Yağ oranı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve msd1003 tarafından 5 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. msd1003

msd1003 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkse merhaba ben 13 yaşındayım boyum 1.62 kilom 43 yağ oranım % 5 olmasına rağmen karın kaslarım gözükmüyor.Haftada üç gez düzenli olarak mekik çekiyorum.Neden gözükmüyor ne yapmam gerekiyor?

2. Birpol

Birpol Üye

Beğenileri:
    393
    Ödül Puanları:
    73
    Benimde yaş 34 boy 183 cm kilo 92 vücut yağ oranım %16 kas kilom 70 kg
    Hoca 3,5 kg yağ kilo fazlan var diyor ama genel anlamda iyi olduğumu söylüyor fakat bir türlü simit bölgesini eritemiyorum
    Haftada en az üç gün antrenman yapıyorum 30-45 dakka arası kardiyo yapıyorum ama yok eritemiyorum ombölgeyi.
    Tavsiye bekliyorum

3. msd1003

msd1003 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ne yapmam gerekiyor beyler cevap yazın

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Açıkçasını söylemek gerekirse 13 yaşında karın kaslarınızın gözükmesi gerekmiyor,ayrıca 160 ve 43 kilosunuz bu rakamlar az...

5. e2^

e2^ Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Düşük yağ oranı bulunduğunda kaslarınız ortaya çıkacak diye bir kaide yoktur çünkü yeteri miktarda da kas kütleniz yok. Bu sebeple yağ oranınızı arttırmadan veya minimal düzeyde arttırarak kas kütlesi kazanmanız gerekmektedir. Bu da sadece karın kası çalışarak değil, bütün vücudu çalıştırıp güzel beslenme ile gerçekleşir ancak. Henüz yaşınız çok genç ve hormonal dengeleriniz bile oturmamışken yanlızca vücut ağırlığınızla çalışmak size ilerisi için büyük avantaj sağlayacaktır. 1-2 tekrar da olsa açık/kapalı barfiks çekmeye çalışın ve 30 saniye dinlenip tekrar çekmeye çalışın, nizami şekilde açık/kapalı kol duruşları ile şınav çekin ve 30-45 saniye dinlenip tekrar maksimum sayıda çekmeye çalışın, mekiğe devam edin, bol bol sıçrayış antremanları yapmaya çalışın, ip atlayın. Kısacası güçlü ve bu yaştan sağlıklı vücut tipine kavuşmaya çalışın. Bir büyük olarak size verebileceğim tavsiyeler bu yaşınız için ancak bu kadar :) İnşallah ilerde hedefleriniz doğrultusunda kendinizi daha güzel yerlerde bulursunuz.

6. msd1003

msd1003 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok teşekkür ederim.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2015 ---
    Kaç olması gerekiyor

Sayfayı Paylaş