Yağ yakımı için beslenmem

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve berkee tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. berkee

berkee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle boyun 1.95 kilom:103 yağ oranım yüksek
    Sabah 7:30 : 1 kase nesfit
    Dershaneye gidiyorum orda 10.30 gibi acıkıyorum peynirli domatesli sandviç yiyorum
    Öğlen: Bir parça ızgara tavuk yanında ayran
    15.30 gibi spora girip 17.30 gibi çıkıyorum antremanımda
    kardio'da 9km/h ile 2 km koşu,2 km eliptik,3 km bisiklet,1 km'de kürek var yeterli mi? bi de hocalar kas kütlemin az olduğunu o yüzden ağırlıkta çalısmam gerektiğini söyledir fakat ben iri bir vucuttan cok fit bir vucut istiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
    Aksam yemeğinde ise çorba,yemek ve pilav'ın yanında meyve suyu içip 1 dilimde ekmek yiyorum

Amacım 8 ayda fit bir görünüme sahip olmak bu probram bu yolda beni zafere taşır mı ?

2. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    bence çok yetersiz besleniyorsun.
    uyku esnasında vücut aç olduğu için kas yıkımı oluyor bu yüzden sabah kahvaltısında mutlaka peynir yumurta süt vs. kesin tüketmelisin. yağ sorunun olduğundan peyniri sütü yağsız olarak tüketmelisin. yumartanında sarısı yağlı sadece beyazını yesen senin için daha iyi olur.

10.30'daki ara öğüne gelince, kahvaltını düzgün yaptığın için zaten çok fazla acıkmassın. bence bu ara öğüne Elma Mandalina felan ekle vitamin açısından eksik kalma. hemde açlığını bastırır.

öğle yemeğin ızgara tavuk ve ayran güzel ama bu öğünden sonra antremana gideceğin için sana biraz karbonhidrat lazım bence tavuğun yanında 1 tabak bulgur pilavı tüketmelisin. hem bulgur diğer karbonhidratlara göre daha hafiftir yağ sorunun için gayet uygun.

antremandan çıktıktan sonra akşam yemeği için çorba pilav felan demişsin bence çok yanlış. antreman esnasında hasarlı olan kaslarının onarılması için kessinlikle protein tüketmelisin aksi taktirde kas yıkımı olucaktır. meyve suyunuda marketlerden alma evde kendin doğal olarak yap bence. marketlerdeki şekerli oluyor.

akşam uyumadan öncede 1 bardak yağsız süt içmen senin yararına olucaktır. uykuda kasları besler =)

berkee ve WildRose bunu beğendi.
  3. zeze_17

zeze_17 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    28
    hocam süper yanlış besleniyorsun forumda düzgün ararsan bütün sorularının cevabını bulursun sen ara öğün değil bilidğin sen çift öğün yapıyorsun senin birkere hayatından beyaz ekmeği ve yağlı şeyleri çıkarmalısın...forumda bunlarla ilgili bir yığın konu var mutlaka yardımcı olacaktır sana...hocalarınında dedğii gibi ağırlık çalışman senin faydana olacaktır..

4. berkee

berkee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    önerilerin için çok teşekkürler beslenme konusunda 2 gündür forumu iyice arastırıyorum türk insanında az yiyen zayıflar psikolojisi hakim ya bende de öyle bu dediklerini çok dikkate alıcam tekrar teşekkürler :) bi de kardio yoğunluğum yeterli mi haftanın 5 günü yapıyorum ayrıca geri kalan 2 günün birindede halı saha macında iyi bir ter atıyorum yoğunluğu arttırmalımıyım?
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Kasım 2013 ---
    ben de biseylerin ters gittiğinin farkındaydım bu yanlıstan dönücem yarından itibaren çok teşekkürler

5. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    protein ağırlıklı beslendiğin sürece haftada 5 gün cardio uygun bence.

6. berkee

berkee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    supplement desteği hakkında ne yapmalıyım amix carniline almayı düşünüyorum protein tozunu ise yağlarımı yaktıktan sonra almayı planlıyorum ne önerirsin?

7. derek.hale

derek.hale Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    "amacım fit bir vücut" yazmışsın. bence doğal yollardan beslenerek güzel fit bir vucut yapabilirsin. eğer amacın daha irileşmek ise bir kaç ay daha geçtikten sonra başla istersen sana kalmış.

8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl yani? Az yiyen zayıflar zaten, zayıflamak için az yemeniz lazım. Keşke türk insanında gerçekten bu anlayış hakim olsaydı da buraya insanlar ne yediklerini yazmak yerine kaç kalori aldıklarını yazsalardı. Tam tersine hala GI değerlerinin çok önemli olduğu zannedildiği için ortalık "ekmeği şekeri kestim ama kilo veremiyorum :( " başlıklarıyla dolu ama günlük kaç kalori aldığını bilen yok.

Düşük kalorili beslenen zayıflar. Bu defalarca ve defalarca, sayısız araştırmada ispatlandı, bu konuda tartışma tamamen bitmiş durumda. En önemlisi bu. Optimum yağ yakımı için günlük ihtiyacınızdan %20 kadar düşük kalori almalısınız. Kas kaybı yaşamamak, kiloyu yağdan vermek için ağırlık çalışıp kilonun 2 katı kadar gr cinsinden protein almak gerekiyor. Bunun dışında herşey ayrıntı ve o ayrıntıların da ne olduğuna gelirsek, vücut sağlığının devamı için düşük yağlı diyet yapmamak lazım. Bunun dışında protein ve yağlar karbonhidratlara göre insanı daha uzun süre tok tutar ve o çok korkulan insülin yükselmelerini karbonhidratlardan daha çok kontrol altında tutar, o yüzden bunlardan kaçmamak lazım. Bunun dışında her yemekte yenilecek lifli gıdalar mide boşalmasını geciktirerek tokluğun daha uzun sürmesini sağlayacaktır. Ancak bunlardan sonra, en son sıra karbonhidratların GI değerlerine gelir çünkü GI değeri boş mideye tek başına yenilen karbonhidrat kaynaklarından ölçülen değerlerdir, halbuki bizler zaten her öğünde yüksek protein aldığımız için mide boşalmamız zaten daha geç oluyor ve GI değerleri bu yüzden insülin direnci olan insanlar dışında pek bir şey farkettirmiyor. Dikkat edilecek yek şey ağırlığı basit şekerlere vermemek, bu yapılmadığı sürece uzun vadede Gu değerleri arasındaki farklar pek bir değişikliğe neden olmayacaktır.

Başlangıç için en az 150 gr protein alın, ağırlıklarla çalışın ve mümkün olduğu kadar ağır çalışın. Çünkü bu aşamada yağ yakımıyla birlikte kas artışı da gerçekleşebilir. Eğer fazla kilolar gittikten sonra omuz, kol, bacak ve göğüs zayıf olmak üzere kendinizin daha küçülmüş bir kopyası olmak yerine fit olmak istiyorsanız ağırlık çalışmanız lazım. Yüksek protein (150 ile başlayıp aylar ilerledikçe kilonun 2 katına çıkmalı), yağdan kaçmayın, düşük kalori ve devamlılık. Eğer günlük aldığınız kalorileri de üşenmeyip hesaplarsanız (başta uğraştırır ama daha sonra günde 5 dakikanızı almaz) başarısız olma ihtimali ortadan tamamen kalkmış olur. Kolay gelsin.

berkee bunu beğendi.
  9. unborn31

unborn31 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    Boyunu ve kilonu duyunca aşırı kıskandım ama beslenme müthiş yetersiz. 73 kiloyum ve günde 6-7 yumurta 400gr tavuk 100gr kırmızı et 600-700 gr patates yediğim halde 2 ayda 300gr yağ yaktım. Sen bu diyetle mevcut kas kütleni de kaybedebilirsin.

Ağırlık çalışmak hemen insanı irileştirmez keske öyle bir durum olsaydı. Ağırlık çalışmadan sadece kardio ile fit vücut yapmak bence imkansız. Diyeti kesinlikle gözden geçirin. Kabaca taş devri diyetini araştırarak, forumda kilo basına alınacak protein,karbonhidrat ve yağ oranlarını araştırarak başlayın derim.

Kolay gelsin.

berkee bunu beğendi.
  10. berkee

berkee Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Çok güzel anlatmışsın çok teşekkürler bu forum sayesinde doğruyu yanlışı birbirinden ayırmaya başladım, günlük aldığım kalori değerlerimi dediğin gibi hesaplayacağım bunun dışında protein alımınada dikkat ederim, bunun dışında kafama takılan bir durum göğüslerim şiş ama jinekomasti ayarında bir şişlik yok ama yinede rahatsız edici en yüksek ağırlığa göğüsle giriyorum göğüslerdeki şişliğin gitmesini engeller mi göğüs çalışmak ?

11. deimos

deimos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ARFF Memuru
    Yer:
    İstanbul
    Selamın Aleyküm arkadaşlar l-carnite alıcamda -
    AMIX CARNILINE LIQUID 480 ML var süplimentlerde önerir misiniz birde cla alıcam bu arada boyum 163cm kilom 90kg etkili bir kombin olarak siz ne önerirsiniz

12. MustafaDEMİR

MustafaDEMİR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum benım boy 193 kılo 88 cok bı fazlam yok ama karın kısmında ve yan taraflarımda yaglanma var bu yuzden snce pılav ve makarna yemelımıyım ? sabahları 4 yumurta yıyorm oglen K nesfıt tam tahıllı antrenman oncesı 1.5 olcek proteın tozu ve 2 amıno asıt alıyorm.antrenman cıkısı gene 1.5 olcek proteın tozu 2 amıno asıt alıyorum.aksamlarıda 1 corba ve haslanmıs tavuk yıyorum gecelerıde yogurt yıyorm ama aç yatıyorum kılo almamak ıcın dogurmu sence yemek programım ? sımdıden tesekkuler

13. RaPPeRuA

RaPPeRuA Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Yer:
    İzmir
    Sabah : Nesfit ' i görünce gerisi okumadım. Arkadaşların dediği gibi biraz forumu gez. Gezmeden dolaşmadan olmuyor. Herkes anasının karnından bilgili olarak doğmadı. Mutlaka cevaplarını bulacaksın

14. deimos

deimos Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    ARFF Memuru
    Yer:
    İstanbul
    Selamın Aleyküm arkadaşlar l-carnite alıcamda -
    AMIX CARNILINE LIQUID 480 ML var süplimentlerde önerir misiniz birde cla alıcam bu arada boyum 163cm kilom 90kg etkili bir kombin olarak siz ne önerirsiniz

Sayfayı Paylaş