Yıllar sonra spora başlama ve kas kaybı sorunu

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve k4nvvulf tarafından 4 Mart 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. k4nvvulf

k4nvvulf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba
    seneler sonra tekrar spor yapmaya başladım,102 kg lık %30 yağlı bir vucutla bir aylık hafif bir full body workout ve 40-45 dakikalık bir cardio programı ile
    haftada 3 gün giderek spora başadım
    yaşım 34
    gün içinde fiziksel aktivitesi olan bir işim var yani günlük 6000-7000 bin civarı adım atıyorum
    beslememe gelince
    sabahları 100 gram civarı yagsız lor 2 dlilim ekmek
    ara ögün olarak kücük bir muz
    ögle yemeginde antreman günleri 200 grm haslanmıs tavuk ve yanında biraz ekmek
    antreman günleri dısında 250 gr civarı yogurt ve bi miktar krikrak tarzı galeteler
    aksamları ise de genelde tavuk yemekleri üzerine evde bir şeyler yemeye calısıyorum yanında salata ve bazen ekmek oluyor
    basit şeker kesinlikle almamaya gayret ediyorum

şimdi sevgili dostlar
    ilk ay ölçümümde 1kg yag
    4.5 kg kay kaybı oldugumu söyledi makina
    makina su malum teraziiye cıkıp elimizde bişeyler tutuyoruz o alet
    ölçüm sabahtı, aç susuz ve antrenman yapmamıs haldeydim

bir ayda bu denli kas kaybetmiş olabilir miyim ?
    makina vucudumdan 4.5 kg sıvı eksilmiş oldugunu söyledi aynı zamanda
    acaba 4.5 kas kaybı kaslar su tuttugu icin aslında vucudun su kaybettigine mi isaret

bilgi sahibi arkadaslarım yorum yaparsa cok memnun olurum
    salondaki hocam agırlık antrenmanını arttırark baska bir program vereceiğini söyledi
    acaba beslenmemi de degistirmem gerekiyor mu ?
    protein arttırım ya da karbonhidrat-yag düşürme gibi
    protein sütleriyle ya da yumurta,tavuk, yulaf vs gibi besinlerle yüklenmeli miyim

şimdiden cevaplarınız icin cok teşekkürler
    sporlu günler

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    o makinelere çok güvenme 1 ay 5 kilo kas kaybettin diyor diğer ay 7 kilo kas kazandın diyor , keşke makinenin dediği gibi 1 ayda 7 kilo kas alınsa, streoid kullananlar bile zor görür o 7 kilo artışı ama neyse gelelim senin konuna, Amacın kilo verip sıklaşmaksa 45 dakika kardio çok uzun ağırlık idmanlarının yanında 10-15 dk lık hit kardio yeterli olacaktır sana ayrıca proteinli süt,yoğurt,galeta ve hergün muz yemen de senin zayıflamanı azaltacaktır, aslanlar gibi ağırlık idmanını çalış antremandan sonra 15 dk yÜrüYÜş bandından hızlı yavaş hızlı yavaş tarzında hiit kardionu yap ve protein ağırlıklı beslen göreceksin 1-2 ay içinde vücudundaki değişimi. Az demekle zayıflanmaz doğru şeyleri doğru zamanda yiyerek zayıflarsın. Ha dersenki fit olmak umrumda değil ben sadece zayıflayayım o bana yeter, aç kalacan :)

3. k4nvvulf

k4nvvulf Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, uyarınızı dikkate alacağım, iyi günler

4. igormami

igormami Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    benim tavsiyem herkese olduğu gibi ilk önce neden kilo alıyorsun neden kilo veremiyorsun gibi soruların cevaplarını bulman. dahiliyeye gidip ben kilo vermek istiyorum dediğinde kan tahlili yaparlar kan tahlili yapıldığında sebepler ortaya çıkar. mesela herhangi bir eksiklik olduğunda yada bir sorun olduğunda sana gerekeni yapar hatta gerekirse diyetisyene sevk eder. ama bu şekilde beslenmen gerçekten çok kötü. senin metabolizmanı çok kötü bozacaktır. diyetisyene sevk etmezse kendi kalori miktarını kendin de hesaplayabilirsin. hesaplamana yardımcı olacak web siteleri mevcut. sporda da şu şekilde tavsiyem var: fullbody workout+20 dakika hiit kardiyo ki gün içerisinde 7000 adımı bırak 30 dakika tempolu yürüyüş yapıyorsan o bile günlük kardiyonu karşılar.

Sayfayı Paylaş