YAĞ ÖLÇÜMÜ NEREDE YAPILIR?

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve damacanadakisu tarafından 20 Aralık 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. damacanadakisu

damacanadakisu Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    ARKADAŞLAR YAĞ ÖLÇÜMÜ YAPTIRMAK İSTİYORUM DOĞRU BİR ŞEKİLDE. GİTMEKTE OLDUĞUM SPOR SALONUNDA BİR TARTI GİBİ BİRŞEYİN ÜSTÜNE ÇIKIYORUM ÇIPLAK AYAKLA İKİ TANE TUTAMAÇ TUTTURUYORLAR BİR SONUÇLAR ÇIKIYOR. BU ARAŞTIRDIĞIM KADARIYLA BODY İMPEDANS ANALİZ OLUYOR GALİBA. YÜZDE 80 85 ORANINDA DOĞRU SONUÇ VERİYORMUŞ AMA BEN DAHA YÜKSEK ORANLARDA DOĞRULUK İSTİYORUM. BUNLARDA SU ALTINDA ÖLÇÜM VE COSMED İN BOD POD YÖNTEMİYLE OLUYOR GALİBA. DAHA YÜKSEK DOĞRULUK ORANINDA ÖLÇÜM YAPTIRABİLECEĞM BİR MERKE BİLEN VARMI? BALIKESİRDE YAŞIYORUM ÇEVRE İLLERDE OLABİLİR. YAĞ ÖLÇÜM TEKNİKLERİYLE İLGİLİ BİR ARKADAŞIMIZ KKONU AÇMIŞ LİNKİ ;
    https://www.bodyforumtr.com/threads/vücut-yağ-oranı-nasıl-Ölçülür.15650/ BURDADIR BURDAKİ YÖNTEMLERDEN EN DOĞRUSU NEREDE YAPTIRABİLİRİM.

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    612
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    BIA'ların %90-95 oranında doğru sonuç verdiği belirtiliyor. Ancak ürüne ve ürünün özelliklerine göre değişiyor. Ürünün segmental olması, profesyonel olması doğruluk payını ve detayı artırıyor.
    Daha yüksek doğrulukta ölçümü DEXA(dual energy x-ray absorptiometry) ile alabilirsin. Ancak pahalı bir ürün, büyük hastanelerde kullanılıyor ve genellikle kemik mineral yoğunluğu ölçümünde kullanılıyor. Vücut kompozisyonu ölçümü için başvurabilir misin bilgim yok. Fakat %98-99 oranında doğruluk payına sahip olduğu çalışmalarda belirtiliyor.

damacanadakisu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş