Yağ yakma günlüğüm: Animal Cuts, Süre: 105gün. Hedef: 12cm

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve residente_calle tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    2 gündür yazamadım foruma netim gittiği için.
    Öncelikle şunu söyleyeyim Animal Cuts güzel gidiyor :)
    Herhangi bir yan etki yok, terletmesi ve enerjisi yerinde.
    Kan sonuçlarını animal'a başlamadan önceki gün aldım, kolestrol sınırda çıktı (bu da geçmişte çok sakatat vs tükettiğim için olsa gerek) onun haricinde anormal bir şey yok. Doktora protein tozu ve animal'dan bahsettim kötü bi şey demedi.

2 günlük beslenmeleri hatırlamıyorum ama diyeti aşmadım fazla.

Bugun gögüs + biceps calıstım bench ve incline yine zorladı ancak barbell , alternative ve biceps curl gayet iyiydi, kilo artırdım. Kas antrenmanından sonra 35 dakika kardio calıstım, 25 dakika kosu bandı + 10 dakika bisiklet olmak üzere.

Antrenmandan sonra evde mangal partisi vardı, maalesef ki haslanmıs tavuk yiyemedim, ama yagsız tavuk sisleri ve köfteleri yemeye gayret ettim, tabii ipin ucunu biraz kacırdım ama ekmek vs hiçbişey yemedim, sadece karbo niyetine olsn diye biraz patates salata + bol normal salata yedim. Bira, kola vs'ye her zamanki gibi (diyette olduğumdan beri yani :) ) hayır dedim.

Mangalda fazla kacırınca solugu kosu bandında aldım ve tam 60 dakika ort. 7.5 km/s hızda kostum/ yüksek tempoda yürüdüm, aralarda 100 mt sprintlerle vücudu şaşırtmaya calıstım :)

Beslenme:
    Sabah (ant öncesi)
    4+2li omlet, yulaf+nesfit

Ögle (ant sonrası)
    mangal (200-300 gr tavuk-kırmızı et) + patates salatası + bol salata

Ara ögün
    1 avuc fındık + yesil cay

Aksam:
    150 gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata + 2 yemek kasıgı k. makarna

Yatmadan önce
    400 ml yarım yaglı süt.

2. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Neden yarım yağlı süt ? Onun yerine yağsız süt içmen daha iyi olmazmı ? Vücudun yağ ihtiyacını belli bir miktar zeytinyağı ile karşılıyabilirsin.

residente_calle bunu beğendi.
  3. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bazı günler neredeyse 0 yağ tükettiğim için sütte yarım yaglı olanı tercih ediyorum (tabi 1avuç fındıktan alıyorum aslında orası ayrı) ama haklısınız direk 0 yağlı olanı tercih etsem daha iyi olacak gibi. Sonuçta sütü gece yatarken içtiğim için yağ açısından mümkün olduğunca az olanını tercih etmem gerekli.

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Antrenmanınızı çok incelemedim ama beslenmeye şöyle bir göz attım.

Bazı yanlış bulduğum şeyleri belirtmek isterim.

1. Yağ yakım döneminde nestfit çok ama çok yanlış bir besin. Nestfit sabah gevrekleri arasında şekeri en fazla olan gıdalardan. Yanlış hatırlamıyorsam içindeki 80 gram karbonhidratın 17 gramı şekerdi. Bunun yerine corn flakes yapabilirsiniz. Onda şeker 8 grdı diye hatırlıyorum. Ya da en iyisi bunun yerine yulaf ezmesi koymak. Yulafta şeker 0 denecek kadar az.

2.Yağ yakmaya çalışıp gece yarım yağlı süt içip yatmak yanlış bir davranış.Kesinlikle yağsız olmalı. Hatta imkanın varsa yağsız süt yerine yağsız yoğurt ye. Sindirimi daha kolay diye duymuştum. Yağsız sütün sindirimi zor oluyormuş.O yüzden yağsız süt e 1 çay bardağı yarım yağlı sütte ekleyebilirsin. Kalsiyumun emilimini hızlandırmak için...

3.Caseinli gıda aldığın günler sabah whey içmeyebilirsin. Zaten uzun süre vücuda giriyor.O yüzden cardio yapacaksan sabah whey + su üzerine cardio yapabilirsin ama body yapacaksan sabah direk yumurtayla güne başlayabilirsin. Gece imkanından vs. ötürü yağsız yoğurt yiyemezsen sabah ne olursa olsun whey proteinle başla.

4.Yemesi sorun olmuyorsa 2 sarılı omleti 1'e düşürebilirsin.

5.Portakal suyu inanılmaz yanlış bir besin olmuş. Yağ yakımını hızlandırmak içn şeker 0'a yakın olmalı diye düşünüyorum. Yine çok fazla şeker var. Onun yerine domates,salatalık vs. olabilir. Ya da kiraz gibi glisemik indeksi düşük bir meyve.

6.Ara öğünde meyve ok ama o meyveler ne olacak o önemli. Karpuz gibi gi'si tavan yapmış bir meyve mi yoksa elma gibi gi'si düşük bir meyve mi? 1 elma yeterlidir. Ben 1 elma + 250 gr yağsız yoğurt yapıyorum. Casein içeren protein kaynaklarının gece olduğu gibi gündüz alınması da önemli.

7.Öğlen et demişsiniz. Kırmızı Et sindiriminden ötürü diyet döneminde önerilmez. Ne olursa olsun da azıcık yağ vardır. HEle pirzola falan götürürseniz zaten o diyet, diyetlikten çıkmıştır. Kırmızı et ise bonfile, tavuk ise göğüs kısmı, balık ise yağsız ton balığı ya da levrek gibi yağı az balıklar olmalı.

8.Öğleden sonra meyveye gerek yok artık. Karbonhidratı düşürmeniz gerekiyor. Onun yerine yağsız tavuk eti iyi olur. Tabi antrenman saatinizi bilmiyorum ona göre düz bir yorumum oldu. Kepekli makarna olabilir ama yarım tabağı geçmesin.

9.150-200 gram tavuğa gerek yok. 1 öğünde 25 gram protein almak hedefimiz o yüzden 100 gram tavuk eti yeterli.

10. Akşam yemeğinde karbo? öyle mi? Hayır bu çok yanlış. Yağsız sebze yanına eklenmeli fakat kompleks karbolar olmaz. Ben en çok akşam yağsız ıspanak + 1 sarı+ 3 yumurta beyazı + yağsız yoğurt seviyorum.

Akşam sebze yemezseniz bu sefer açlıktan uyuyamazsınız. Aklınızdan yemek çıkmaz.

11. Yatarken yağsız yoğurt önerim.

Gün içinde fındığı zayıflama da önermem. Ama yağ olarak iyi bir kaynak. Ben yağ limitimi öğlen yemeğimdeki patatese ya da makarnaya 1 çay kaşığı atarak tamamlıyorum.

Gün içine tarçını ekleyebilirsiniz. Ayrıca yağ yakıcı bir supplementte olabilir.

Son olarak: Animal cuts hakkında hiçbir bilgim olmadığı için o kısımla ilgili bişey yazmadım.

Benimde günlüğüm var. Düşük karbonhidrat 0'a yakın yağ diyeti uyguluyorum. Beslenmeme göz atmak isterseniz:

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/jimraynor-84-4-kg-definisyon-t26454.html

Son sayfada son halimde var.Define günler dilerim.

umutn ve residente_calle bunu beğendi.
  5. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    jimraynor, öncelikle tavsiyelerin için teşekkürler. Sen madde madde yazmışsın ben de öyle gideyim.

1- Nesfit tüketmemin nedeni yulafın agızdaki tadını değiştirmek içindi. Yulafın üstüne 10-15 parçacık elimle serpiyorum tat vermesi için. Ama corn flakes de aynı amaca ulaştırabilir sanırım, bunu deneyecegim.

2- Sütün yağsızını kullanacagım artık haklısın.

3- Yumurtayı 4+1'e indirdim bikaç gündür.

4- Portakal suyunun yerine yeşil çayı düşünebilirim o zaman.

5- Meyve olarak kiraz, elma vs yiyorum, abartılı ölçüde değil zaten.

6- Akşam yemeğinde karbonhidratsız yemeyi denedim ama pek başarılı olduğum söylenemez.

Diyeti biraz esnek tutmamın nedeni daha önce hiç diyet yapmamış olmamdı, kendimi birden bire "nazi" diyetine sokmak istemedim. Sonuçta 15 günde pes etmek gibi bi durum oluşmamalı. Ama eleştirilerinizde haklısınız ve yazdığım maddelerde düzeltmeye gidecegim. Yorumlar için tekrar teşekkürler.

6. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    1.Nestfitin tadı güzel cidden. Ben bir ara gevreklere sadece karbonhidratlarının yüksekliğine ve yağdaki düşüklüğüne bakarak alıyordum. Bu çok yanlış. O gevreklerde ki en önemli şey karbonhidratının ne kadarı şeker ona bakmalı. Yulaf bu konuda tamam süper ama tadı da iğrenç

Yulafı güzelleştirmek için yağsız yoğurtla karıştırıp pul biber atabilirsin. Ya da yumurta akıyla omlet yapabilirsin içine domates salatalıkvs.

İlla gevrek istiyorsan o zaman tercihin corn flakes olmalı. Zaten hafif birşey. Bir kase doldurunca 50 gram falan anca ediyor. O da zaten 30 gram karbonhidrat falan ediyor.

3- yumurta için 4+1 iyi eğer peynir vs. başka protein kaynağı yoksa 5 hatta 6'ya bile çıkarabilirsin.

4-Sabah kahvaltıyla yeşil çay fikri hiç iyi gelmedi. Normal çay niye içmiyorsun onda da az miktar cafein var. Yeşil çay bence metabolizmanın yavaşladığı zamanlar hızlanması için içilmeli. Sabahları zaten metabolizma çok hızlı olur. Bence gereği yok. Ha diyorsan ki çaydan daha çok seviyorum o zman sorun yok. Çayı da şekersiz içmelisin bunu söylememe gerek yok sanırmı.

Ben 2 şeker atardım çaya eskiden. Sonra zamanla azalttım 1 hafta 1.5 attım 1 hafta 1 1 hafta yarım şeker ve son hafta sadece şekeri şaya değdirip bırakıyordum. Buna paralel olarak çayı da gittikçe açık koymaya başladım. Böylece çay da şekeri de çok rahat bıraktım.

5-Profesyonel bodyciler meyveyi diyetlerinde tamamen bırakıyorlar. Ben de öyle yapıyorum. Buna paralel olarak multivitamin one-a-day alıyorum.

6- Bunu zaten başardığın an gerçek definasyonun başlayacak. Kilom değişmiyor diye sızlananlara akşam ki karbonhidratı sıfıra yakın tutmayı öneriyorum. Definasyondaki en önemli nokta akşam ki karbonhidratı sıfıra yakın tüketmek. Tartıya çıkmadan dişini sıkaran 5 gün kabak, pırasa, ıspanak vs. gibi karbonhidrat oranı düşük sebze tüketmeyi dene. 5.gün sonunda tartıl ya da yağ ölçümüne bak.

Diyetini elbet esnek tutacaksın ama unutma ki yaz geldi ve sen definasyon için biraz geç kalmışsın. Bakma benimde böyle yazdığıma. Benim günlüğüme de bakabilirsin. Pizzalar,mangallar,dondurmalar kaçırdığım oluyor. Bu da olmazsa zaten insanlıktan çıkarız. Abartmamak kaydıyla bunları da yiyorum.

7. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    1- Bu sabahtan itibaren yulafın içine cornflakes koymaya (serpmeye) başladım.
    2- Çay da olabilir, ben sadece yağ yakımına destek olduğu için yeşil çayı düşünmüştüm ama metabolizma hızının sabah yüksek olduğunu bilmiyordum. Bu sabah hiçbi şey içmedim, aramadım da.
    3- aralarda (genelde günde 1-2 defa 100 gr) meyve kurtarıcım açıkcası.
    4- Dün akşam dediğini yaptım, 150 gr haslanmıs tavuk gögüs ve bol salata yedim. Bugun de sebze yemegiyle birlikte aynı ögünü tüketicem umarım :)

Anladım, senin günlüğü de yakından takip ediyorum :)

8. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün 55 dakikalık kardio yaptım. Bugun ve yarın kas antrenmanlarım var.

Dünkü beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet

Ögle (ant sonrası)
    150 gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata + 2 yemek kasıgı k. makarna

Ara ögün
    100 gr kiraz

Aksam: 150 gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata + patlıcan yemeği ve 1 dilim kepekli ekmek.

Yatmadan önce
    400 ml yağsız (350 ml yağsız + 50 ml yarım yaglı) süt.

Jimraynor, aksam yemeginde evde sebze yemegi olarak patlıcan vardı onu yedim, ama bu tür yemekleri ekmeksiz tüketmem çok zor şahsen. 1 dilim kepekli ekmege yol verdim bunun için :)

Bir de yağsız süt meselesine gelicem, %0 yağlı sütü aldım ama besin değerlerini karşılaştırdığımda neredeyse hiçbir fark yok? Yagsız sütte yağ oranı %0.1 yazıyo, yarım yaglı sütte ise %0.15. Yani yağsız sütte en düşüğünden saysak %0.10, diğerinde %0.15 var. Fiyat farkı ise 2 katı. Peki bu durumda tamamen yağsız sütü almak ne kadar mantıklı?

9. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün sırt + triceps calıstım, yine verimli ve hızlı bir antrenmandı. Ama son 1 haftadır fark ettiğim kadarıyla temel hareketlerde zorlanmaya başladım (bench, incline, rowing, law pull down) ve kaldırdığım kiloları mecburen az da olsa indirdim. Bunun nedeni diyet mi olabilir? Ben yeterli miktar protein ve karbonhidrat aldığımda antrenman acısından bir sorun olmayacagını düşünüyordum. Gerçi karbonhidratı gözle görülür derecede azalttım, sadece antrenman günleri yulaf, ve antrenman sonrası 2-3 yemek kasıgı yagsız kepekli makarna yiyorum.

Dünkü beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet

Ögle (ant öncesi)
    150 gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata + (yulaf + corn flakes) + 3 amino + animal cuts

Ant sonrası
    üzüm suyu + whey

Aksam (antrenmandan 90 dakka sonrası): 150 gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata + bezelye yemegi + 1 dilim kepekli ekmek.

Yatmadan önce
    400 ml yağsız (350 ml yağsız + 50 ml yarım yaglı) süt.

Ayrıca antrenman sonrasında aldığım üzüm suyu hakkında fikirlerinizi merak ediyorum? Ondan da uzak durmalı mıyım?

10. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün omuz +^bacak calıstım. Temel hareketlerde kaldırdıgım agırlıkları kaldıramıyorum demiştim, sanırım tüm hareketlere yansıdı :( Gerçi karbonhidratı kesmek bunun nedeni olsa gerek, çünkü yulafı bile yemiyorum artık, antrenman yapcagım günler o da bazen, mesela dün yemedim.

Bugun cardio günü, birazdan gidecegim ama animal pack'ini yanıma almayı unutmusum aksam içicem artık. Kilo 73.8'lerde. Bel olcümünü esas alıcam demiştim ama ilk ölcümü metreyle yaptım ama şimdi mezurayla ölcünce metrenin yanlış ölçtüğü belli oldu. Şu an mezurayla 98 cm. Ama diyet öncesi tek bir düğmesi kapanmayan bir şortum bugun cuk diye oldu, motivasyonumun biraz düştüğü bu günlerde bana ilaç gibi geldi :) Animal cuts gayet iyi gidiyo, hiç bi sorun yok.

11. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    residente_calle kesinlikle şu yatmadan önce aldıgın 400ml sütü kesmelisin diye düşünüyorum.Forumda bir tartışmada gece yatarken aldıgın sütün birişe yaramadı veya kemik erimesine sebep oldugunu söylüyorlardı (galiba karasan ,hatam varsa affola)
    yatmadan önce lorla-yoğurt karıştırırsan daha iyi olur uyku boyunca vucudunu besler katabolikdurumda vucudunun daha az kendi kaslarını harcamasını engeller
    yatmadan 1saat önce yesen idealdir.BB idmanını haftanın 3günü yapmanı geri kalan hergün sabahdan koşu yapmanı öneririm hiit tarzında 30dk kossan 60dk yürümenden daha fazla yağ yakarsın ayrıca cok uzun tutunca antremanını katabolik durumda antreman yapmış oluyorsun ve antreman yaparken aynı anda kas yakımıda olabiliyor.onun için idmandan önce 2saat önceki öğününde zengin protein olmasına dikkat et

bende animalcuts,optimum whey gold kullanıyorum yanlız bb deil
    dövüş sporları yapıyorum.
    ağırlık kaldırma sebebimi zaten biliyorsun inşallah hedefine ulaşırsın.

12. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Tavsiyeler için teşekkürler criminalbiceps.Öncelikle, lor yiyemiyorum, bunun yerine gece sadece yogurt mu yenmeli? Ben de pro vgcilerin saatlerini kurup geceyarısı uyanarak süt / casein aldıklarını duymuştum. Geceleri içtiğim sütü %0 yağlı süte çevirdim, yatmadan yarım saat önce.

Kas antrenmanlarım haftada 3 kez. Onun haricinde 2-3 gün de cardio yapıyorum. 30 dakika koş diyorsun da, peki nabız olacak ? Yağ yakımı için ideal nabız aralıgı içinde cardio yapmaya gayret ediyorum (okuduklarımdan, duyduklarımdan ort. 125 - 145) Eğimi 12/13'lerde tutup 4.5 - 5 km/s yürüyorum. Her 7-8 dakikada bir 14-15 eğimle 7.3 km/s hızla koşmaya başlıyorum, 200mt lik sprintler şeklinde. O sırada nabız 160-170'lere cıkıyo, 2 dakika içinde yine 130-140'lara dönüyo.

Sadece cardio yaptıgım günler ortalama 90 dakika oluyo, bugun de 100 dakikaydı. Sabah cardio yapma şansım yok ama bundan sonra acık havada da yapmaya gayret edicem. Kas yıkımını engellemek icin senin de dediğin gibi bi önceki öğünde saglam protein alıyorum. Aslında ogle ve aksam 150 gr haslanmıs tuzsuz gögüs yediğim için sorun yok heralde :)

Animal'la ilgili bi iki şey sormak istiyorum, animalla beraber ekstradan kafein içeren maddelerin tüketilmesi sakıncalı diye biliyorum. Ama bu cardiodan once 1 sert kahve için de gecerli mi?

13. CrımınalBiceps

CrımınalBiceps Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    yoğurt yiyebilirsin ancak protein değeri o kadarda yüksek olmaz.o aldıgın 400ml sütü protein tozuyla karıştırmanı tavsiye ederim.Yanlız sindirim sistemini mesgul edeceğinden uyku kaliten düşebilir bunun için 30dk deilde enaşşa 1saat önce alsan iyi olur.
    hiit diye araştırma yaparsan nabız aralığının yaşa bağlı olması gereken aralıkları ve koşu stilini öğrenirsin.Acıkcası bende vucudumun sesini dinleyerek hiit tarzını yakalamaya çalışıyorum diğer türlü uğraşmak zor.Mesela orta hızda koşuyorum belli bir süre sonra kör nokta var koştugum yerde dışarıya bağlantılı olmayan o aralık boyunca depar atıyorum 15sn sürüyor sonra tekrar orta hıza dönüş yapıyorum her turda 1depar tur hemenhemen 5dk .
    Kahve konusuna gelince bende bugün başladım ancak animal cutsı aldım ne terleme var spor dışında ne bişey zaten havalar sıcak oldugundan etkisini tam kestiremiyorum anlayacagın üzre kafein var zaten tablette extra kafein alımının çok bir etkisi olacagını zannetmiyorum ancak bendeki gibi sorunsuz kullanıyorsan animalı almanda bir sorun yaratmaz sanırım.

14. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Gece protein tozu almak diyetteyken bana hiç akılcı gelmedi.
    Sonuçta bir serving 150 kalori. Yatarken yağsız süte devam :)

Bugun dinlenme günümdü, evde şınav barfiks mekik çektim.

Beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet.

Ögle
    150gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + 2 yemek kasıgı mercimekli bulgur pilavı

Aksam:

4 köfte+ taze fasülye +150 gr yogurt + bol salata

Yemekten 1.5 saat sonra
    50 gr kiraz

Yatmadan önce
    400 ml yagsız süt.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 23:12 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 23:02 ----------

Ögle ile aksam arasında ara ögün koymamam kötü mü? Sık sık az yemek tamam iyi biliyorum da o saatlerde genelde dışarıda oluyorum yiyecek pek bir şey bulamıyorum. Etiform light mı alsam yanıma arada yemek için?

Jimraynor'a özel olarak teşekkür etmek istiyorum, sayesinde akşam ögününde, (sebze yemegi ile birlikte yediğim yarım dilim kepekli ekmek dışında, o kadar da olsun :)) karbo almamamı söylediği için. Tartıda fark ediyor cidden sanırım, 73.5'leri gördüm dün. 25 günde 3 kilo gözüküyo, tabiiki büyük cogunlugu su falandır ama dediğim gibi önemli olan bel ölçüm ve diyetten önce olmayan 2 şort bugun üstüme geçti :) Daha cok var cok ama bunlar motive ediyor insanı. Ve artık şafak falan saymıyorum, nedir yani burda kendim için saglıgım, vücut estetiğim için mücadeleye girmişim , sanki zorla yapılan bir şey gibi şafak falan saymışım:) Yok arkadaş yediğine dikkat et, sporunu aksatma zaten gerisi boş. Şafak sayacak bir şey yok, bu hayat felsefesi olsa zaten biter iş :)

Son düzenleme: 28 Haziran 2010
  15. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bugun canım salona gitmeyi hiç istemedi, ben de 10 dakika uzaklıktaki ormana gidip çevresinde ve etrafında 60 dakika kadar toplam 7.5 kilometre koştum/yürüdüm. fark ettim ki, hep salon bayıyor insanı, arada açık hava lazım. Bundan sonraki kardioların cogunu ormanda yapmaya karar verdim.

Beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet.

Ögle
    80 gr light ton balıgı+ küçük porsiyon taze fasülye yemegi + 100 gr yogurt + 1 dilim k. ekmek

Ögleden sonra:
    2 salatalık

Aksam:

taze fasülye +100 gr yogurt + bol salata

Yatmadan önce
    400 ml yagsız süt + whey. (bugun yeteri kadar protein alamadıgım icin.)

16. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün evde calıstım, ip atlama, barfiks, şınav ve 20 dakikalık karın egzersizleri yaptım.

Dünkü beslenme bi önceki günle aynıydı.

Bugun ormanda yine 60 dakika koştum, yaklaşık 8 km.

Bugunkü beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet.

Ögle
    150gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + 2 yemek kasıgı mercimekli bulgur pilavı

Ögleden sonra:
    2 salatalık

Aksam:

150gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz +150 gr yogurt + bol salata

Yatmadan önce
    400 ml yagsız süt.

Bugun tam 1 ay oldu, sonuçları yazayım.
    Beli metreyle ölçtüğüm ilk gün 98 cmydi şimdi 95 gözüküyo.
    Daha doğru olan mezurayla ise su anda 96cm.
    Bi ayda 3 cm gitti, sanki biraz daha fazla olmalıydı gibi geliyor bana ama moral bozmamak lazım aynen devam.
    Kilo ise en son pazar günü tartıldıgımda 73.6'ydı, 3 kilonun üzerinde bi kayıp var başladıgım günden beri ama cogunun su oldugu acık.

Son düzenleme: 1 Temmuz 2010
  17. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Dün gögüs + biceps calıstım, antrenman stilini biraz değiştirdim. Aşamadıgım kiloları zorlamak yerine daha az kilolarla cok tekrar yaptım. Şimdiki agrı ve yanmalara bakılırsa daha verimli bir antrenman olmuş. Kas antrenmanından sonra da 35 dakika düşük tempoda kardio yaptım.

Bugun de triceps + sırt var.

Dünkü Beslenme:
    Sabah
    4+1li omlet.

Ögle (ant öncesi)
    4 köfte mümkün oldugunca az yaglı+ 100 gr yulaf

Antrenman sonrası:
    80 gr light ton balıgı

Akşam:
    150gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + bol salata

Yatmadan önce
    400 ml yagsız süt.

Akşamları aldıgım karbonhidrat nerdeyse 0'a inmiş durumda, ben yapamam diyordum ama artık alıştım bile diyebilirim. Bugunlerde biraz geç yatmaya başladım, tabi acıkıyorum da ama neredeyse boş mideyle uyuyorum bunu da eskiden hiç başaramazdım. Gece alınan karbonhidratın direk yağa dönüştüğü, onun da benim vücudumda direk göbege gidecegi gerçeği agzıma tek lokma koymadan uyutmaya yetiyo :)

Son düzenleme: 4 Temmuz 2010
  18. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Bugun triceps + sırt çalıştım, verimli bir antrenmandı. Ardından yine 35 dakika kardio yaptım, en son da 20 dakika mide çalıştım.

Sabah
    4+1li omlet.

Ögle (ant öncesi)
    4 köfte mümkün oldugunca az yaglı+ 100 gr yulaf

Akşam: (ant sonrası)
    150gr tavuk gögüs haslanmış ve tuzsuz + 1 dilim kepekli ekmek + bol salata

Yatmadan önce
    400 ml yagsız süt.

19. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    3 haftalık Animal Cuts kullanımım dün itibariyle bitti.
    Animal cuts bende ciddi bir yan etki yaratmadı, terleme konusunda başarılıydı.
    Bu süreçte 3.5 kilo vermiş gözüküyorum (pazar gününe kadar öyleydi heralde şimdi de 250 gr daha eksiktir) Bunların ne kadarı su bilmiyorum fakat, belim 3cm inceldi ve özellikle dün fark ettiğim şey basen ve popo baya küçülmüş:D (zaten kilolu değildi ama ordan gitmiş yağlar öncelikle)

Önümüzdeki 1 ay herhangi bi yağ yakıcı supplement kullanmayacagım, sabahları içtiğim elma sirkesiyle, gün içindeki kahve ve yeşil çaylarla yola devam edecegim. 1 ay sonra 7-keto'ya başlamayı düşünüyorum bu madde hakkında bilgisi olan arkadaşlar görüşlerini yazarsa sevinirim, az bi ihtimal l-carnitine de olabilir. Agustos sonuna doğru 1 Animal cuts serisi daha yapacagım. Whey + amino ise devam.

Beslenme aynı gidiyo, yalnız 2 gün önce 3 haftalık ödülümü kendime verdim 2 dilim pizza yedim. Yaklaşık 500 kalorilik bi fazlam olmuştur sanırım.

Dün ormanda 60 dakika 8 km kadar koştum, kondisyonumda artış var belirtmek isterim, daha önceki kardiolarda özellikle koşuda çabuk tıkanırdım (sigara kullanmıyorum) ama şimdi rahat gidiyo.

Cumartesi günü 1 haftalık tatile cıkacagım, bu yüzden kas antrenmanlarım sekteye ugrayacak ama ben yanımda kapı barfiksimi götürüyorum, şınav + barfiks yöntemiyle idare edicem. Kardio olarak günde 2 saat yüzmeyi planlıyorum sanırım yeterli olur.

Son düzenleme: 8 Temmuz 2010
  20. residente_calle

residente_calle Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    38
    Selamlar.
    10 günlük tatil ve 5-6 günlük internet yoklugundan yazamadım.
    Öncelikle tatilde ne yaptıgımdan bahsedeyim, açıkcası buradaki düzenimi orda yakalayamadım, deniz havuz ortam dışarı derken yememem gereken şeyler tükettiğim oldu. Ama günde 90-120 dakika arası yüzme aktivitesiyle dengelemeye calıstım. Tatil dönüşü tekrar başladım, ama 1-2 gün yine tam rayına oturtamadım. Şimdi düzeni kurmuş durumdayım.
    Ama endişelendiğim bir konu var ki çok önemli: tartı. 76.9'lardan 70.9'a kadar indim. Belim şu an 96 cm, yaklaşık 5 cm azaldı. Fakat şöyle bir durum var ki 6 kilo veren bir kişinin durumunda değilim, şöyleki beni 2 aydır görmeyen birisi "vaay kilo vermişsin" demiyor, çünkü gerçekten çok belli de olmuyor. Önceden olmayan şortlar vs oluyo falan ama 6 kilo çok onemli bir rakam, kas kaybından endişeleniyorum açıkcası. Günde 110 gr altına düşmüyorum proteinde. yaklaşık 2 haftadır antrenman yapamıyorum ama bu kadar etkisi olur mu anlamadım. Su kaybı diyecegim ama kaçta kaçı onu da çözemedim. Günde 2.5 litre su barajının altına düşmüyorum. Açıkçası verilen 6 kilo kafamı bozdu cok. Ne yapıcam bilmiyorum.

Kardio antrenmanlarına gelince, artık ormanda koşmayı adet haline getirdim. Tam 60 dakika yaklaşık 8-9 km koşuyorum, ardından 45 dakika normal tempo yürüyorum.

Yağ yakıcı kullanmıyorum, sabahları elma sirkesi, gün içinde yeşil çay, pul biber gibi metabolizmayı hızlandırıcı şeyler tüketiyorum.

Kas antrenmanlarına bugun başlıyorum, omuz + bacak çalısacagım bugun.

Sayfayı Paylaş