Yağ oranım düşük fakat damarlarım belirgin değil.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve samco34 tarafından 13 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. samco34

samco34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar Forumda yeniyim. Yaşım 17 yaklaşık 2 senedir bu sporu yapıyorum fakat öğrenci hali beslenme yeterince iyi değil.
    Soruma gelirsek yağ oranım kendimi bildim bileli düşük eğildiğimde karnımda sarkma dahi olmuyor , antrenman esnasında deltoidlerden bile damar geçtiğini görüyorum, fakat günlük hayatta çoğunlukla kolumdan küçük ve ince damarlar geçiyor (bazen kalınlaşıyor damarlar.) Spor yapmayan zayıf arkadaşlarımda dahi benden daha çok damar geçtiğini görüyorum kollarından felan. Bu sorun kafama takıldı cevabını bulamadım. Pumplu halinde sorun yok.

poz çalışamaktan biraz pumpa girmiştim. 2838085b-6e5f-461c-bf89-76c449e6fd94.jpg

Bu fotoğrafta spor salonunda pumpta damarlarım WhatsApp Image 2018-07-12 at 15.38.15.jpeg

Bu fotoğraf ise günlük hayattaki hali :neutral: WhatsApp Image 2019-02-21 at 19.19.18.jpeg .

Sorun var gibi geliyor bana kafaya taktım biraz.

2. ArmagedonX

ArmagedonX Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    28
    Dostum sadece mevzu damar değil Pump varken parçalı fit bir vücudun var fakat gündelik hayattaki halinin böyle olması çok şaşırtıcı dışarıdan spor yaptığın bile anlaşılmıyor. ama fotoğraflarda çok estetiksin. Tuhaf bir durum

3. lpr2411

lpr2411 Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    gerçekten değişik. Üstsüz halin çok estetikken kıyafetlerle spor yapmayan biri gibi. Acaba giysi bol geliyor da ondan vücudunun şeklini belli etmiyor mu

4. cgtyeg

cgtyeg Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bu sıcaklık ve soğuklukla ilgili. Vücut soğumaya başladığında mecbur damarlarda inceliyor. Benim de yazları kollarım baya damarlaşıyor, pro fitness modelleri gibi. Tabi, egzersiz, odanın sıcaklığı vb durumlar etkiliyor. Yalnız paylaştığın ilk iki fotoğrafta ışığın etkisi büyük ki buda iyi görünmeni sağlamış. 3. fotoğrafta sönük çıkmanın sebebi bu.
    Vücut ısısıyla ilgili bence. Diğer arkadaşlarının daha belirgin damarlı olması büyük ihtimal ile genetiktir. Başka bir cevap bulamıyorum açıkçası.

5. samco34

samco34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Tişörtüme göre değişebiliyor duruşu kilomdan dolayı. 66 kiloyum malesef, hacim sıkıntım var :) Sorun bu resimdede belli işte en ufak bi damar dahi gözükmüyor mesala. Ama sanırım cevapdada belirtildiği gibi genetik olay. Bugün denk geldim instagramda ,çalışılan bölgeyi ertesi gün fazla tekrar hafif ağırlıkta pumplayın, kan pompalatın diye bunu deneyeceğim tek çare. Birde beslenme sıkıntımdan dolayı olabilir, yemek sonrası damarlar şişmeye başlıyor çünkü :)
    WhatsApp Image 2019-04-14 at 01.09.28.jpeg

6. DamienDuff

DamienDuff Üye

Beğenileri:
    163
    Ödül Puanları:
    53
    Hangi vücut geliştiriciydi hatırlamıyorum ama podyum muhabbeti açıldığında "podyum bir ilüzyondur, en iyi sihirbaz kazanır" gibi bir açıklama yapıyordu.

Senin fotoğraflarının da özeti bu :)

Arnold veya Coleman fark etmez, kimse o posterlerdeki halleriyle dolaşmıyor gündelik hayatlarında. Yani onlar bile...

mma- bunu beğendi.
  7. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    Hahahah ilginç.. şöyle ki bahsettiğin sistem feeder. İşe yarıyor gerçekten kendimde de tecrübe ettim bunu. Eğer vücudunda yeterince karbonhidrat tuz ve su varsa damarların daha belirgin olacaktır.
    Damarların görevi besinleri taşımak. Yani vücut açsa ve karb. Yoksa belirginlik azalır. 0 karbonhidrat diyetindeyim 2 haftadır ve inan olan damarlar bile kayboldu şuan ki kilo vermiş olmama rağmen:')
    Feeder sistemini mutlaka uygula
    Tuz karbonhidrat ve bolca su da tüket
    Sonra hallolacaktır

Sayfayı Paylaş