Yağ Yakımı İçin Beslenme Proğramı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Furko2424 tarafından 14 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    Istanbul-Southampton-Moscow
    o kiloda yağlı duruyorsan kas yapın az var demektir ve diyet yaparsan da bir değişiklik olmaz bir deri bir kemik kalırsın ve daha kötü bir görüntü oluşur...

bence daha acele etme vücudunun gelişmesini bekle , daha yaşın çok erken tabiki de o yaşta çok muntazam kaslı bir görüntü beklenemez ki spor yapmıyorsan diyetle kas yakarsın...
    bence sen boşver diyeti falan dediğim gibi düzgün beslen...
    Ve yerinde olsam ne yapardım biliyormusun ; kesinlikle yüzmeye veya baskete giderdim... özellikle yüzmeye 1.5-2 sene sabırla gitsen çok sağlam bir altyapın olur ve daha sonra vücut geliştirmeye başlarsın ...
    ben senin yaşlarındayken 1.5 sene yüzmeye gittim ve bu sayede bodyi diğer arkadaşlarımdan çok daha verimli yapabiliyorum...
    eğer sporunu o yaşlarda düzgün yaparsan yağların kasa dönüşecektir senin asıl amacın onları eritmek değil kasa çevirmek olmalı...
    tercih senin...

Son düzenleme: 19 Ocak 2012
    Furko2424 bunu beğendi.
  2. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    teşekkürler ama ben evde sürekli şınav mekik barfix çektim.ayrıca dumbellarla da çalıştım.Bir ara karnımı çok çok sıktığımda ufaktan karın kasım gözüküyordu.Ama üstünde yağ olduğu için düzgün gözükmüyor.kollarım güçlü hatta bayağı güçlü fakat çok çok kalın olmasına rağmen pazum parçalı veya yuvarlak değil.Halede dumbellarımla (8 kg 2 tane) çalışıyorum yani spor yapıyorum.bende yüzmeye gitmeyi düşündüm fakat vücudumdan utandığım için cesaret edemedim.basketbol ve futbolu da sevmiyorum.bide forumda benim yaşımda 6 packi olan bile var.bide ben yağ yakmak için diyet uygulayacağım.ağırlıkta çalışıyorum niye kaslarım yansınki?(ukalalık yapmak istemem,konuşmamı yanlış anlamayın) :)

3. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    benimki sadece öneriydi ama sana söyliyeyim senin yaşındayken bilinçsiz body ve diyet yapan arkadaşlarım oldu hepsinin vücutları çöktü...
    ne yapacaksan aman diyim bilinçli yap...
    kas oranım fazla yağ oranım fazla vs deme bence madem istiyorsun git bir diyetisyene oranlarını ölçtür ve sana beslenme programı hazırlasın...
    kafana göre diyet yapma sonuçları gerçekten daha kötü olabilir ki o yaşta...

Furko2424 bunu beğendi.
  4. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    korkuttun beni şimdi.ama ben bu diyeti mens health dergisinde görmüştüm.dergi sağlam bir dergi.birde ben diyet yapmasam düzgün beslensem yağlarım gidermiki?çaresiz kaldım şimdi.siz zararlı diyorsunuz.ben diyet yapmassam hep yağlımı kalacağım :(

5. Phil_Heath

Phil_Heath Üye

Beğenileri:
    1.372
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Civil Engineer
    Yer:
    öncelikle o dergilerde yazanlar örnek programlar ve yetişkin ortalama bir insana göre belirlenen programlar... senin için gerekli vitaminler , mineraller , protein, karbonhidrat ve yağ değerleri yetişkin bir insanla epey farklılık gösterir çünkü metabolizma hızlarınız ve hormonsal aktiviteleriniz farklıdır...
    diyet yapmak çok istiyorsan bu konuda bir diyetisyene danış ...
    bilinçsiz fiziksel aktivite de yapma kas yakabilirsin ...
    dediğim gibi yüzme, basket vs aklına gelebilecek her türlü faydalı sporu yapabilirsin bu sayede yağlarından diyete göre çok daha hızlı kurtulursun ve kemik gelişimin artar omuzların fiziğin genişler kalıplanırsın...
    diyetle vereceğin sadece yağ olmaz kasla birlikte gider ve sonucu kötü olabilir uzman birine diyetisyene vs danışmanı öneririm yiyeceklerin konusunda...

Furko2424 bunu beğendi.
  6. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    sizi dinleyeceğim.bu diyeti uygulamayacağım.onun yerine dengeli ve düzenli besleneceğim.ayriyetten merkez bölgemi ve gögüsümü güçlendireceğim.bide biraz kendi çapımda kardio yapacağım

Phil_Heath bunu beğendi.
  7. Alper.

Alper. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Sabah : 50 Gr. Lor Peyniri kahve 2 tam yumurtayi cok az zeytinyagıyla omlet 1-2 iki dilim kepek veya tam bugday ekmek.
    Sonarki öğün :
    Yağı süzülmüş konserve ton balığı ( Okula gidiyorsan utanma yağını süz plastik bir kaba koy ve yanında götür.) + 1 kutu ayran
    Okuldan eve dönünce 100 gr haslanmis tavuk gögüsü + sinirsiz cay ( minimum seker )
    Aksam karbonhidrat az protein yoğun olmalı.Yatmadan önce mutlaka yarım yağlı veya yağsız 1 bardak süt iç ara öğünlere meyve , ciğ kuruyemis ( badem, fındık , kuruüzüm , ) kavrulmamıs sekildekilerini yiyebilirsin.Bol bol su iç.Taslak bi besin programı biraz araştır atıyorum ton balığı yiyemiyosan onun besin değerlerine yakın bir şeyler ye.

Furko2424 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş