yağ yakımım

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve hugocuk tarafından 15 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 14 üye.
  1. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    çocukla zor ama imkansız değil hep şunu düşündüm gecenin bir yarısı bile olsa uyanır cardiyo yaparım dedim ve bazen öylede oldu gece 12 buçukta uykum olduğu halde koşu bandını kullandığım oldu
    biraz eve kapanıyorsunuz öğünleri hazırlamak filan artı arkadaş toplantılarında bişey yiyip içemiyorsunuz filan ama olsun herşeye değer
    bedeli ne olursa olsun kaç sene olursa olsun hazırım diyebildinmi tamamdır bench_O

2. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bu hafta kontrole gidecektim fakat eşimin sağlık sorunları çıktı haftaya çarşamba gününe erteledik diyetisyeni
    iki gün ara verdim spora diyete :)
    dün aynen listeme uydum ve spor yapmadan önce herzamanki gibi karnitinimi içtim fakat acayip terletti hayatımda bu kadar terlememiştim diyebilirim şıpır şıpır ter aktı koşu bandına artı nabzım ilk dakikalarda ısınmada bile 120 lerdeydi
    25 dakika hııt cardiyo yaptım sonra pilates sırt egzersizlerini çalıştım karında çalıştım ama biraz tüm egzersizleri kapsamlı olarak yapamıyorum bel fıtığımdan ötürü
    bu akşam dumbelle göğüs ve vakit kalırsada bacak yaparım yarında cardiyo

3. Murwinduck

Murwinduck Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Actigin konuyu takip edenlerdenim , gercekten icinde bulundugun zorlu sartlar altinda bile azmini ve kararligini tebrik etmemek elde degil. Bu is gercekten boyle nekadar fedakarlik ve kazanma azmi = okadar basari .

Kolay gelsin.

4. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkür ederim desteklerinizle dahada kolay oluyor herşey

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:30 ----------

merhaba arkadaşlar bugün kontrolden geldim 10 kilo vermişim ağırlık kaybı olarak
    tanita marka makinayla ölçüm yaptı
    6 buçuk kilogram yağ kaybım olmuş 1 buçuk kiloda kas kaybı olmuş
    3 kilosu karından gitmiş yarımşar kilo kollardan geri kalan basen ve sırtmış
    sonuçları çok beyendi diyetisyenim uzun uzun sohpet ettik sorularımı sordum cevaplarımı aldım ve işe yarar diye sizle paylaşmaya karar verdim
    carnitini sordum
    düzenli disiplinli spor yapanlarda işe yarar ancak yarım yamalak diyet sporla bi işe yaramaz dedi bu tarz ürünler yani cla carnitin ve termojenik yağlar ezun vadede yani üç dört ayda etkisini gösterir dedi
    zararlarını sordum kesin bişey diyemedi
    ama termojenik yağğlar cla ve carnitine göre daha zararlı diyebiliriz dedi
    termojenik yağlardaki cafeinden etkili ama ben yeteri kadar kafein alıyorum türk kahvesi şekersiz olarak çok içiyorum o yüzden karnitine devam edicem öyle karar aldık
    cla ve carnitinin beraber kullanımına olmaz dedi tek tek kullan dedi zararlı olur dedi
    diyet listemide değiştirdi daha iyi oldu karbonhidratı azalttı 5 dilim oldu bazen bulgurla dönüşümlü verdi
    öğlen ve akşamın yerini değiştirdi öğlen sebze akşam et oldu
    sebze yemeği az yağlı olmak kaydıyla sınırsız dedi
    ve bolca lor verdi
    bacaklarımda kas ağrılarım var bu ara potasyum eksikliği olabilir dedi meyve hakkını muzdan yana kullan dedi
    iki ay sonraya randevu aldım
    listemi orda bırakmışım sevinçten unutmuşum ama gidip alıcam en kısa zamanda o zaman listemide paylaşıcam
    ölçüleri tekrar yazayım
    kilom 79
    başlangıç 89
    yağ: başlangıç yüzde 40 a yakındı
    şuandaki yağ oranım yüzde 32 küsür
    hedef yüzde 20 (şimdilik )

diyetisyenden mutlu çıktım hemen mağazaya gittim iki yıldır hiçbişey almamaıştım kendimi mecbur bıraktım biyerde
    kendime güzel bir gömlek aldım
    bikaç gün dinlenicem ama carnitinimide alıcam
    ailem geldi onlarla meşgul olucam
    genel bahar temizliği filan yapıcaz yine durmak yok yani :))
    diyetisyenim düzenli spor yaptığım için lor yazmış öyle dedi :)
    burdada hep okuyordum lor peyniri yiyordu arkadaşlar
    banada gece uyumadan önce lor peyniri yazmış :)
    sitedende bahsettim çok faydası oluyor dedim :))
    gerçektende çok faydasını gördüm evde olan spor salonuna gidemeyen küçük çocuğu olan bir kadın için mükemmel içerikler olan bir sşte
    herşeyin cevabı var
    evde dumbelle tüm vücudumu çalıştırabiliyorum maksimum verim alıyorum site sayesinde
    özellikle fitness için aradığım herşey bu sitede teşekkürler :))

5. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    diyet listem

merhaba arkadaşlar :))
    listemi bugün aldım diyetisyenden tekrar

sabah uyanınca: 1 bardak ılık suya 1 çk. bal 1 çk. limon sıkılıp içilecek ardındanda 1 bardak soğuk su içilecek

kahvaltı: 1 dilim az yağlı peynir 1 yk. lor 4-5 zeytin 1 dilim esmer ekmek
    ( haftada 3 kez 1 adet yumurta 1 yk. lor peyniri domates salatalık kırmızı biber)

öğlen: az yağlı sebze yemeği doyana dek 1 kase cacık 1 dilim esmer ekmek
    ( haftada iki kez esmer erkemk yerine 6 yk kaşığı bulgur veya kısır az yağlı olarak ve yanında 1 kase cacık)

ara: 10 erik 10 çilek 10 kavrulmamış fındık ( meyve olarak başka meyvelerde olabilir bu öğünde 2 porsiyon meyve var )

akşam: az yağlı sebze yemeği haftada 5 kez et tavuk veya balık olabilirr
    salata ve 4 kaşık yoğurt

ara: 1 yk. lor ve salatalık

6. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    merhabalar :))
    ne zammandır ihmal ettim
    annemler geldi dip köşe tüm evi temizledim
    hiç oturmadım iki gün boyunca
    bu işleri yaparken karnitin aldım :))
    valla sporda işe yarıyor ev işlerindede çok yarıyor :)) iki kapak içtinmi dip köşe temizlersin evii ))
    bugün cla siparişi vericem carnitinle beraber kullanıcam hala termojenik yağ yakıcılara cesaret edemedim cla carnitin kullanıcam

7. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    dün suplementler.comdan cla siparişi verdim piyasaya göre daha uygun geldi nette sorun yaşadım telefonda sipariş verdim kapıda ödemeli aldım bu da çok uygun geldi her bakımdan kendime uygun herzaman alışveriş yapabileceğim bir site buldum :))
    cla bugün elime geçti hardlıne clası
    yarından itibaren cla+karnitin beraber kullanıcam gelişmeleri yazarım

8. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bir günümü paylaşayım :))
    sabah uyanınca 1 bardak ılık su ardından soğuk su içtim ( zordu ) ve 1 cla kapsül
    kahvaltı: 1 dilim esmer ekmek 1 yk. lor peyniri 1 dilim peynir domates

arada şekersiz türk kahvesi içtim

öğlen : 1 cla kapsül bol su
    7-8 kaşık az yağlı sebze yemeği ( eşime ayrı çocuğa ayrı yemek yapmak zor o yüzden yemekleri çok az yağlı hatta yağsız pişriirp sonradan onlara servis ederken ilva yağ ekliyorum yemeklerine kendiminki yağsız böyle kolay oluyor)

1 dilim esmer ekmek 1 bardak kefir (yarım yağlı sütten kendim mayalıyorum )

arada: 1 elma yarım şeftali 10 çiğ fındık

akşam : 1 cla kapsül
    öğlenki yağsız sebze yemeği
    az yağlı salata
    1 bardak kefir

ara: 1 yk. lor

çocuktan ötürü muhtemelen gece 23 lere sarkan kardiyo :)) kardiyodan 15 dk önce 2 kapak l- carnitine
    sonra 45 dk. tempolu yürüyüş
    hııt cardiyo haftaya yani bir hafta normal cardiyo diğer iki hafta hıtt sonraki hafta farklı ağırlıklar kardiyo sonra yine normal kardiyo bu şekilde vücudumun alışmasını kendimce :)) engellemiş olduğumu düşünüyorum :))

9. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    1 yk lor olayını çözemedim bir de yağsız sebze yemeğini merak ettim.
    1 yk lor gerçekten yetiyor mu :)

10. miguel

miguel Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle postlarını okumak çok eğlenceli hep gülümseyerek okudum
    bel fıtıgından dolayı karın çalışamıyorum demişsin, karını bence spor salonlarında mekik makinesi var satılıyorda onlar beli korumalı,onunla çalış yoksa sıkıntı olabilir
    belini kuvvetlendirmen lazım süpermen hareketi var onuda yap bence
    cardiona yüzme eklersen süper olur bel fıtıgını hic etkilemez yüzme birde yaza geldik zaten yüzme güzel olur
    bunların dışında sabahleyin gereksiz bal yiyorsun şeker kullanma bence hiç 5 ekmekde gereksiz.Bana sorarsan karbonhidratı minimumla sabah 1 dilim ekmek ye öğlen ekmek yeme bulgur pilavı veya haşlama esmer pirinç ye benice esmer pirinç daha iyi
    ağırlık yapmayı sakın ihmal etme oda çok önemli takip edicem sonuçları bu arada allah bağışlasın :)
    iyi bak kendineee

11. ahmetuygur

ahmetuygur Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    işletmeci
    Bol su için günde 2.5 3 Litre

En iyi fat burner soğuk su :)

Saygılar

12. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    o alete bakayım ve alayım
    estetikten sonrada düzenli çalışıcam zaten karın lazım
    ben aslında karın için pilates yapıyorum fakat çok yüklenemiyorum yani hamilelik öncedsi gibi yorucu yapamıyorum ve alt karın için olan egzersizlerde sorun çıkıyor yapamıyorum
    yeni listemde sabah dilim öğlen 1 dili ekmek var başka yok değiştirttim :))
    balda sevmem yemiyorum
    keşke yüzme imkanım olsaydı ama canavarla olmaz:)) istikrarlı yapamam
    dün akşam cardiyo gece 12 ye sarktı o saatte koştum
    gündüz o uyurkende yapma şansım yok hemen uyanıveriyo spor saatleri geç saatelere sarkıyo
    spor yapmak benim için lüks oldu :))

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:11 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:09 ----------

evet haklısınız bol su içiyorum
    boğazlar şişmese bari :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 11:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 11:11 ----------

merhabalar
    dün gece yaramaz oğlan gece 12 ye kadar kudurup uymadığı için cardiyoda geceye kaldı
    15 dk. önce sıvı carnitin aldım
    aslında sadece 45 dk. tempolu yürüyecektim ama carnitinden ötürü koşmam gerekti :))
    enerji patlaması oldu :))
    44. dakikada eşim hadi artık bititr uyucam zıpır zıpır koşma hamster gibi yerinde sayıyon dedi :))
    1 dk. daha sabret dedim
    44. dk. olsa olmazmı dedi olmaz dedim :))
    45. dakikada bitiridim
    sonrada 1 buçuğa kadar uyuyamadım tabiki :))

13. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    sabah uyanınca 1 bardak ılık 1 bardak soğuk su

1 cla

kahvaltı: 1 dilim esmer ekmek 1 yk. lor peyniri 1 dilim peynir 1 domates yk. kadar zeytinyağı 4 zeytin

öğlen : 1 cla

bugün pancarı haşladım sarımsak ekledim ve yoğurt öyle yedim sebze hakkımı

yanında 6 yk. yağsız bulgur pilavı

türk kahvesi bolcana :))

ara: 1 elma 10 fındık. meyve hakkım iki tane ama bana 1 adet yetiyor diye 1 tane yiyorum

akşam : 1 cla

3 derisi alınmış tavuk baget

yoğurtlu pancar ( yağsız)

ara: ben lor peynirini yiyemiyorum hazır diye
    artık evde kendim yapıcam en son akşam yemeğini 6 gibi yiyip dışarı fırlıyoruz bıdıkla :))
    8-9 gibi eve giriyoruz sonra maması vs.. 10 oluyo yatıyo sonrada artık hangi saatte uyursa banada spor yapma saati oluyor :)). dün akşam çok yorulmuş erken yattı bende 10 buçuk gibi pilates karın ve sırt yaptım
    bugün kardiyo günü
    kardiyo öncesi 2 kapak l. carnitin 50 dk. kardiyo

birde türk kahvesi içiyordum filtre kahveye dönmeye karar verdim daha kolay diye :)) bugün veya yarın filtre kahve makinası alıcam

birde dün akşam fıtık için ameliyat olmaya karar verdim çünkü ne kadar kontrollu olursa olsun illa etkileniyo zorluyor dün gece ağrıdı pilatesten sonra
    üstelik basit basit yaptım en güzeli kurtulmak öyle devam etmek sanırım

14. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    dün akşam kardiyo yapacaktım ama dün bıdıkla epey gezdik tempolu hızlı hızlı gidip gelmemiz gerekti 1 saate yakın tempolu gittik geldik sonrada dizi izledim :)
    dizi izlerken boş durmayayım dedim dumbelle göğüs egzersizleri yaptım :) normalde birgün kardiyo diğer gün ağırlıktı ama bu sefer böyle oldu :)
    bu akşam kardiyo yaptım 50 dk. yaptım ayağıma dörder kiloluk ağırlıklar taktım hızlanıp yavaşlayarak sürdürdüm oldukça terletti
    ter atmam demek bedenim için yorucu idman yaptığımı gösterir çünkü kolay kolay terlemem senelerdir kardiyoya alıştı bünye :)
    terliyosam zorluyorumdur :)
    spor bu saate kalınca carnitinsiz olmuyor benim için

yediklerime gelirsek bugün için

sabah uyanınca bol su 1 cla
    kahvaltı : 2 yk. lor peyniri ve 1 yumurtayı karıştırıp pişiirdim 1 yk. yağ ile
    yanında domates 1 dilim esmer ekmek

öğlen : 6-7 kaşık yağsız yeşilfasulye yoğurtlu pancar haşlanmış yağsız ve 6 yk. bulgur pilavı ( haftada 2 kezdi )

üzerine 2 fincan şekersiz türk kahvesi

arada 6 kayısı 10 çiğ fındık

akşam: 1 bardak kefir 1 tabak yağsız yeşil fasulye ( sebze az yağlı olarak doyana dek yiyebiliyorum aşarı yukarı 7-8 kaşık filan )

ara yoktu
    yaramazı sokağa çıkarttım eve zor soktum saat 9 olmuş yemek hazırla sofra kaldır çay koy çocukla ilgilen derken 10 oldu o saattede sadece 2 kapak carnitin içip koşu bandına bindim :)

15. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    bu akşam kardiyo yaptım şöyleydi
    6 şar kiloluk iki tane ağırlık taktım bacaklarıma öyle yaptım toplam 12 kilo ile yaptım
    epey zorlayıcı oldu
    koşu bandı zangırdadı :)
    şimdilik kardiyo planım bir kardiyo gününde ağırlıksız diğerinde 4 er kilo toplam 8 kilogram diğerinde 6 şar kilodan 12 kilo ile yapmak yine hııt cardiyo şeklinde hızlı ve yavaşlayarak ama ağırlıklarlada kalkıpta 7-8 şiddetinde koşamıyorsun
    şimdilik bu düzende gidicem cla+ carnitin aynen devam diyete sadığım kaçamak yok ay sonu yiyeceğim dürümü haketmek için listeme sadığım epeyce :)

16. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    evett dün geceki kardiyodan sonra bugün dayak yemiş gibiyim :)
    evelsi gün bacak çalışmıştım zaten ağrı vardı dün akşamki kardiyoda üzerine güzel gitti bugün yattığım yerden yazıyorum :)
    hiç enerjim yok bugün :)
    nasıl karbonhidrat çekiyor canım :) şöyle pizza filan :)
    ama yok haziranın sonuna kadar diyeti bozmak yasak :)

17. aga15

aga15 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    istedigini ye sorun olmaz misal yarın yiyeceksen sorun olmaz sabah çay tost yersin öğlen yemezsin akşam pizzanı yersin en fazla 1200 cal yapar 200 calda koşu bandında yakarsın sorun olmaz yani yalnız ara ögünleri kes bide şu kefiri kilo yapabilir

18. tolkice

tolkice Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    6 sene önce bolca ılıksu su içtim gün içinde faydası oldu sanırım. ılıksu + diet +spor 35 kilo verdim 5 ayda..

19. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    kefiri yarım yağlı sütle kendim yapıyorum kefirin kilo yapacağını sanmıyorum
    akşam saati piiza yemek hiç aklıma yatmaz hatta gün içinde bile yemek mantık işi değil diyette
    kalorisini yaksak bile yağ yakımını engeller bence fast food direk göbeğe depodur :)
    yani daha önceki tecrübelerimden biliyorum
    üniversitede aynen böyle pizaalı filan az yiyerek zayıflamıştım
    zayıf yerler gitmiş göbeğim aynen kalmıştı
    sağlıklı beslenerek göbeğim eriyor şimdi

20. hugocuk

hugocuk Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    dün akşam carnitin içip 23 gibi dumbelle kol egzersizlerini yaptım hepsini yaptım 24 gibi bitti
    ondan sonra yattım ama uyuyamadım rahatsızlandım ateş bulantı halsizlik filan gece saat 4 oldu hala uyuyamadım
    biraz meyve yedim ve parol alıp uyumuşum bugünde çok halsizim üşüttüm sanırım bugünlük spor ve diyete mola verdim

Sayfayı Paylaş