yağ oranım çok az kas yapabilirmiyim ???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve samet5811 tarafından 17 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Merhaba arkadaslar vücudum profil fotomdaki gibi ve yağ oranım çok az 14 yaşındayım protein tozu ile evde kendim çalışsam kas yapabilirmiyim yağ oranım çok azz

2. ForeverYoung

ForeverYoung Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Tabi ki evde çalışarak kendine bir altyapı hazırlayabilirsin ama protein tozu kullanmana gerek yok. Bir yere kadar evde çalışman yeterli olacaktır ancak sonrasında gelişimi arttırmak için ağırlıkların da artması gerekir. Evde bunu sağlayabileceksen spor salonuna gitmen gerekmez ancak gitmeni tavsiye ederim. İlk bir kaç ay boyunca da protein tozu falan kullanma. Kullandığın şeker miktarını azalt biraz daha dengeli beslen yeter.

3. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle yağ oranının düşük olması çoğu konuda avantajdır. Yani diğerleri diyet yaparken kalori ölçerken sen daha rahat bir şekilde dirty bulk yaparsın. (yani istediğini yersin [sağlıklı gıdalardan] bide ergenliğe yeni giriyosun bol bol yemen lazım her gıdadan) ayrıca protein tozu SAKIN ALMA ! kolaylığa kaçma bu yaşta. düzenli beslenmeye bak sen. Günlük proteinini almaya çalış her türlü gıdayı al zaten kilon çok düşük kilo almalısın. kilon düşük olduğundan vücuduna lazım olan protein de düşük olcaktır. Yani günlük kırmızı et tavk balık ne varsa ye :D rahat karşılarsın. üstüne ne kadar yersen kardır çok takma küçük şeyleri :D ve son olarakda yağ oranına çok takmışsın heralde ama yağ oranın düşük olduğundan vücut hatların daha belli olur kilo aldıkça herşey yerli yerine oturur daha iyi olur merak etme :D

samet5811 bunu beğendi.
  4. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Kardeşim öncelikle cevap yazdığın için çok teşekkür ederim :D bir sorum daha olucak çevremdeki bazı insanlar vücut çalışma boyun kısa kalır diyorlar peki bu doğrumu bide ben her gün yaklaşık bir sürahi ayran içiyorum :D ama boyum uzamıyor :D şimdiden teşekkürler :D
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2016 ---

Son düzenleme: 17 Nisan 2016
  5. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Boy uzamasını etkilemez. Ve genetik biraz da. 17 yaşına gircem boy atar mıyım diye bekliyom :D lise 1 de 1.60 lise 2 de 1.70 oldum. Hala bir 170 ım lise 3 :( geçen sene aynı boydaki arkadaşım şimdi 180 olmuş. Herkes bianda bou atıyo yanı sende boyu çok takma uzuyacağın varsa uzarsın zaten :D

6. samet5811

samet5811 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    kardeşim çok teşekkür ederim yardımcı olduğun için saol :D

abseto bunu beğendi.
  7. merterden19

merterden19 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    Vücut çalışmakla boy kısalmaz. Uzaması duruyor gibi söylemler var ne kadar doğru bilmiyorum.

Boy uzatmak için barfiks demirinde yapılan hareketler var araştırırsan bulursun ayrıca :):D

samet5811 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş