Yağ oranıyla ilgili bir soru.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Anıl Özmerdivenli tarafından 30 Haziran 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Selamlar forumdaslar size danışmak istediğim bir konu var. Ben şuan 20 yaşında 178 boyunda 103 kilo biriyim. Bundan 2 sene önce 176 boyunda ve 130 kilo civarıydım. Sporla ve diyetlerle 95e kadar düştüm sonra kontrollü olarak geri aldım kas için. Şuan 103 kiloda %20.7 yag oranina sahibim. (Mezurayla yapılan hesaplamayla ölçtüm.) Sorunum şu ki, göbek deligimin altındaki alt karin bölgem hala inanilmaz sarkıyor. Sanki üst karin baska birinin, alt karin baska birinin gibi. Diyete girmeyi denedim bu kis, girerken 98 kiloydum 93e kadar düştüm 1.5 ayda %17 lere düştü yağ oranım ama alt karin ölçümde gram oynama olmadi. Benim de moralim bozuldu bıraktım. Bu alt karin bana deadlift ve squatta çok sorun da çıkartıyor bu yüzden yeniden bu bölgeyi kafaya taktim. Soruma gelecek olursam sizce bu alt karin bölgemin sarkan deri olma ihtimali var mi? Deri olduğunu nasıl anlayabilirim? Eğer deri değil yağ ise benim bu bölgeyi yakmam için ne yapmam gerekir. Biliyorum bölgesel yag yakimi diye bişey yok ama alt karından daha fazla gitmesini sağlama yollari vardır diye düşünüyorum. Simdiden teşekkürler

2. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Vücutta alt karın bölgesi en zor eriyen yağlardandır eğer yağsız bir alt karın istiyorsan yağ oranın çok düşük seviyelerde olmalı.
    Hatta şöyle söyleyeyim sen gidip karın kası çıkartsan bile alt karnın hala yağlı olabilir.

Güç aşkı bunu beğendi.
  3. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Deme ya :(. Peki sence bunun için ameliyat olmak ne kadar mantıklı?

4. eehfe4

eehfe4 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yani hayatta hep estetik olmak için uğraşıyoruz tırnak kesmekten yüzümüzdeki sivilceye kadar hep bizi ilgilendiriyor.
    Bence bu durum gayet doğal bir şey saç kestirmekle aynı amacı taşıyor diyebiliriz onun için bence kilonuzu normal seviyelere indirin ve vücudunuza bir bakın ne durumda daha sonra bunu düşünürsünüz.
    Sonuç olarak bence mantıklı.

5. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Tamamdır çok teşekkürler hocam

eehfe4 bunu beğendi.
  6. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    4 gün toplam 35 dk Cardio yapin su tutumuysa eğer 2 haftada ölçüm farkeder

7. Fırında_Sütlaç

Fırında_Sütlaç Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    38
    sırt kaslarını büyütürsen özellikle kanat o yağ doku görüntüsü azalabilir.
    su tüketimine dikkat et gün içerisinde ve bence az azından 1 sene kadar üst vücudunu büyütmeye çalış gözle görülür hacim artışı olunca diyete girersin ve yağ oranını düşürmeye çalışırsın.

8. Anıl Özmerdivenli

Anıl Özmerdivenli Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Kanatlarım aslında çok da kötü değil. Iyi kötü 2 seneyi geride bıraktım güzelce beslenerek. Önümden veya arkamdan bakan biri zaten o alt karnımı farketmiyor. Ama kendim yandan baktığım zaman ordaki tepecigi görüyorum
    --- Mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2019 ---
    Deneyeceğim bu hafta teşekkürler

Sayfayı Paylaş