Yağ yakımı için ne yapmam gerek?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve PapillonV tarafından 1 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Daha önce birkaç sporla ilgilendim. Lisenin başında çok cılız biriydim, sonra birden kilo aldım. Yani ektomorf iken endomorfa dönüştüm garip bir şekilde... Her neyse, boyum kısa 165'im kilom 71, yağ oranım tahminimce %24-26 arasıdır en fazla. Ama pek kilolu durmuyorum sanırım sorduğum herkes abartıyorsun diyor (Bence bi 8-10 kilo vermem lazım daha doğrusu %15 yağ oranının altına inmem gerek sağlıksız ve hızımı azaltıyor aslında boksörüm ama ara verdim). Soracağım şey şu, hangi sporu seçmeliyim? Bodybuilding, Crossfit yoksa sabah koşuları ile mi başlayayım? Günde tek öğün yemek yiyorum ihtiyacım 2200 kalori civarı olması lazım ben 1200 falan alıyorum pek açlık falan da hissetmiyorum böyle devam edeyim mi yoksa bu beslenme zarar mı verir? Çok su içerim, pek sağlıklı beslenmiyorum ne yazık ki. Boksa devam et demeyin o kilo falan verdirmiyor :D Şu an daha çok koşu ile yağ yakma mı yoksa body ile kas kütlesi oluşturup daha fazla kasın kendi kendine yağ yakmasını mı sağlamalıyım kısmına takılıyım.

2. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    Sporla yag yakiminin pek alakasi yok yag yakimi icin yapman gereken teksey beslenmedir. Beslenme %90 spor %10 dur yag yakiminda. Ketojenik veya low carb diyet deneyebilirsin

SM-A750F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    Bence beslenme de bir işe yaramıyor boks yaparken haftada 3 gün antrenmanım vardı. Intermittent Fasting şeklinde besleniyordum (spor olmayan günler 18 spor olan günler 20 saat kadar açtım) ve min 500 kalori açığım vardı. 60 günde kaç kilo verdim biliyor musun? Sadece 1.3 kilo... Matematiksel olarak imkansız bir şeyi başardım.

4. darkfather

darkfather Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Basın
    Yer:
    Beşiktaş
    Bence sabırlı olursan hepsiyle kilo verebilirsin. Ben senin yerinde olsam verdiğim-vereceğim kiloları saymak yerine görüntüme odaklanırdım. Düzenli spor ve temiz beslenmeyle vücut zaten bir süre sonra fabrika ayarlarına dönecektir.

PapillonV bunu beğendi.
  5. PapillonV

PapillonV Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    O da güzel bir bakış açısı

6. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139