Yıllardır sure gelen gogus problemı !!!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Crusadertr tarafından 3 Mart 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Crusadertr

Crusadertr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaslar yaklasık 3 yıldır bb yapıorum boyum 1.96 cm kilom 101 yas 21 fakat kendımı bıldım bılelı goguslerım bı turlu gelısım gostermıor sımdı bı cok arkadas dıcekkı belkı yannıs calısıosun fakat her turlu sıstemı denedım gogus yapım cok kotu herhalde sonunda buna karar werdım en cok sıkıntı cekdıım sey ıse gogusumun ıc bolgesı cok bos we ust gogusum cok bos su anda klasık calısıorum 4 hareket agır kılolarla benchde en son 120 kg basdım ve ayrıca bıraz yaglı bı gogus yapım war bu dedıklerımı nas duseltebılırım bu konuda bılgısı olan butun arklara soruorum sımdıden saygılar!!!!

2. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    bütün çalışma sistemlerini denedim diyosun.
    o zaman muhtemelen beslenme veya dinlenmeden kaynaklanıyodur yeterli gelişimi sağlayamıyorsan.
    muhtemelen beslenmen de düzgündür.ağırlık ta küçümsenecek bişe y değil.
    dinlenmeyi düşün.bi an önce gelişme hevesine kapılma derim ben naçizane.
    benim en çok geliştiğim zamanlar haftada çalıştğımdan çok dinlendiğim dönemlerde olmuştur.yani haftada 3 ya da 4 gün antreman yap.dinlenmeyi dene bir de

3. Crusadertr

Crusadertr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    haklısında dedıın gıbı beslenmem 5 ogun asasına ınmıor dınlenmede gunde 8 saatten az uyumuorum haftadada 4 gun ant yapıorum genetık yapısı duzgun dııl goguslerımın ona yapıcak bısı yok ztn ama ant manlada duzelmıo ozellıkle ıc gogus we ust gogus

4. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Göğpüslerin hiç mi gelişmiyor?Bu mümkün değil azda olsa bir gelişim muhakkak vardır diye tahmin ediyorum.Bide şu var boyun 1.96 dolayısıyla kemik yapın diyer insanlara göre daha uzun bundan dolayı kaslarında öyle.Bazen ,bu bide anatomik yapıyla alakalı göğüs belli bir seviyeye gelene kadar gelişim göstermiyormuş gibi görünür ama belli bir şişkinliğe ulaştığında göğüs ancak kendini belli eder ve birçok kişiden daha güzel bir görünüm kazanaibilir.Burda senin yapman gereken tek şey sabretmen.Emin ol eğer göğsünde şekil bozukluğu yada başka bir kusur varsa onu bilemem umaırm yoktur zamanla istediğin sonuca ulaşacaktır budan yana hiç endişen olmasın.

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    genetiğin önemini burada görüyoruz yinede bi miktar gelişmiştir kesinlikle ama bazı insanlar gerçekten güçlü olmalarına rağmen belli bölgelerinde kas gelişiminde zorluk çekiyolar ya da bazıları aksine çok kolay gelişiyolar . mesela bazı elemanlar var adam kola ilk 3 ayda 7-8 santim ekleyebiliyor vücutla kıyaslandığında sonradan takılmış gibi oluyor. Ama ilginç gerçekten 120 kg basıpda boş olmaması ben senin yarın kadar basmıyorum bile ama gögüs bölgem en iyi bölgem diyebilirim calflarımdan sonra nasıl yardım edebileceğimi bilmiyorum ama salondaki hocanla görüştün mü bu konuda. birde bir şey daha düşündüm ama aşırı çalışmaktan dolayı ovetraining olmuş olabilir mi sence?

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ben genetik olarak bir bölgenin ne yapsan gelişmeyeceği görüşüne inanmıyorum..
    genetik faktörler sadece o bölgenin gelişim sürecini belirler görüşündeyim..

senin de eksik kalan bölgen olan göğsünün doğru idman, doğru beslenme ve yeterli dinlenme sonucunda uzun vadede gelişmeyeceğine katılmıyorum..
    eğer hala gelişmedeğini iddia ediyorsan bu saydığım 3 temel noktanın en az birinde hata yapıyorsun demektir..

senin yaşam şeklini bilmiyorum ve seni tanımıyorum..
    ancak şu yazmış oldugun birkaç satırdan çıkardığım kadarıyla senin sorunun muhtemel kaynağı hakkında kendi fikrimi söyleyebilirim:

her türlü idman sistemini denedim diyorsun.. bu sporda o kadar farklı ve çeşitli idman şekilleri vardır ki bunların hepsini deneyip uzun vadede sonuçlarını test etmen için bu sporda çok çok uzun yıllar emek vermiş olman gerekir..
    Ancak yaşın itibariyle bu mümkün gözükmüyor..
    O nedenle bütün idman çeşitlerini denediğine, ve özellikle de denediysen bile bunları uzun vadede uygulayıp sonuçlarına ulaştığına inanmıyorum..

Sana önerim, hocalarına ya da bu sporda üst düzeye ulaşmış ve seni tanıyan kişilerle beraber oturup senin vücut yapına en uygun olacagını düşündüğünüz idman programını belirlemek ve bunu UZUN VADEDE, ve çok radikal değişiklere gitmeden (piramitten ters piramide geçmek gibi) uygulamak..

Bunu, kaliteli beslenme ve yeterli dinlenme ile beraber götürürsen emin ol gelişimi gözlemlersin..
    Yeter ki sabırlı ol.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    buraya da bir bakınız..

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Sayfayı Paylaş