Yağ Yakarken Kas Yapmak Şehir Efsanesi Mi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve supplementler.com tarafından 13 Şubat 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
  2. supplementler.com

supplementler.com ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    78
    Meslek:
    Eğitmen - Sporcu Gıdaları
    Yer:
    Istanbul
  3. dadaskral

dadaskral Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben bu dediğinizi yapmak için oldukça çabalıyorum. Ağırlık girdiğim zaman hafiften en ağıra doğru çalışıyorum. Bu çalışma tarzını bir yerden duymuştum ve sanki işe yarıyormuş gibi geliyor. Ne kadar doğru bilmiyorum

supplementler.com bunu beğendi.
  4. RALTUNDA

RALTUNDA Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    28
    Benim sürekli kafamı kurcalayan konu bu. Bende işe yarıyor gibi. 122 kiloda 80 lere kadar geldim. Ve şuan hedefim bu şekil. Hem kas kazanıp. Hem kardiyo yaparak yağ yakmak. Ve ona görede beslenmek. Ölçümlerimde yağ azalıyor. Kas oranı artıyor bende

supplementler.com bunu beğendi.
  5. RealLanister

RealLanister Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    13
    Dalgalı karbonhidrat diyeti ile yağ yakarken kas yapmanın mümkün olduğunu düşünüyorum. Lakin diyet süresi uzun tutulmalıdır.

6. Jacques Reverdi

Jacques Reverdi Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

7. alexander_goren

alexander_goren Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Asker
    Yer:
    İstanbul - Ankara
    Kas hücrelerinin mitoz bölünmesi için protein, karbonhidrat, yağ üçlemesine ihtiyaç var. Protein ve karbonhidrat zaten olmazsa olmazımız yağ ise vücutta stok haldeyse bence minimum ölçüde alınmalı. Ben 120 kilolardan 90 kilolara inerken ciddi bir kas kütlesi kazandım. Metot basitti; 1 Gün çalış, 1 Gün dinlen, Çalıştığın gün karbonhidrat al, çalışmadığın gün karbonhidratı minimum seviyede tut, protein almaya devam et. Eklem ağrıların varsa bir kaç gün dinlen, dinlenme günlerini dukan ile geçir. Elbette bu sadece vücudunuzda yeterince yağ varsa işe yarıyor ve l-karnitin gibi destek ürünleri de süreci epey hızlandırıyor.

8. sporcudyt

sporcudyt Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    Böyle bir diyet veya metot yok. L karnitin ise bu süreci hızlandırmaz.

9. alexander_goren

alexander_goren Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Asker
    Yer:
    İstanbul - Ankara
    Ben bu şekilde 5 ayda 120 kilodan 90 kiloya düştüm, dukan diyetininin atak kürünü kendi çalışmama adapte ettim. Salt dukan uygulamadım sıfır karbonhidrat diyeti yapmadım değişken ağırlıklı bir rejim yaptım, yağ kütlem azalırken kas kütlem arttı, başlangıçta kaldırdığım ağırlıkların şu anda tam iki buçuk katını kaldırıyorum.
    Dukan diyetinin toksitesini düşürmek için nac 600 ve multivitamin kullandım, bir gün tüm vücut çalışıp bir gün dinlendim, çalıştığım günlerde karbonhidratı yağsız pirinç pilavından ve makarnadan aldım, antreman sonralarında karbonhidrat almadım, omuz ve sırta fazla yüklendiğim günlerde sabah ve akşam kardiyolarını da yapmadım tüm gün sadece proteinli beslendim gıdamın içine karbonhidrat yağ sokmadım. (klasik dukanda yağ serbesttir) benim yediğim kadar yoğurdu kimse yememiş, içtiğim suyu kimse içmemiştir.
    Antreman öncesinde güç düşüşü yaşıyordum, supplementler den hardline l-carnitine matrix 3000 alıp kullanmaya başladım, tadı ispirtoyu andırmasına rağmen antremanları tamamlamamı canlanmamı sağladı. İlk günlerde çarpıntı, ishal ve böbrek ağrısı yaptı devam ettiğimde bunlar ortadan kalktı. Şimdi gelelim yağsız beslenme rejiminin kötü taraflarına, yağ tüketmemenin bedelini kademe 2 basurla ödüyorum bol miktarda su içmek sindirim sistemini tek başına koruyamıyormuş, sıvı yağ tüketimi şartmış, dinlenme günlerimdeki dukan atak devresi şeklinde beslenmeyi askıya aldım günde 3 kere salata yiyorum kilo verme hızımın ne kadar düşeceğine bakacağız. Hedefim 80 kilogram gün itibariyle kilom 89.2

10. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    73
    yeni başladıysanız uzun süre spor yapıp bırakıp tekrar başladıysanız obezseniz anobolik steroid kullanıyorsanız mümkün onun dışında sanmıyorum

11. afka9

afka9 Üye

Beğenileri:
    415
    Ödül Puanları:
    73
    Benim kendi gözlemim de olduğu yönünde ama ciddi şekilde güçlenmeniz ve yag oraninizin biraz yüksek olmasi koşuluyla. Adamin yüzde 7-10 yağ oranı varsa bu kilo almadan kas yapamaz elbette. Ama yüzde 15 üstü yapabilir.

12. alexander_goren

alexander_goren Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Asker
    Yer:
    İstanbul - Ankara
    Yağ oranınız yüzde 20 ve üstündeyse anabolik steroid kullanmadan da mümkün, sorun şu ki yağ almadığınız zaman yerinizden kalkmak istemiyorsunuz, şeker için de bu geçerli antremana gitme isteği diyet varsa sıfıra düşüyor, burada inatla o salona gidilmesi, inatla o yemek listesinin takip edilmesi, inatla gerekli supplementlerin alınması kendini tokatlaya tokatlaya idmanı bitirmesi gerekiyor insanın. Hele yarıdayken gücün kesilme durumu, psikolojik mi bilmiyorum ama geçen ay içinde kafein olan içeceklerle desteklemeseydim sanırım idmanları tamamlayamazdım.

anabolik steroid kısmına gelince o kısma henüz yeni giriş yaptım, sitede konu açmak yasak olduğu için bu konudaki fark, etki ve zararları yazmayacağım.

Sayfayı Paylaş