Yağ yakarak mı hacim alarak mı başlamalıyım ?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve Mert Oktay tarafından 10 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Mert Oktay

Mert Oktay Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Değerli arkadaşlar,

2012 yılında aralıksız 1 sene yapıp 6 ay ara verdim daha sonra 6 ay yapıp 2 sene ara vermek durumunda kaldım iş güç nedeni ile.. İşlerim oturdu ve artık zamanım var.. 3.5 haftadır tekrar spora başladım ve kaslarımı alıştırma evrem bitmek üzere. Malum 2 sene ara verdikten sonra ekstra 8 kilo alıp yağ oranım arttı. Şuan ki yağ oranım %19 civarı salondaki hocamız önce yağ yakmam gerektiği konusunda ısrarlı fakat kas kütlesinin büyüklüğü yağ yakımını hızlandırıyor diye araştırmalar okudum. Önce yağ mı yakmalıyım ? Yoksa ağır çalışarak kardiyosuz kas geliştirerek mi yağ yakmalıyım ? Ağır antrenman dönemlerimde 73 kilo başmıştım ve 1 sene boyunca vucudumun şekli fazlasıyla değişmiş 77 kiloya ulaşmış ve daha kaslı bir görüntü elde etmiştim. Sürekli kardiyo diye diretilmesi moralimi bozuyor.. Profesyonel hocalarımızın da motive edici fikirlerini duymak isterim. Teşekkürler

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Yerinizde olsam yağ yakardım şu anda çünkü şu anda önceden de temeliniz olduğu için kas hafızası sayesinde hem yağ yakıp hem kas kütlenizi arttırabilirsiniz. Hem de daha düşük yağ oranı daha düşük insülin direnci demektir, bu da bulka geçtiğinizde besinleri kas yapımı açısından daha verimli kullanacağınız anlamına gelir. Daha düşük yağ oranında daha hızlı kas oluşumu olur.

3. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    vücudunuzun suankı durumunu fotografsız bilemeyiz, ben genelde yag yakıp clean bulk yapılması taraftarıyım.

Sayfayı Paylaş