Yağ yakarken kas almak ya da kreatin kullanmak mümkün mü?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve miminor tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 18 üye.
  1. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    ''Kas Gelisimi , kaslarin zorlanmasi sonrasi kaslarda olusan kücük yirtilmalarin vücut tarafindan alinan FAZLA kalori ile yeniden yapilandirilmasi ile olur o yüzden Calory Deficit i olan bir vücut kas yapamaz''

Kalori nedir ? Kaori Vucuttan atılabilirse enerji atılamazsa yağdır. Her yenilen besinin bir kalori değeri vardır ve ikiye bölünür emilen ve atılan örnek 3 dilim ekmek 50 kalori 1 adet elme 50 kaloridir alınan kalori aynı olmasına rağmen termik enerjiye katkısı yüksek kalori almak mantıklı olandır.

Lütfen kalori alınız derken kişileri yanılgıya sokmayalı bu alınacak kalorinin içeriği çok önemlidir.

''Kas Gelisimi ve Definisyonun ayni anda olmasi imkansiz. Ayrintili ve dogru beslenmeyle kas gelisimi sirasinda vücuttaki yag miktarini sabit tutmak belki mümkün (ki bu durumda eklenen Kaslardan dolayi yag orani düsecektir) fakat kas gelisimi sirasinda yag kaybetmek imkansizdir.Cünkü ;

Kas Gelisimi kas dokularin arttirildigi anabol bir Process dir ve kalori fazlasi gerektirir. Definisyon ise yag dokularinin azaltildigi katabol bir Process dir ve Calory Deficit gerektirir. Ikisini ayni anda yapmaya calismak bir arabayi hem ileri hem geri sürmeye calismak demektir''

Arama örneği sıralı motorik hareketlerimiz için örnek teşkil edebilir fakat aynı anda bir çok gelişim değerlerimize olanak sağlayan metabolik gelişimlere örnek olamaz.
    İnsan vucudunun temel prensibi atpyi ortaya çıkararak hareket etmesidir 3 fosfatın diğer 2 fosfattan ayrılmasıyla bu enrji ortaya çıkar . enerji alım ve kullanım yönüne göre vucuda parçalı yada parçasız görünümler verebilir. bu kişinin genetiğide uygunsa parçalı gelişebilir bu imkansız değil bir çok öğrencimde gördüğüm birşeydir.

Uyarıdır

Lütfen yanıltıcı bilgiler vermeyelim. Tek bir kaynağı direk okuyup bu doğrudur demekte yanlıştır.

Son düzenleme: 19 Mayıs 2010
    umutn, coltgangster ve Achilles1980 bunu beğendi.
  2. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Hocam bu konuda benim kafam çok karıştı , sizin bir yazınızda bulk dönemindeyken(bu kısım benim yorumum umarım yanlış yorumlamamışımdır) off günlerinizde cardio yapabilirsiniz demiştiniz, burdan yola çıkarsak ağırlık altına girdiğimiz günlerde vucudu mümkün mertebe anabolik tutsak , off günlerde de cardio desteği ile katabolik tutarsak(misal haftada 4 gün ağırlık-bulk dönemi beslenmesi yüksek kalori, 3 gün cardio-az kalorili beslenme)

a-)Sağlıklı (fazla yağlanmadan) bir bulk dönem geçirmiş oluruz
    b-)Bulk dönemden vucudu yeteri kadar anabolik tutamadığımız için verim alamayız
    c-)az miktarda yağ yakarken az miktarda kas kütlesi inşa etmiş oluruz

bunlardan hangisini gerçekleştirmiş oluruz?

saygılar

3. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    The Carb Cycling Codex
    Gain muscle and lose fat optimally!
    by Christian Thibaudeau

" There are two inevitable truths when it comes to building muscle or losing fat:
    1) To increase body mass you need to consume more calories than you use.
    2) To lose body fat you need to consume fewer calories than you use."

http://www.tmuscle.com/readArticle.do?id=811783

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    bak alıntı yaptığın yerde adam ne demiş;

ne de olsa ingilizce linki kimse okumaz değil mi?

Bozo-Baku bunu beğendi.
  5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Sitemiz türkçedir buyuk bir kural hatası daha yaptınız.

Kısaca

1.de kalori atımına bağlı kütle artışından

2.kaloriyi tüketirken yağ kaybından söz etmiş

Fakat verilen mesajlar yada cevaplar artık son çırpınışlar gibi geliyor. o yuzden 3 gün süreyle uzaklaştırıldınız.

umarım bu 3 gün sürede dersinize iyi çalışırsınız.

6. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    Hocam yukarda bir sorum olmuştu cevaplayabilirseniz sevinirim

saygılar

7. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Bu saatten sonra ne denirse denilsin deneme ve yanılma ile bunu öğrendim ben. Kreatin-whey ve l carnitine kullanarak, düzenli bir diyet ile kas kazanıp yağ yaktım. Demek ki olabilen bir şeymiş. Belki kas kazanmanız diyetten ötürü biraz yavaşlıyor ama kaybetmekten iyidir.

Bozo-Baku ve Solwied bunu beğendi.
  8. jormakka

jormakka Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    Frankfurt am Main
    Bir kisinin farkli bir görüsü savundugu icin yasaklandigi tek forum Türkiye de olsa gerek. Bir kere daha o ülkeden cikmakla ne kadar iyi bir karar verdigimi farkettim. Merak etmeyin sizi ve yasakli forumunuzu yalniz birakiyorum.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Problemin farklı bir görüşü savunmak değil. Kaynakları çarpıtmak, yanlış bilgi vermek. Bir şey savunduğun yok, inada vuruyorsun sadece.

Emin ol sensiz yaparız. Selametle.

FleXoR bunu beğendi.
  10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Bu trnin bir forumu forum dili türkçe ve bu forumda kurallar var . yasağınız dolduğu gibi direk saldırıya geçmekle kartlarınızı göstermiş oldunuz. bu forumda kurallara uygunsuz bulunan kişiler , yöneticinin insiyatifi ile ceza verilir. yöneticilerin hiç biri bu konuda egolarını tatmin edecek çocuk yapıda biri değildir.

''Bir kere daha o ülkeden cikmakla ne kadar iyi bir karar verdigimi farkettim''

O ülke diye adlandırdığınız ve hakaret ettiğiniz yer türkiyedir. sizin verdiğiniz kararla türkiyenin kalitesi dahada artmıştır.

11. Rynx

Rynx Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşın sözlerine ve uslubuna katılmıyorum konunun benimle ilgiside yok ama uslubdan bahsederken aslında side dersinize iyi çalışın çırpınışlar gibi hitaplar kullanmışsınız.Neden direk su sebepten dolayı yasaklısınız deyip kestirmediniz acaba .Saygılar...

Bozo-Baku bunu beğendi.
  12. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Güzelim konu noldu ya.

13. hendrixbugra

hendrixbugra Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün 1 aylık sonuçlarımı almak için teste girdim. Tekrar hatırlatayim. kreatin + l carnitine + whey kullanıyorum. 03.05.2010 ile 03.06.2010 arasındaki farklarıma bakınca, 3.7 kg yağ yakmışım ve 0.7 kg kas almışım. Yani başlıktaki soruya gelince; evet diyetteyken kreatin kullanıp, kas yıkımını engellemek ve yağ yakmak mümkün. Süreç daha yavaş oluyor ama sonuçta istenilen yapılabiliniyor. Artık l-carnitine kullanmamayı düşünüyorum ama emin de değilim devam etsem mi etmesem mi diye. Bu konuda akıl verecek birileri var mı. Devam etmek istiyorum ama maliyetli bi olay oluyor bu kadar şey alınca. Ve bugün itibariyle H.I.I.T çalışmaya başladım kardiyoyu. 3 dk 11.1 de koşuyorum ve 1.5 dakika 5.5 de yürüyorum. 2 set arasındaki 2 kere yapıyorum bunu. her biri 15 dakika sürüyor ve ağırlık setlerimin arasında bunu yaparak nabızımı yüksek tutup yağ yakımını daha uzun süre tutuyorum.

14. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Kusura bakmayın önceki ''hendrixbugra'' ile yazılan test sonuçları benim aslında. O accountumu daha önce alıp unuttuktan sonra nasıl olduysa onla giriş yapmışım ve istemeden onla yazılmış olmuş.

15. wagg1sh

wagg1sh Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    peki anlayamadığım konu şu: yağ yakımı sırasında veya diet yaparken ağırlık çalışmasının mantığı nedir? Benim anlayabildiğim ağırlık çalıştıktan sonra iyice protein ve karbonhidrat almayız ki kas yıkımını engelleyebilelim. Ancak diette olduğumuzdan dolayı az miktarlarda aldığımızda kas yıkımı gene olucak. O halde dietteyken kas çalışmanın bir anlamı pek kalmadı?

16. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Diyetteyken yeteri kadar protein alıp karbonhidrat alımını da kontrollü bir şekilde düzenlersek kas yıkımı en aza iner hatta programlı bir beslenme ve antrenman programıyla hiç kas kaybetmeyiz. Diyetteyken protein alımını azaltmak diye bir şey söz konusu değil.

17. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Topik sahibi arkadaştan özür dileyerek bir kaç şey sormak istiyorum aynı konu olduğundan yeni konu açmak istemedim.

HEDEF FİT BİR VÜCUT

Şimdi arkadaşlar ; kilom 85 idi ve yağ oranım % 18 idi mayıs 30-haziran 30 arasında

ben bu değerleri haziran 30 da yeni aldığım değelere göre

aşşağıdkaki değerler 1 aylık zaman dilimnde oluştu

kilo : 81
    yağ : % 12 ye düşürdüm

şi,mdi amacım şu ; yağ oranımı % de 7-10 arasına çekip bel çevremi inceltmek

ŞİMDİ ŞÖYLE DÜŞÜNÜYORUM EĞER BEN KİLO VERMEYE DEVAM ED3ERSEM Kİİ STANDART KİLOM 72 GİBİ BİRŞEY DİYOR DEĞER ALDIĞIM CİHAZ...( BOY:1.81)

eğer 72 aralıklalarına getirirsem kilomu zayıf bir fiy vücut olacak bende..ama ben böyle istemiyorum kollar,göğüs ve omuzlar dolgun olsun karın bölgem düz olsun( baklavalar şart değil)

kısaca : kas mikatarını arttırarak yağlarımı verebilirmiyim yani hem kilo alıcam hem yağ seviyemi dediğim gibi % 7-10 arasında tutucam.

acaba bunu nasıl başarabilirim.

ortalama 1-1,5 yıldır yapıyorum amacımda hacimlenme olmadığından öyle aman aman hacimli bir vücuudm yok...

EDİT :Birde bazı konulara baktımda şöyle düşünmeye başladım ; acaba kilo almayamı başlasam yani kütle yapıp sonra definasyoonamı girsem...e buseferde vücut yağlancak yağları vermek içinmi uğraşıcam...tamam hedefim FİT vücut ancak dediğim gibi kopllar,göğüs ve omuz u dolu göstermek için bulk dediğiniz şeye mi girmrm gerekli....hiç haz etmediğim birşey ancak tek yol o gibi geliyor bana ...

eğer evet bulk yap sonra definaysona gir der iseniz...kaç ay kadar bulk kaç aydan sonra definasyona girmem gerekecek...çünkü hedefim 2012 haziran ayında istediğim vücuda ufaktan hazır olmak ..

saygılar...

Son düzenleme: 10 Temmuz 2011
  18. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
  19. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Şimdi yaklaşık olarak şu iki şey arasında kalıyor konu ;

1-yağ yakarken aynı zmaanda kas gelişimi olmaz
    2-hayır yağ yakarken aynı zmaanda kas gelişimide gerçekleşir.

Peki ben şunu sormak vede öğrenmek istiyorum ;

ben yaptığım idmanlar sonucunda şunu gözlemliyorum ;

1-yağ yakıyorum
    2-her geçen gün ( örn) benc preste bastığım kilolar artıyor,mesela 15 gün önce 10 kilo basıyorsam 15 gün sonra 15 kilo bastığımı gözlemliyorum...

peki buna ne diyeceksiniz acaba geçici bir durummduur..

yani ben aynı anda hem yağ yakmış hemede kaslarımı geliştirmiş olmuyormuyum bu şekilde..yani güçneldiğimi hissediyorum buda kasın geliştiği anlamına gelmezmi ne dersiniz daha deneyimli arkadaşlar...

20. volkan88

volkan88 Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    bence kreatin yağ yakıyor ben bunu kendimde gördüm kreatin kullanmadan önce yumuşak bir vucudum vardı 2 haftada kaya gibi oldum müthiş birşey.

Sayfayı Paylaş