Yağ yakımı için temel beslenme programım.ı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve zeze90 tarafından 24 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    merhaba arkadaşlar ben 20 yaşında 92 kilo(%20,5 yağ) oranına sahip biriyim. 1,5 ayda 6 kilo verdim ve geçen hafta salona başladım haftanın 3 günü salonda tüm vucut çalışıyorum ve diğer 3 gün evde plyometric-bisiklet-koşma gibi cardio egzersizleri yapıyorum. amacım yağ oranımı yüzde 13 e indirmek ve bunun için şöyle bi program hazırladım. eksiklerimi düzeltirseniz sevinirim.

Sabah :
    -1 porsiyon omlet( 150 gr lor-100 gr yulaf ezmesi-3 yumurta akı-1 sarısı- 10 gr keten tohumu 100 ml süt)
    -1 domates.salatalık
    - 400 ml yüzde yüz portakal suyu

öğle:
    -150 gr tavuk gögsü
    -1 büyük porsiyon mercimekli bulgur pilavı yada prinç
    -salata
    -1 büyük porsiyon yağurt

akşam:
    -150 gr tavuk göğsü
    -1 porsiyonb aklagil yemeği
    - öğleki pilavdan küçük porsiyon
    -yoğurt

Sabah: 51.4 gr proteğin -873 kalori
    öğle: 47,5 gr proteğin-478 kalori
    akşam:52,5 gr proteğin-550 kalori
    Toplam:151,4gr proteğin -1901 kalori

Yardımlarınızı bekliyorum.

2. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    maden hesapladın bırde yag ve k.hidrat değerlerini yazsan, burda onemlı asıl onemlı olan bu k.hidrat ve yag degerlerı . ayrıca protein miktarını kg basına 1,2 ye cekmen lazım. oda duzenlı spor hayatında. cunku proteının fazlası yag olarak depolanır. bu proteın fazla.

Son düzenleme: 24 Eylül 2014
  3. Mthc34

Mthc34 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    helal olsun iyi sallamışsın proteinin fazlası vücutta depolanmaz atılır

4. nerede24

nerede24 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    mthc34 ben salıncak sallarım, tesbih sallarım ama ne senin bu saçma sapan uslubunu sallarım, nede insan sağlığıyla alakalı bir şey sallarım.

hiç bişi billmiyorsan azıcık mantık yürütmen yeter. vucut tüm besinlerden maksimum yararlanır. . bir şekilde depolar. ondan faydalanır. ama bu demek değildirki son demine kadar kullanır. hatta ben sana dahada şaşıracağın şey söyleyeyim. diyelimki vucuda 100 gram protein aldın. ihtiyacın 100 gram. şimdi sen dersinki yeter iste yüz gram aldım. ama malesef öyle değil. hayvansal proteinlerın %90 civarı, tahılların 80-90 nı sindirilebilir. gerisi kullanılmaz. nedenini araştır öğren.
    şimdi sen atıyorum 100 gtram ihtiyaca 200 gram alırsan vucut fazla preteinin çoğunu yağa dönüştürür. Tıpkı bilmeden araştırmadan insanları sallamakla itham ettiğine göre sana bir yardımım olsun. internet diye bir şey icat oldu. istersen bir kullan. dur sana googleye ilk yazdığımda ortaya çıkan sayısız kaynaktan bir tanesinin linkini atayım. Eğer okuma yazman varsa, ikinci maddeyi okumak sana iyi gelir. iyice sindirerek oku ama. ama o kadar kaynak varki belki başkalarını okumakta senin zihnini açar.

ve bu arkadaşın sindirim oranı yüksek olan hayvansal proteini kullandığını gözden kaçırmamak gerek.

uslubunu düzeltmen dileğiyle. adminler lütfen bu arkadaşa gerekli uyarıyı yaparmısınız.

http://cadde.milliyet.com.tr/2010/05/26/YazarDetay/1242686/5-soru-5-cevap

5. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    proteğinin fazlası atılmaz depolanır biraz bilgi sahibiyim yorumlarınız için teşekkürler.proteğin oranını fazla tutmamın sebebi kas kaybını kesmek için düşünmüştüm ama yaklaşık 128 grama çekicem günde teşekkürler.

doxux bunu beğendi.
  6. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Proteinin fazlası değil, kalorinin fazlası yağ olarak depolanır. Yağ yakımı sırasında proteini yüksek tutmak hem kas kaybını önlemek için önemlidir hem de proteinler ve yağlar karbonhidratlardan daha uzun süre tokluk yarattıkları için yağ yakımı dönemini daha rahat geçirmeyi sağlar. Vücut ağırlığının 1.5-2 katı proteini rahatlıkla alabilirsin. 1900 kalori 92 kiloluk birisi için epey az olabilir, özellikle bu kadar yoğun spor yapmayı planlıyorsan. Yerinde olsam 2100-2200 kaloriden başlardım, 2 hafta sonra vücudun ne tepki vereceğine bakardım. Muhtemelen 2 haftada 1.5 kg civarı vermek güvenli olacaktır, bu yağ oranında belki 2 kg da verebilirsin. Bundan az vermişsen o zaman 1900 civarına düşersin. Ama 1900 kalori de çok düşük değil, deneyebilirsin. Kilo kaybı çok hızlı olursa 100-200 kalori yükseltmekten çekinme ama.

Cevikell ve zeze90 bunu beğendi.
  7. zeze90

zeze90 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    eyvallah doxux ben 130-160 arası günlük proteğin alımını tutucam dediğin gibi olursa haftada 1,5 kilodan fazla kaybedersem 2,100 cal çıkartcam günlük alımımı.

doxux bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş