Yağ yakımı ve kalori eksiltme

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Solide tarafından 10 Ocak 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Solide

Solide Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Kışın gelmesiyle biraz yağlandık. Biraz vücudumu sıkılaştırmak istiyorum. Kafama takılan biraz da sorun var. Şöyle açıklamak gerekirse; kaloriyi eksiltmek yerine günlük alacağım kaloriyi alıp bu bu kalori eksikliğini yaptığım egzersizler ile sağlamak daha sağklıklımıdır sizce? Yani, günlük almam gereken kalori miktarı örneğin 2000 ve ben 2000 kalori alıp yoğun ve sert bir Hiit veya ağırlık idmanıyla 500-600 kalori arası yakarak kilo vermek istiyorum ama bu idmanlarda fazla kalori yakmak için idmanların sert olması gerekiyor mantıken. Bu durum beni overtraining'e sokar mı?
    Bazı kaynaklardan boğazdan kesmeden spor yoluyla kalori eksiltmenin daha iyi olduğunu duymuştum ama fikirlerinizi almak istedim.
    Saygılar, sevgiler.

2. Güç aşkı

Güç aşkı Üye

Beğenileri:
    165
    Ödül Puanları:
    43
    8 seti aşmazsan kolay kolay overtraining olmazsın. fakat 8 9 set üstü 20 tekrar üstü çalışırsan overtraining olursun. Yani spor hacmini çok geniş tutmayacaksın. Bence 4 5 set yap. Kalori eksiltimi için de 12 15 tekrar arası uygun olur kanımca. Bence de sporla kalori yakmak daha mantıklı.

Sayfayı Paylaş