Yağ Yakımı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Adonis_53 tarafından 11 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Adonis_53

Adonis_53 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar diyetisyen eşliğinde aşağı yukarı 2 aydır diyetteyim amacım yağ yakmak karbonhidratı yulaf ezmesi ve tam buğday ekmeğinden alıyorum ( 2 yemek kasığı yulaf, kahvaltıda 1 dilim ekmek ) bazen pilav makarna felan ama nadir yani böyleyken 2 haftada %1.5 yağ oranım azalmıştı 2 ay geçti ve yağ oranımda azalma varmı sizce ? antreman yapmıyorum sadece okuldan eve o kadar evde 15-20 dakka kondisyon hareketleri lütfen yardımcı olun

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    diyetisyenler kilo vermek isteyenlere genelde 800-1000 kalorilik bir diyet verir. bazen daha da aşağı... amacı, müşteriyi öldürmeden, ama sağlığı hiçe sayarak, su-yağ-kas üçlüsünden mümkün mertebe eksiltip, parayı koparmak... bana göre orta seviye bir fitness sporcusu, en iyi diyetisyenden daha iyi bilir bu konuları... o yüzden, tamam diyetisyene de git ama, biraz da araştırmayı kendin yap.

Dodo99 bunu beğendi.
  3. tarantino16

tarantino16 Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    28
    Kesinlikle öyle... Annem bir dönem gidiyordu diyetisyene. Kadıncağıza sabah salatalik,peynir öğle icin salata aksam salata... Toplasan belki 3 haneleri gecmez.. Daha da dayanamadim kendim yazdim bir tane liste:) Sonuca bağlıyorum insan kendi vücudunu deneme yanılma ile tanımalıdır bence. :) Başarılar.

4. Adonis_53

Adonis_53 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar Yorumlarınız için çok teşekkürler size diyet listemi yazmak istiyorum gerçi diyetisyen dediğiniz gibi 3--5 tane verdi herşeyden sayılı ama benim yaşım daha 16 ve büyüme çağındayım biraz üstüne koydum şimdi size onu yazıyım :)
    Kahvaltı: 2 tam yumurta, domates, peynir,zeytin,1 dilim tam buğday ekmeği ( bazen kavurmaya 2 yumurta kırıyorum bazen sucuk ) Kahvaltıda kendimi hiç kasmıyorum
    Ara öğün1: 200ml süt 3 adet kuru kayısı 2 tam ceviz
    Öğlen Yemeği: Tavuk,et,balık, üçünden biri onun yanında büyük bi sandviç ekmeği verdi tam buğday ama artık kullanmıyorum fazla geliyor ve ben yağ yakmak istiyorum o yüzden karbonhidratı az alıyorum onun yanına salata yoğurt.
    Ara öğün2: 1 pors. meyve 10 badem veya 10 fındır
    Ara öğün3: 2 Yemek k. yulaf ezmesi yoğurtla karıştır ye veya haftada 1 sütlü tatlı
    Akşam Yemeği: Et Balık Tavuk üçünden biri veya sebze yemeği veya kurubaklagiller yanına 1 dilim ekmek ( EKMEK YEMİYORUM AKŞAMLARI GEREK DUYMUYORUM )
    Ara öğün4:1 pros. meyve
    Gece 22.00' da : 200 ml süt içip yatışş
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Ocak 2015 ---
    şuan 76 kilodayım Mayıs ayında 88 kilo geliyodum okullar başlayana kadar çok spor yapıp verdim birazını 2 ay önce diyetisyene başladım ve 4 kiloda diyetisyen sayesinde gitti

5. SlipKnoT16

SlipKnoT16 Üye

Beğenileri:
    228
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa- Ankara(okuyor)
    Et balık Tavuk üçünden biri demişsinde ne kadar yiyosun ? ve günlük toplam aldığın protein ve karb. nedir ? Bunları hesaplayıp yazman daha iyi olur . Mesela sabah penir yiyorum demişsin ama ne kadar ? tahminen kibrit kutusu kadar :D

6. Adonis_53

Adonis_53 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    200 g tavuk 100 gram ton Balığı veya hamsi. Kırmızı et yerken gramaja bakmadım hiç göz kararı 250 gram felandır 1 kibrit kutusu peynir veya 50 gram lor peynirini Yumurtayla karıştırıp yiyorum. Karbonhidrata gelince pilav makarna hafta da 1-2 kere yiyorum karb. Minimum seviyede

7. Dodo99

Dodo99 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    On numara beş yıldız tespit. Bir tecrübemi paylaşmak isiyorum.Geçenlerde annemle birlikte diyetisyene gittim yağ oranımı ölçtürmek için. Sordu bana spor mu yapıyorsun diye evet dedim biraz sohbetten sonra dedim definasyon için ne yapmalıyım yağ oranını %10 ya da biraz altına düşürmek istiyorum diye bana verdiği cevap %10 milli sporcu seviyesi onun altına düşmen hormon bozulmasına yol açar öyle bişeye gerek yok daha fazla sporda yapmana gerek yok sen iyisin şu anda dedi. Definasyonuda kas içindeki suyu dışarı atmak olarak söyledi aslında ben o anlamda sormamıştım ben daha yağları halledememişken kas arasındaki suyu azaltmak benim neyime :D

Sayfayı Paylaş