Yılın gafı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ahmet61 tarafından 10 Mart 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    Bedeni bakire olmayabilir önemli olan ruhu fahişe olmasın demek istemişsin sanırım hernan

2. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    (ya arkadaşlar şu alıntı yapma olayını bir türlü gerçekleştiremiyorum. biri bana anlatırsa memnun olurum)

konuya gelince, bu ülkede yaşayan erkeklerin %90 ı için bekaret önemli bir mevzu. benim karşı çıktığım erkekler için önemli olan bu mevzu değil. kimi için önemlidir kimi için değil. o kişinin kendi tercihidir. N-aim in ülkede ar namus ve din kalmamış söylemi kimin ağzından çıkarsa çıksın benim de cinlerim tepeme çıkıyor. özellikle kadın vucudu ve görüntüleri ile ilgili mevzularda klasik doğu ve köylü toplumu ağzı bu oluyor.

namus denince sadece kadının bacak arası akla geliyor bu toplumda. ben buna kızıyorum. oysaki toplumuzun genelinde büyük bir yozlaşma söz konusu. adam evleneceği kadının bakire olmasını ister ama kendisinin yemediği halt yoktur. devleti dolandırır, işini doğru dürüst yapmaz, işinin hakkını vermez ama evleneceği kadın bakire ve namuslu olmalıdır. evde kızkardeşi vardır ama o sokaktaki kızların peşinden ayrılmaz onlara sarkar durur ama evleneceği kadın bakire olmalıdır...

bir kadın çıkıp ben bakire değilim dediği için nerdeyse o.....u ilan edilecek ama N-aim o programa sen katılsaidin veya başka bir erkek ve program sunucusu sana hasbel kader sen daha evvel bi kadınlan birlikte oldun mu? diye sorsa idi emin göğsünü gere gere "evet abi" derdin belki. şimdi sen öyle bir açıklama ile erkekliğini ıspatlamış oluyorken o kadın da yukarı da söylediğim sıfatı hak ediyor. bu toplumdaki kadının cinsel hayatına bakış açısı herzaman hastalıklı olmuştur. ben nice programlarda nice erkeğin ki bunlar evli olmayanlar oluyor bir şekilde 'milli' olduklarını vurguladıklarına şahit oldum. o zaman neden çıkıpta ar, namus din elden gidiyor diye feryat figan edilmiyor.

tüm namus kavramı kadınların sırtına yüklenmiş. kadında namus bekleyen bir erkeğin kadından iki kat namuslu olması gerekir.................

3. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    Söylediğinde haklısın buna yukardaki msjlarımda değinmiştim hernan ;)

4. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Değer yargıları, inançlar insanın içinden çıktığı sosyo kültürel yapıyla şekilleniyor büyük oranda.
    Bence diğerlerinin değer yargılarını sorgulamak bizi fazla bir yere götürmez.
    Ancak değer yargılarında, bir tutarsızlık ve iki yüzlülük varsa, bunu sonuna kadar sorgulamak lazım.
    Naim, kadından beklediğimi, dini ve ahlaki inançlarım gereği bende yerine getiriyorum, evlenene kadar bakir kalacağım demiş.
    Bunu dedikten sonra ona denebilecek birşey yok bence.
    Kendi inancıyla tutarlı şekilde konuşuyor.
    Naim'in dediğinin aynısını hayata geçiren bir arkadaşım var.
    Kendisi yakışıklı, iyi eğitimli (avukat) ve inanılmaz fizikli bir adam.
    Kızlarla diyaloğuda iyidir, ancak evlenene kadar cinselliği hiç düşünmediğini söylemiştir, ve bence kendi gözümle çok güzel bir kızın onunla ilgilenmesine rağmen, sadece arkadaşça konuşmakla yetindiğine şahit oldum.
    Bunu yapabilen insana saygı duyarım.
    Ancak ahlak, din iman diyerek, bu dediğine tezat, çapkınlık peşinde koşan herifinde erkekliğinden şüphe ederim.
    Sorulmadı ama söyleyeyim, bende bekarete hiç önem vermiyorum, zaten çevremde bakire pek bir kız yok, ve bende kendi çevrem dışında, temiz ahlaklı olsun, köyden olsun, mantığıyla hareket eden birisi değilim.
    Köyde şartlar gereği temiz olan bir kızın, büyük şehirde nasıl hareket edeceğini kimse bilemez.
    Diğer bir konu, "ahlak, dürüstlük" bence evrensel bir konudur.
    Sıradan bir Alman kızı için, bekaretini, 14 yaşında kendi kendine, tamponla bozmak son derece doğal ve önemsiz fizyolojik bir olaydır.
    Zaten cinselliğe de 15-16 yaşında başlarlar.
    Ancak dürüst, eşine sadık bir çok Alman kadını olduğu muhakkak.
    Batı toplumunun Doğu toplumundan farkı, orada şartlar çok daha eşit.
    Orada, erkeğin aldatması nasıl, ölüm kalım meselesi değilse, kadının aldatmasıda ölüm kalım meselesi değil.
    Boşanma davası açılarak boşanıyorlar, on dörtlüyü boşaltmıyorlar...
    Dürüst bir toplum olmak bence herşeyden önce, kendine karşı dürüst olmakla başlar.
    İnsan kendine karşı dürüstse, inançlarının arkasında duruyorsa herşey çok daha iyi olacaktır.

5. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    hernan sakın beni katma ben hiçbir zaman öyle işlerle övünmek gibi bi ukelalık yapamam.Benim bulunduğum ortamlarda öyle insanlar olmaz.Milli oldum diye övünen adamıda sevmem.Erkeklik milli olmakla ispatlanmaz.erkeklik aklın başladığı yerdedir.erkekliğini aklınla ıspatlarsın

6. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    karasan konuyu çok iyi özetlemişsin bence bunun üstüne daha da birşey denmez.

N-aim sözüm sana değil. örnek verdim sadece......................

7. Beatboxer

Beatboxer Üye

Beğenileri:
    164
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Uuuufffff...Konu nerelere gelmiş beaaaaaaa... :?

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Kilitlemesem birazdan savas cikacak.

-Kilit-