Yağ Yakımı İçin Yapmam Gerekenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Ahmet B. tarafından 4 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Ahmet B.

Ahmet B. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Umarım konuyu doğru yerdedir.

"Yağ Yakma" adlı konuyu okudum.

Konuda yağ yakımı için kardiyovasküler(aerobik) çalışmamız gerektiği yazıyor. Ancak 45dk sonrasında kas yakımı gerçekleşebilir ve bunu önlemek için amino asit alınması gerektiğinden bahsediyor.

Amino asit = protein mi? Ton balığı yiyerek bunu karşılıyor muyum?

Uyguladığım programdan ve kendimden bahsetmek istiyorum.

Boy: 1.70
    Kilo: 60

Kilom size normal gelebilir ama göbeğim ve çevresinde gerçekten bir yağ birikmesi var. Ele gelecek şekilde karnım ve yanlarımı tutabiliyorum.

Ben evde spor yapıyorum. Bisikletim, mekik sehpam, 50kg halter ve dambıl setim var.
    Spora başladığımdan beri ekmek, şeker, pilav, çikolata, kola gibi yiyeceklerden uzak duruyorum. Arada yediğim oluyor çünkü imkanım olmuyor.

Her gün 45dk(hızlı) ya da 60dk(yavaş) bisiklet sürüyorum.
    Birer gün ara ile "Evde Dumbell ile Çalışma Programı" başlığındaki programı uyguluyorum. 2.5 - 3 aydır yapııyorum ve 2 hafta öncesine kadar 3kg ağırlıklar ile çalışıyordum ve şu an 5kg ağırlıklar ile çalışıyorum.
    Bunun dışında her gün düz mekik sehpasında dik açıdan 40 derecelik açı ile geriye doğru yatarak(belimi zorlamak istemiyorum) 1250 kere bunu tekrarlıyorum.
    Bunların dışında ağırlıksız hareketler yapıyorum. Şu sıralar FitStar adlı uygulamada gördüğüm hareketleri günde bir kere yapıyorum.

Sabahları 4 yumurta beyazı ve bir sarı, beyaz peynir, yarım ceviz, bir siyah zeytin, yiyorum. Öğle yemeğinde fabrikada çıkan yemeği yiyorum ama pilav çıkarsa asla yemiyorum ve yemek yağlı ise suyunu ayırıyorum. Eve geldiğimde süt ve mısır gevreği(40gr) tüketiyorum ve yanında yağsız 80gr ton balığı yiyorum. Aktivitelerim bittiğinde tekrardan 80gr tonbalığı yiyorum. Sebze tüketiyorum.

Bu programı 2.5 - 3 aydır yapıyorum ve gözle görülür bir gelişimim var. Kollarımın, omuzlarımın, bacaklarımın kas yapılarında gözle görülür bir gelişim var. Karın kaslarım sıkılaştı ve sertleştiler ve incelmede var ama bir yerde yanlış yapıyorum ve aksattığım bir şey var gibi geliyor.

Açıkçası karmaşa içerisindeyim. Yağ olarak nasıl kilo vermem gerektiğini anlayamamış durumdayım.

Bisikleti sabah aç karnına mı çevirmeliyim?
    Kilo almamak için sürekli protein kaynaklı mı beslenmeliyim?
    Kalori almadan antreman yaparsam kaslarım yanar mı?

Gerçekten kilo vermiş arkadaşların ve bu konuda gerçekten profesyonelce ilgilenen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

Sayfayı Paylaş