Yağ yakımı yardım

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Yasin6606 tarafından 23 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yasin6606

Yasin6606 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Arkadaşlar günde 2100 ve altında kalorı alıyorum boy 177 kılom 83.5 1ay boyunca devam etsem kaç kılo verırım ??

2. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Öncelikle bize kendinden biraz daha bahsedersen daha çok yardımcı olabiliriz. Hedefinin kilo vermek olduğunu anladım ama
    Yaşın? Aktivite yoğunluğun? (Spor evet mi hayır mı) Beslenme veya diyetin nasıl ve nelerden oluşuyor?
    Bize biraz kendinden bahsedersen memnun oluruz.

Yasin6606 bunu beğendi.
  3. Yasin6606

Yasin6606 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Oncelıkle yasım 17 haftada 2-3 gün kardıyo 15 er dakıkadan boyum 177 kılom 83.5 yağ oranımı bılmıyorum beslenmem az proteın az karbonhıdrat yağ nerdeyse 0 şeker ekmek vb. Kullanmıyorum günde 1 kup seker bazen bol bol sebze

4. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    Öncelikle eğer kilo vermek istiyorsa belirlemen gereken en önemli şey kaç kalori almanız gerektiği. Çünkü çok fazla kalori alırsanız kilo alamazsınız ve çok az kalori alırsanız metabolizmanız yavaşlar ve kilo vermeniz durabilir. Kaç kalori almanız gerektiğini internetten hesaplayabilirsin. Eğer kilo vermekse hedefin (ki hedefin o) 500 ile 700 kalori daha aşağıda alman gerekiyor.
    Şimdi geçelim fiziksel aktiviteye: haftada 2 veya 3 gün 15er dakikalık kardiyo demişsin. Tam olarak neler yapıyorsun bu 15 dk içinde? Sorma nedenim ise çok basit: eğer tüm gün boyunca aldığın kalorileri yakarsan kilo verirsin ki kardiyo en güzel kilo verici aktivitedir.

Yalnız beslenme listen beni çok şaşırttı! Az protein az karbonhidrat az yağ... Bence sen vücuduna çok acımasızca davranıyorsun
    Öncelikle Proteine yönelmen gerek: yağsız et hem amino asitler açısından zengin hemde sindirimi daha geç tamamlandığından dolayı kalori harcama hızını yüzde beş oranında artırarakkalıcı zayıflama sağlar, ayrıca hağ ve karbonhidratlara göre daha uzun süre tokluk hissi sağladığı için derisiz tavuk hindi göğüs balık yağsız dana veya kuzu eti tüketmen gerekir.

İkincisi yağ alman şart! Diyet demek 0 yağ demek değildir maalesef o hatayı bende yaptım bir zamanlar: yağlı balık yumurta fındık veya kuruyemiş gibi yağ yakımını hızlandıran esansiyel yağ asitleri içeren besinler tüketmen gerekir. Örnek arada 15 fındık veya 12 badem tüketmen hem metabolizmanı hızlandırır hemde yağ yakımına yardımcı olur!

Karbonhidratsız yaparım deme sakın: karbonhidrat beynin ve vücudumuzun temel besinidir! Maalesef carb tüketmezsen yorgunluk bitkinlik ve halsizliğe davet çıkarmış olursun. Azar azar ve kompleks karbonhidrat içeren gıdalar tüketirsen zayıflarsın: mesela gam buğday ekmekği, yulaf ezmesi, bulgur falan...

Herhangi bir sorun olursa bana mesaj atabilirsin

5. Yasin6606

Yasin6606 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Proteın olarak tavuk göğsü 100 gram tavuk cıgerı 300 gram cıgerı yemek halınde yanı domates biber felan karışık olarak anlayacagın ben kılodan çok yağ oranımı azaltmaya çalışıyorum çok tesekkur ederım eger yağ oranı azaltmada bılgınız varsa yardımcı olun.

6. Pelloosshh

Pelloosshh Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Üniversite Öğrencisi
    O zaman şöyle başlayalım;

-Güne kesinlikle su içerek başla
    -Baharatların bir çoğu (özelikle kırmızı pul biber veya karabiber) tam bir metabolizma hızlandırıcıdır. Yemeklerin üstğne bir tutam dökerek hem yemeğine tat verirsin, hemde yap yakmanı hızlandırırsın.
    -Sağlıklı yağlar tüket: daha deminde belirttiğim gibi kuruyemiş, balık (özellikle somon) gibi gıdalar tüketerek bu konuda vücuduna yardımcı olursun
    - c vitamini: C vitamini (turunçgiller, ahududu, böğürtlen gibi C vitaminde zengin olan meyveler metabolizmayı ve yağ yakımını hızlandırıyor.
    Özellikle egzersiz öncesi tüketirsen yağ yakımını yüzde 30 arttırıyor.
    -kalsiyum: yarım yaplı veya az yağlı yoğurt, peynir veya süt tüketmeye çalış: kalsiyum içerdiği sağlıklı bakteriler ile (özellikle karın bölgendeki) yağları yakmana yardımcı oluyor.

Umarım yatdımcı olmuşumdur

7. Yasin6606

Yasin6606 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
  8. kaansahin

kaansahin Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Yolunda
    Yer:
    Ankara
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Psycho97 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş