor, yaşa bağlı). Fakat senin durumunda zaten sarkma olması çok zor. 74 kiloya inip, kas kütlesi eklersen sarkma olmadan yağlardan kurtulursun. 15 kiloya kadar korkacak bir durum yok.

Bir de sarkma konusunda; şu anki kiloyu değil, çıkılan en yüksek kiloyu dikkate almak gerekir. Verilecek kilo 15 kilodan fazlaysa ayda 1 kiloyla zayıflamak en iyi çözüm. Vakti olmayanlar ayda 2 kilo verebilir ancak 2 kilo üzerinde deri kesinlikle adapte olamaz.

Ayrıca derinin durumunu takip ederek sarkıp sarkmayacağı da anlaşılabilir. Bunun için el ile yoklayarak derinin gerginliğine, kalınlığına bakılabilir ve buna göre kilo verme süreci bir süre askıya alınabilir. Bu süreçte deriye nemlendiricilerle veya çeşitli yağlarla masaj uygulanabilir, soğuk duşlarla da bu bölgedeki deri sıkılaştırılabilir. Yine destekli, sıkı bir atlet ile bel çevresindeki deri desteklenebilir, bu da işe yarar. Saygılarımla.

Sayfayı Paylaş