Yağ yakımı ve ağırlık kaldırma.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fatih05035 tarafından 2 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. fatih05035

fatih05035 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba Herkese İyi Forumlar.
    Önçelikle forumda araştırdım bu konuda bir yazı goremedim.
    Actığım yer de yanlışsa taşırsanız sevinirim.
    Benim yaşım 16 Kilom 110 ve 188 cm boyum var.
    Bundan 3 hafta önce 115 kilo ile spora yazıldım ve 3 haftada beklemediğim bir şekilde 5 kilo verdim.
    Önceden günde 2 ekmek rahat yiyen ben şuan sadece günde en fazla 2 dilim kepekli ekmek yiyorum. Şekerli , tuzlu , kızartmalar,unlu yiyeceklerden
    uzak duruyorum. Cayı bile şekersiz icer oldum . Diyetimi yaparken genellikle protein ağırlıklı besleniyorum.
    Şimdi asıl benim sormak istediğim soru Ben bu 3 haftada genellikle koşu,bisiklet ,eliptik , karın calıştım. Hocam kardiyodan sonrada arada hafif ağırlıklara sokuyodu. Şimdi bana dediği şey haftada 3 gün ağırlık gireceksin bu 3 günün aralarında ise kardiyo yapıcaksın. Bu program bana nasıl etki eder. Benim kafama yattı bu durum ama ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum sizlere sormak istedim .
    Cevaplarınız icin şimdiden teşekürler..

2. tunabodyx

tunabodyx Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Bence yanlis kardesim antremanından once 30 veya 40 dk tempolu yuruyus yeterli birde ufak ağırlıklarla calıs ağır girme bana gore kardesim

3. fatih05035

fatih05035 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım teşekür ederim. Diğer cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar

4. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Hocanın dediğini dinle kardiyoya devam et, ağırlıklardan muaf kalmamalısın çünkü; ileride kilo verip yağların gittiğinde kas kütlesi çıkacak aksini yapıp ağırlık çalışmazsan ortaya ince ve kastan yoksun vücutla karşılaşırsın bunu istemezsin sanırım o yüzden hocanın tavsiyelerine uy ve zamanla vücudun ağırlık çalışmaya alışacak ve ileride deadlift,squat gibi hareketlerle tanıştığın zaman daha iyi olacaktır hem sağlam yağ yakma açısından hem de kas kazanım açısından.

mali67 bunu beğendi.
  5. fatih05035

fatih05035 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Hocanın dediğini dinle kardiyoya devam et derken. 3 gün ağırlık diğer gunler kardiyomu .
    Ayrıca teşekür ederim bilgilendirdiğin icin.

6. stefan35

stefan35 Üye

Beğenileri:
    1.066
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tabikide hem yağ yak hem de ağırlık ikisi daha iyi olacaktır..

mali67 bunu beğendi.
  7. fatih05035

fatih05035 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Anladım Cok teşekur ederim

8. darmstadt

darmstadt Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Günde ağırlığımın 1.65 katı kadar sağlıklı karbonhidrat, 2-2.20 katı kadar protein alıyorum bir gün ağırlık idmanı bir gün 4 dk cardio yapıyorum 2 buçuk kilo verdim 3 haftada sağlıklı olarak. Pes etme ve ağırlık idmanlarını ihmal etme

9. Ravnes

Ravnes Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    3
    Hocanin dedigini uygula, kardiodaki amac kalp atisini belirli seviyede belirli surede tutmak ve bu sirada enerji harcamaktir, vucut belirli kalp atis ritimlerinde enerji kaynagi olarak depolanan yaglari yakmaya daha fazla yoneliktir.

Set aralarini kisa tuttugunda agirlik kaldirmak da bir kardio cesidi haline gelebilir. Bu durum ozellikle buyuk kas gruplarini calistiran hareketler icin gecerli.

Ayrica kardioda belirli oranda kas da kaybedilir, eger agirlik calismasiyla bunu dengelemezsen bir sure sonra bitkinlik hissedersin.

Salonumda birkac kisi bunu yasiyor, cogu aslinda bayan, antrenman sonunda bembeyaz kesilmis olarak surune surune salonu terk ediyorlar. Bu durum genis zamana yayilarak vucutta isteksizlik hissi de olusturur.

Onceligin kilo vermek olsa bile vucudunun belirli miktarda karbonhidrat ve yaglara ihtiyaci var, karbonhidratı mumkun oldugunca tam tahil urunlerinden al derim. Saglikli yaglari almak icinse izgara balik.

Sayfayı Paylaş