Yağ yakımı için koşu bandı, bisiklet gereksiz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BiKey tarafından 29 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. BiKey

BiKey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba üstatlar, bu sene üniversiteye hazırlanıyordum ve eski vücudumu kaybedip yağlandım. Eski spor salonum kapandığı için yeni bi spor salonuna gittim, bi baktım, ne koşu bandı, ne bisiklet, ne skywalker hiçbiri yok. Adam "Koşu bandı, bisiklet vs.. gereksiz, mekik çekmeden yağ yakamazsın mesela ben 10 yıldır bu sporu yapıyorum bir kere koşu bandına binmedim." dedi.
    Şimdi benim kafam karıştı, sizce adamın söylediği şeyler doğru mu? Yağ yakımı için koşu ve bisiklet gereksiz mi?

2. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    hepsinin yeri ayrıdır
    bisikletin koşu bandınında kardiyo artı yağ yakımı için elbette faydası vardır
    vg ilede yağlardan kurtulabilirsin ama bu çok daha uzun sürer

BiKey bunu beğendi.
  3. BiKey

BiKey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun hocam, ben de bu forumda eskiden beri "bölgesel yağ yakımı saçmalıktır" dendiğini hatırlıyorum çünkü, ama adam öyle bi konuştu ki kafam karıştı.

4. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Evet bölgesel yağ yakımı yoktur.
    Ayrıca mekikde yağ yakmaz diye konuşuldu forumda sadece alttaki kasları geliştirir ve daha şişman gözükmenize sebep olur.

Bunların hepsini forumdan okudum kafamdan yazmıyorum.

5. BiKey

BiKey Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Üstatlar yani yağ yakımı için koşu bandı, bisiklet şart ve o spor salonuna yazılmiyim di mi? Adam gerçekten öyle bi konuştu ki yok "10 senedir bu sporu yapıyorum 1 kere koşu bandına binmedim" falan filan

6. Calisthenics

Calisthenics Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    28
    Sen sonuçta salona gidiyorsun evde yaparsan şart değil tabiki insanity gibi bir program indirirsin aletsiz hareketlerle cardio yaparsın sınav,mekik,barfiks,koşu,jumping jack,power squat,high knees gibi.

Sayfayı Paylaş