Yağ oranını azaltmak için neler yapılmalı,neler yenmemeli

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve mhmtakfgngr98 tarafından 7 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. mhmtakfgngr98

mhmtakfgngr98 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi forumlar bu benim ilk konum.Ben Eylül ayında 79 kiloydum.Boyum 166. Yılbaşında 67 kiloya kadar inmiştim ve şuan 62 kiloyum.3 haftadır body yapıyorum ve bundan önce evde kendim dumble ile biceps ve göğüs çalışıyordum.Biceps de gözle görülür farklar oldu.Fakat kuvvetlenmediğimi hissediyorum.
    Şimdi asıl sormak istediğim 3 şey ise
    1.Yağ oranım %kaç ve nasıl azaltabilirim?
    2.Günlük kaç kalori almalıyım?Ne kadarı protein olmalı?(16 yaşındayım)
    3.2 günde bir antremana gidiyorum.Cardio egzersizi ile beraber yaklasik 1.45-2 saat sürüyor.Sıklığı arttırmalı mıyım?
    Şimdiden teşekkürler eğer gerekirse programımı isteyiniz.

2. HolyHybris

HolyHybris Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Cardio yeterli bence hatta başlangıç için fazla bile denebilir.
    Yağ oranını diyetle verebilirsin.
    Yaşın 18 den az ağırlıktan çok vucut ağırlıgı ile yapabilecegin şeyleri seç boyun uzamaz onun yanında basketbol vs oynayabilirsin.

Ben kendi diyetimi yazayım Benimde başladığım fazla olmadı ama yardımcı olurum büyük ihtimal 2 haftada bu diyetle + fitness ile yağ oranım 35.8 den 32.1 e düştü işe yarıyor. ( 2 haftada bir doktora görünüyorum diyet için gitmenizi tavsiye ederim.)
    DİYET :
    Kesinlikle beyaz ekmek tüketmeyin. Onun yerine çavdar ekmeği veya Tam buğday ekmeği tüketin.
    Sabahleyin 2 dilim çavdar ekmegi ile 2 dilim beyaz peynir 4-5 adet zeytin ve haftada 4 defa yumurta yiyebilirsiniz. ( salata ve domates sınırı yok )
    Saat 10 gibi sade form biskivu ( çikolata,limonlu olmayacak) yiyebilirsiniz.
    13.00 gibi öğle yemeğinde büyük ihtimal okulda oldugunuzdan Sandiviç ekmegi arası 4 köfte yiyebilirsiniz.
    saat 15.00 gibi Uno çubukları yiyebilirsiniz ( Migrosta bulabilirsiniz.)
    Akşam ise 4 kepçe çorba
    7 kasık sebze yemegi
    2 dilim çavdar ekmegi yiyebilirsiniz.
    saat 20.00 - 21.00 da 2 porsiyon meyve yiyebilirsiniz.

tabiki bi doktora gözükmenin faydası var demir eksikligi veya kansızlık varsa yağ oranınız zor düşer.

Sayfayı Paylaş