Yağ yakımı ve kilo alma konusunda yardım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve upperinter11 tarafından 1 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. upperinter11

upperinter11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar,
    Laf kalabalığı yapmadan derdimi anlatmak istiyorum. Ben 20 yaşında 1.89 boyunda 85 kilo ölçülerinde bir arkadaşınızım. 15-17 yaş aralığında kas çalışmasını abartmadan düzenli olarak salona gittim ancak ne ben ne de hocam hacim veya şekillendirme için bir çalışma yapmadık. Sadece daha sıkı bir vücuda ulaşmıştım ki beslenmeme ve gelişime dikkat etmemiştim baya bilgisizdim.
    Ancak bıraktıktan sonra yeme alışkanlığı devam edince bünye kilo aldı ve tekrar sporsuz verince sarkma ve yağ oluştu. Boyuma göre kilom ortalama hatta az görünsede biraz göbek ve bel çevresinde yağ var.
    2 gün önce tekrar başka bir salona kaydoldum https://www.bodyforumtr.com/threads/body-buildinge-yeni-başlayanlar-İçin-program.4738/ ve burda yazan programı uygulamaya başladım ancak aklımda birkaç soru var.
    Şuanda ben kardiyo girmeli miyim veya carnitin hapları kullanmalı mıyım? Yoksa bunları yaparsam yağ yakımının yanında iyice azalan kas kütlesini de eritir miyim? Alt yapı olarak fiziken zayıf değilim kol omuz sırt olarak orta düzeyde diyebilirim. Benim planladıgığım ilk ay vücut ısınması ile beraber carnitin kullanıp mümkün olduğunca yağlardan kurtularak daha sonraki aylarda bulk dönemine girip yardımcı supplement kullanmak. Bu sorularıma cevap verirseniz veya yorum yaparsanız çok sevinirim.
    İyi günler

2. Ufuk Kortag

Ufuk Kortag Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Makina Müh. Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Bence bulka girme planlarını erteleyin , düşük karbonhidrat diyeti ve düzenli ağırlık antrenmanlarıyla vücut şekillensin 5-6 ay yağ seviyesi iyice azaldıktan sonra bulka girebilirsiniz.

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kardiyoya girmek sağlık açısından her zaman iyidir. Haftada 2-3 kez 15-20 dakika yeterli olur. Karnitine gerek yok.
    Hayır, çok düşük kalorili veya çok düşük proteinle beslenmediğin sürece kas kaybetmezsin. Çok düşükten kastım şu, örneğin 2500 kalori günlük kalori ihtiyacın varsa ve 2000 kalori alırsan düzgün şekilde kas kaybetmeden yağ yakmış olursun. Ama 1500 kalori alırsan yağın yanında kas da kaybedebilirsin.
    Karnitin, dediğim gibi şart değil. Yardımı olur mu, belki biraz. Verdiğin paraya değer mi, hayır. Bulk için de supplemente ihtiyacın yok. Belki iyi beslenemediğin günlerde kullanmak üzere el altında whey bulundurabilirsin ama kesinlikle supplement kullanman gerekiyor diye düşünme. Planını da süreye göre yapmamanı öneririm. Sadece aynaya bak, istediğin yağ oranına düştüğün zaman bulka girersin. 1 ay da olabilir, 3 ay da...Kendine zaman sınırı koyman o zaman geldiğinde istediğin gibi gözükmüyor olursan hayal kırıklığına ve motivasyon bozukluğuna yol açar.

4. upperinter11

upperinter11 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Yag oranini dusurmeden bulk'a girdigim takdirde ki salondaki hoca ve tecrubeli arkadaslarla da gorustum bu konuyu; sadece bolgesel gobek etrafinda yaglanma oldugu ve fazla olmadigi icin cok evham yaptigimi soylediler. Yani suanki vucudunu bir sure spora alisip isinmasini bekledikten sonra tam tersine clean bulk yaparak kilo almaya cabalamami tavsiye ettiler. Ben de cok kararsiz kaldim ama karar vermek icin onumde hemen hemen 1 ay var henuz. Bu 1 aylik surecteki vucut degisimi yag yakimi miktarina bakarak kararimi verecegim sanirim
    --- Mesaj birleştirildi, 6 Şubat 2016 ---
    Hocam peki kardiyo yapmadigim gunlerde calismadan once internetten baktigim esneme-germe hareketleri yeterli olur mu agirliga saglikli baslamak icin?
    Carnitin kullanimindan vazgectim bu konuda sizin dediginiz gercekten oldukca mantikli.
    Yukarida da dedigim gibi bir sure vucut degisimini takip edip en uygun zamanda bulk donemine girmeyi planliyorum.
    Mumkun oldugunca sabirli davranmaya calisiyorum cunku birkac antremanla veya 3-5 ayla efsane degisimler olmayacagini biliyorum. Ama insan nefsi ister istemez gelisimin cabuk olmasini istiyor somut gelisim olmadan motive olmak zorlasiyor. Ben de bu durumlarda spora sadece fiziksel gorunum degil ayni zamanda daha saglikli ve duzenli olmak icin basladigimi dusunup motive oluyorum. Bakalim bekleyelim :)

Sayfayı Paylaş