Yağ yakım hakkında yardım. Yeni Başlıyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Kadir Bayar tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kadir Bayar

Kadir Bayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Bodyforumtr ailesi. Ben yeni üye oldum ve adım kadir. 18 yaşındayım 1.77 boy ve 75 kiloyum. Hiç body, spor vs vs. yapmadım. Body'e başlamamın 2 nedeni var.
    1. Neden: Kendimi yağlı hissediyorum ve bu yağlardan kurtulmak için bu spora yönümü çevirdim.
    2.Neden: Çevrem bu sıralar beni deli etti. Bana ''body mi yapıyorsun, kaslı çocuk, okulun en iyi vücutlu erkeği vs. vs. (Bana göre kaslı olmamın nedeni genetik. Benim dedem, dedemin babası, babam, abim, amcalarım, kuzenlerim yani baba tarafı uzaktan bakınca bodyci gibi duruyorlar) gibi. Ve bu söyleşilerden sonra bu sporu araştırdım ve bana baya bi zevkli geldi. Fotoğrafımı koyayım size göre kaslı değilim galiba :p

Yağ yakmak için bana önerileriniz nelerdir ? İlgi gösterirseniz çok teşekkür ederim.

2. IBU

IBU Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle foruma hoş geldin der ve forum search kısmını tavsiye ederim :) aradığın cevapların hemen hemen hepsini bulabilirsin.

Kadir Bayar bunu beğendi.
  3. erentak

erentak Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    yağ yok ki zaten eğer karnını içeri çekmediysen :D

4. Kadir Bayar

Kadir Bayar Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Var dayı ya. karnımı içeri çekmedim :)

5. ciko nat

ciko nat Üye

Beğenileri:
    418
    Ödül Puanları:
    73
    Nasıl Yağ Yakarız?

Yağ yakımı yemek yemek kadar kolaydır.İşi zorlaştıran şey ise Beynimiz.Öncelikle bir konuda anlaşalım.Haftada 500 gram' dan fazla yağ yakamazsınız.Yakarsanız bilinki yağ oranınız çok fazla olduğu, ve bağırsaklarınızın dolu olduğu içindir.Yağ yakmak için sihirli bir şey yoktur, siz Snickers yeseniz bile yağ yakarsınız.Önemli olan Kaloidir.Kalori ne demektir önce onu söyliyim, arkadaşlar kalori vücudunuzun harcadığı enerji demektir.Mesela 100 gr. Yulaf Ezmesi yediniz 354 kalori aldınız.Bu kalori organlarınızın çalışmasına, sizin 1-2 saat yürümenize yeten enerjidir (örnek).

Kaloriyide öğrendiğimize göre şimdi yağ yakımına başlayalım.Arkadaşlar yağ yakmak için harcadığınız kalorinin - 500 kadar kalori almanız gerekiyor.Mesela gün boyu 2500 kalori harcıyorsunuz, ve yağ yakmak istiyorsunuz, o zaman 2000 kalori almak zorundasınız.İsterseniz beslenmenizi hiç değiştirmeyin, spor bile yapsanız 350-500 calori yakıp o kalori açğını oluşturabilirsiniz.Ama bu kısa sürer, unutmayınki beslenme bu işin en önemli kısmıdır.1-2 Ay yağ yakmaya devam edersiniz ve tıkanırsınız.Bu çok nadir olur, ama olur.Peki kaç öğün yemeliyiz? yukardada belirttiğim gibi, önemli olan kaloridir, ne zaman yediğin o kadarda önemli değil, ama İnsülin (yag depolayan hormon) ne kadar aşağıda olursa bizim için o kadar iyi olur.Ve İnsülin 'in zıt arkadaşı Glukaghon (yağ yakıcı hormon) ne kadar yüksek olursa bizim için o kadar önemlidir.O yüzden 5-6-7 Saatte bir yemeliyiz.Zor yağ kaybedenler ise, Ara Öğün kesinlikle tüketmeyiniz.Az az sık sık yemek kilo aldırır, İnsülin Hormonu çok yüksek olur ve Diyabet bile olursunuz.Sürekli mayışırsınız, anlık enerji alırsınız o kadar.Ve yağ depolarsınız, daha az yağ yakabilirsiniz.Ve kahvaltı Yapmayın.İlginç gelebilir ama doğrusu bu.Gece uyurken Growht Hormonunuz güzelce salgılanıyor evet, ve İnsülin kıskanmış çocuklar gibi karbonhitrat bekliyor.İnsülin pusuya yatmış geyik avlayan bir aslan gibi aç.O yüzden sabah kahvaltı yaparsanız üstüne birde karbonhitrat alırsanız gün boyu yağ depolayabilirsiniz, bu da az yağ yakmanıza sebep olacaktır.O yüzden Sabah kahvaltı yapmayın, en azından İnsülini çabuk yükseltmeyin.Mesela Saf Proteinli bi gıda yiyebilirsiniz.Karbonhitrat olarakta kuruyemiş, brokoli, ıspanak gibi besinlerden yararlanabilirsiniz.Ve Cardio yapmayın.Zaten -500 kalori açığı veriyorsunuz, birde cardio yapıp kasları enerji olarak kullanmayınız.Unutmayınki kas çok zor kazanılan bir şeydir, kaybetmenin ne kadar zararlı olduğunu zaten biliyorsunuzdur.Ayrıca kas kaybedildiği zaman vücud bi süre sonra yağ depolar, bunun sebebi ise matebolizmanın yavaşlamasıdır.Giden yağ ise kasın arasındaki yağdır.Gidip kasaba bi et alın, arasında yağ vardır.Tıpkı onun gibi. Cardio testesteron hormonunu düşürür, bu istemediğimiz bir şey, unutmayınki bu iş hormonlara dayalıdır.Bu yüzden cardioyu önermiyorum, yapıyorsanızda sabah aç karnına yapın.Ve en önemlisi cardio anlık yağ yakar (her hangi bir kasa bağlı değilse) ve %8 yağ oranının altına düşmek istiyorsanız yapabilirsiniz, çünki %8 yağ oranının altına düşerken hızlı yağ yakmak zordur ve unutmayın ki Ağırlık antrenmanı gün boyu kalori yakar ve yaktığı kaloride yağ depolarından yakılan kaloridir.İlla Cardio istiyorsanız, aç karnına intevral şeklinde veya ağırlık idmanında dinlenme sürelerini kısa tutabilirsiniz.Yani atlet değil iseniz, cardioya gerek yok.Bu arada, Calori ihtiyacınızı öğrenmeniz için, aşağıda bir link bıraktım.

Bol Şans. - Muhammed Ağrı (Ciko)

http://iifym.com/iifym-calculator/

6. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Yağlı vucudun yani sen çevrendekilere göre kensini iyi hissedebilirsin ama burası bodyforum ailesi buradakileri görüp yağlıymışım diyen çok gördüm :))tek tek yazılırsa makale olur araştır sitede güncel bilgiler mevcut başarılar umarım kalıcı olursun spor hayatında !

Sayfayı Paylaş