Yağ ölçümü sonuçları ve su artışı

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Teci tarafından 3 Nisan 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Teci

Teci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar öncelikle 123 kgden 87 lere kadar düşmüş biri olarak son 3 haftamı sizle paylaşmayı planlıyorum her hangi bir bilgisi olan bu konu hakkında bana yardımcı olursan cok sevinirim şimdiden teşekkürler
    12 Mart 2017 değerleri
    Yaş 29
    Boy 178cm
    Kilo 87.5
    BMI 27.6
    BMR 8560 kj
    2046 Kcal
    Fat %20,8
    Fat mass 18,2kg
    FFM 69,3kg
    TBW 50,7kg
    Gerisini yazıyorum ayrıntılı vucut kısımları vs. burdakı değerlerin hepsine okeyim fakat su tutumum fazla oldugu beslenmemi değiştirdim ve supplamentlerimi ve sonucları ekleyeceğim. idman programı vs. yazmıyorum fakat kardioda yapmaktayım idman sonları 20 dk
    dalgalı karbonhidrata yöneldim
    5 gün idman günlerimde 180-200gr karb 190 220 gr prot 50 70 gr aralığında değişiyor beslenmem idmansız günler ise 80 gr karb olarak sabitliyorum. kullandıgım supplamentler sabah uyanınca animal cuts ( abd çıkışlı ) idman esnasında bcaa xtend idman son iso 100 whey protein ve gece yatmadan öncede glutamin içiyorum 5 gr olarak.
    şimdi 3 hafta boyunca bi kere bile bozmadan düzgün mikrolarımla devam ettim ve sonucu yazıyorum

Kilo 87.2
    BMI 27.2
    BMR 8878 kj
    2122 Kcal
    Fat %17,2
    Fat mass 15,0kg
    FFM 72,2kg
    TBW 52,9kg

bu durumda kafamı kurcalayan tek sorun şudur. TBW yani su tutumum zaten 50 civarındaydı az su içtiğim icin ve karb yüksek aldıgım ıcın fazlaydı yağ oranım gibi fakat 3 hafta sonra yağ oranım cok iyi bi şekilde düşmüş ama su tutumum daha da artmış durum da ki, sabah uyanınca yanıma 2,5lt lik bi ufak damacanam var onu yanıma alıyorum gün boyunca 2 tane ondan ıcıyorum yani 5 tl su içiyorum. bunun yanı sıra glutamin için 500ml bcaa icin 1 lt ve protein için 400ml daha su içiyorum yani nerdeyse 7lt lik bi sıvı tüketimim var

sizce hangi noktada bir yanlışım bulunuyor ? tuz alımımda minimum seviyede bu arada.

fazla su tüketiyorum gibi geldi bazen ama içtikte ağzım kuruyo ve durduramıyorum artık :D

yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum vucut yağ oranım zaten 13lere geldiği vakit after before kısmına gurur duyarak koyacağım fotoğraflarımı.

2. Teci

Teci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
  3. Teci

Teci Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    öneride bulunabilcek yada yardım edebilcek kimse yok mu arkadaşlar

4. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Tuz alımının minimum seviyede olduğunu söylemişsin ancak vücutta su tutulumu sadece tuz alımına bağlı değildir. Sodyumu yüksek miktarda alıyor olabilirsin soda, maden suyu va tüketiyorsan.
    Su tüketimin ise kesinlikle olması gerekenden fazla. Ve bu sana fayda değil zarar sağlayabilir. 7 lt su tüketimine ulaşmana hiç gerek yok. 5-7 lt su tüketimi su zehirlenmesine sebep olabilir. 1000 kalori başına 1 lt su tüketimi ideal. Suplement kullandığın için bir miktar daha artırabilirsin ama 7000 kalori tüketmiyorsan 7 lt su tüketimene gerek yok.
    Ayrıca kreatini göremedim belki de gözden kaçırdım ama kreatin yağsız kütleyi kaslarda su tutarak sağlar. Bu sebeple su tutulumun yüksek olabilir.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2017 ---
    Sonradan farkettim FFM'de yani yağsız kütlede 2.9 kg lık bir artış olmuş. Kas dokusunun ortalama %75'ini su oluşturur. Kas kütlesi arttığı için suyun/su tutulumunun artması çok doğal. Kolay gelsin

Sayfayı Paylaş