Yağ yakarken alınan Whey protein ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve meri jeyn tarafından 10 Mayıs 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 21 üye.
  1. og-me

og-me Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben yağm yakmak ve kas kütlemi korumak için o.n. whey protein ve yanında ultimate gh-max ı almayı düşüyorum. Sizce yeterli mi yoksa daha yapmak gerekenler var mı. Enine geniş bi insanım ve basenlerim kalın.

2. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Antrenmandan hemen sonra Su veya Basit karbonhidratlı bir meyve suyu ile,Gece yatmadan hemen öncede süt ile alınması gerekir.Çünkü süt daha uzun sürede kana karışır.

3. Stronger1

Stronger1 Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    gece süt ürünleri büyüme hormonunun salgılanmasını durduruyor diye yazıyorlar ?

4. yazo41

yazo41 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    whey proteinlerin genelinde yağ oranı çok düşük miktarda, kilo ve yağlanma açısından bi sorun olmaz diyet döneminde dahi kullanan insanlar gördüm çevremde

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    böyle birşey mümkünde, bu kadar disiplinli olabilecekmisin o var şimdi.

Doktor Mauro Di Pasqaule'nin The anabolic diet isimli bir kitabı var. Dolayısıyla kas kazanma ve yağ yakılması aynı anda yapılabiliyor.

Ancak alışması zaman alıyor.

Ancak aynı adamın The Metabolic Diet isimli bir kitabı daha var.

İllaki kas kütlesi arttirirken vücudunu balon gibi şişirmek zorunda değilsin. Karb aşırı yüklersen vücudun suyu tutar ve Şişer. Bu kas kazanmak anlamınada gelmez.

Bu tarz dietlerin amacı vücudu hem anabolic durumda tutup hemde yağı yakmak. Bunun icin vücudun glikojen depoları ve bolca yağ kullanılıyor açıkçası yine tekrar edelim oldukça zordur.

Prolar öyle yapıyor olabilir ama sen ben bir başkası promuyuz?

Bana kızanlar olabilecektir ama bu gerçek.

The anabolic diyet ve Metabolic diet ayrıca doktor mauro di pasqaule

verdiği bilgileri okumanızı öneririm.

Ülkemizdede sayın ahmet aydın aynı şekilde Metabolik diyet ve sporcu beslenmesi adı altında Taş devri diyetini ortaya koymuştur.

ikisinin arasındaki fark

Doktor mauro di pasqaule rafine gıdaları serbest bırakırken Sayın ahmet aydın tutuculuk yapmıyor ve diyetin asidik yükünüde düşürüyor.

Bakın tekrar edelim disiplinli olmanız lazım. Bu tarz diyetler zordur ve yağ yakarken kas kütlesi arttirir. Aynı zamanda pahalıdırda.

Ayrıca profesör doktor Loren Cordain kendisi bir atlet ve yıllardır metabolik diyet ve taş devri diyeti ile sporcularına antreman yaptırıyor ve profesör loren cordain tıpkı, Doktor mauro di pasqaule gibi rafine gıdaları sporcularına öneriyor.

olmaz diye bir şeyde söz konusu değil.

sadece azim irade ve gayret gerekiyor.

uyku saatleri düzenlenmeli, iradeniz kuvvetlendirilmeli kısacası kendinize hakim olmayı öğrenirseniz başarılı olursunuz.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:33 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:20 ----------

Atakanın daha önce forumda yazdığı bir konu var. alıntı veremiyorum ama.

Kanın yüzde 10 luk dilimi zaten proteinlerden oluşuyor. buda 500 gram protein kanda hazır durumda.

Gece yatağa boş miğde ile girilmeli mümkünse saat 5-6 gibi yiyecek içecek kesilmeli.

Çünkü vücudumuz sindirimle uğraşırsa kaliteli uyku uyuyamayız.

bende atakan gibi dusunuyorum.

Son düzenleme: 9 Ocak 2011
  6. jumyjum

jumyjum Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Moldova
    Cyclic ketogenic diet ile yağlanmadan kütle artışı sağlamak mümkündür. Bu sorunun başka bir parçası idi.

Kilo vererek yani yağ yakarak kütle artışı da mümkün. Bir zamanlar 150kiloyu geçmiştim ve kolum 38cm idi. Yaklaşık 40 kilo verdim ve kolum 43cm oldu. Bu süreç yaklaşık 7 ay.
    Ne oldu, nasıl oldu ona değinmeyeceğim fakat bu mümkün.

7. • Lounger •

• Lounger • Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Gece yatarken çabuk sindirimden ve emilen whey protein türü yerine sindirimi uzun süren casein proteini ya da içerisinde kazein protein içeren lor peyniri tarzı gıdalar yenilmeli diye düşünüyorum. Ne kadar sure önce, ne miktarda tam bu konularda yorum yapamam ama protein alınacaksa bu kazein olmalı.

Benim sizlere sorum ise, hacim kazanmak isteyen aynı zamanda mevcut olan göbeğinden hoşnut olmayan biri olarak haftada 5 gün ağırlık çalısması yapan biri olarak (Ptesi-Salı, Pers.-Cuma-Ctesi) Çarşamba off günümde kardiyo yapmalı mıyım? Yapın derseniz ne kadar süre sürecek ve hangi hareketleri içerecek kardiyo çalışması yapmalıyım? Son olarak da antreman sonrası elimde bulunan Muscletech Nitrotech protein tozumu içmeli miyim antreman sonrası? Iç derseniz de ne kadar ölçek kullanmalıyım?

Teşekkürler..

8. cagdasdmrl

cagdasdmrl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhaba arkadaşlar forumda çok yeni ve amatörüm.
    boyum 1,90 kilom 98 yaş 29 son bir yıl içinde yediklerime biraz dikkat ederek ve akşamları 1 saat yuruyus yaparak 125 kilodan 98 e düştüm. şimdi eve aldığım dumbellarla amatörce spor yapıyorum ama karın bölgemde hala yağlanma var dietime daha dikkat ediyorum benim sorum şudur. akşam 20,00 de evde oluyorum 1 saat sporumu yapıyorum sonrasında a olduğum ve kilo problemım oldugu ıcın aksam yemegı yerıne nıtro tech proteın tozu içip yatıyorum. bunun bende olumsuz bı etkısı olur mu ? kılo vermemde sorun yaşarmıyım ?

teşekkurler

9. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Günlük Alman gereken kaloriyi hesaplaman lazım gelişi güzel beslenme ve sup kullanarak hedefine ulaşman zor olacağını düşünüyorum

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

10. cagdasdmrl

cagdasdmrl Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Sabah kahvaltimi yulaf ezmesi ile yapiyorum. Yada domates salata peynir maydonozla ekmeksiz. Ogle leri evden getirdigim 200 gr haslama tavuk yannda cok az bulgur yada haslanmis sade makarna. Aksamlari da spordan sonra whey protein. Beslenmem bu sekilde tahminim 1500 kalori civarı. Yediklerimde yag yok denecek kadar az. Birde neden sup kullandığım da hedefime zor ulasacagimi düşünüyorsun.

11. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Sup ile bir alakası yok güzel kardeşim sadece beslenme ile ilgili sup mucize degil yumurtadan farksızdır günlük Alman kalorini hesaplamalısın sağlıklı kilo vermek istiyorsan proteini yüksek karboyu minimum kaliteli yaglarıda ihmal etmemelisin yinede sana kalmış bu arada 1500 kalori cok az bayanlar bile senden yüksek alıyor haberin olsun basarılar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Sayfayı Paylaş