Yağ yakımına yönelik antreman programı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Metal_aslan tarafından 20 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    Merhabalar,

Uzun süredir forumu takip ediyorum ancak konu açma veya yazma fırsatım olmadı. Kısaca özetleyecek olursam Kasım 2011'den itibaren yaklaşık 10 kg verdim, yağ oranım %25lerden %18 seviyelerine kadar geriledi. Bu süreçte yüksek protein ve düşük yağ ile beslendim. Mayıs başından itibaren Zeus'un yardımlarıyla karatay beslenmesine geçtim. Şuan boyum 183 cm ve 83 kg ağırlığındayım.

Bu süreçte genellikle cardio yaptım. Nisan ayından beri vucudun her bölgesinden bir hareket yaptığım başlangıç programını uyguladım. 2 hafta önce spor salonum kapandı ve bu hafta yeni bir spor salonuna kaydoldum. Yağ yakımına yönelik bir program istedim hocadan. O da şöyle bir program yazdı bana;

Squat with Bulgarian Bag -- 15 tekrar
    Push up(Şınav) -- 12 tekrar
    Squat to cable row -- 15 tekrar
    spider crunch -- 20 tekrar
    one arm dumbell clean and press --- 8 tekrar
    burpees - 15 tekrar

Bunların hepsi 1 set olacak şekilde 3-4 set yapacağım. bu hareketler bittikten sonra da 20 dk istediğim cardioyu yapabilirmişim.
    1 ay boyunca bu programı uygulayıp yağ yakımı gerçekleştireceğimizi, 1 ay sonunda durumuma göre klasik ağırlık programlarına geçirceğini söyledi.
    Daha önce bu hareketlerin çoğunu yapmadım hatta etrafımda yapanı da görmediğim için tecrübeli üyelere ve hocalar danışmak istedim. bu programla yağ yakımına devam edebilir miyim ?

Teşekkürler

2. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    konu hakkında cevap yazıcak kimse yok mu

3. b1oodi

b1oodi Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Hocanızın verdiği programı bilemeyeceğim çünkü ben salona gitmiyorum salon ve programları hakkında bilgim olmadığı için sizi yanlış yönlendirmek istemem. Ancak hızlı yağ yakımı ve vücudu şekle sokmak için "tony horton p90x" programını şiddetle tavsiye ederim. Youtube programı uygulayanların videoları var öncesi-sonrası şeklinde izleyebilirsiniz.

Metal_aslan bunu beğendi.
  4. Metal_aslan

Metal_aslan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yer:
    İstanbul
    p90x için ayrı bir beslenme programı ve multivitamin desteği gerektiğini gördüm youtube daki videolardan. bunlar olmadan sadece bu antremanı yaparak da sonuç alabilir miyim ki ? bu programı denediniz mi ve nası sonuçlar aldınız?

Sayfayı Paylaş