Yüzmemin Etkisini 7 Yıl Sonra Gördüm!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve vozturk tarafından 23 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. vozturk

vozturk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 7-12 yaşları arasında 5 yıl profesyonel olarak bir yüzme klubünde yüzdüm.Daha sonra bıraktım yüzmeyi.Ve tam 7 yıl sonra vücut geliştirme sporuna başladım.İlk başlarda farkına varamıyordum.Şimdi 4.ayıma girdikçe vücudum bir yüzücü vücudu gibi şekillenmeye başladı.Tabi belki bir tesadüf olabilir fakat bu mümkün müdür?

2. Azi

Azi Yeni Üye

Beğenileri:
    2.003
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    5 yıl profesyonel yüzücülük yapmış birisinin vücudu,önceden hiç spor yapmamış kişilere göre vücudu daha çabuk şekillencektir.

vozturk bunu beğendi.
  3. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    sırt kasların normal bir insana göre daha iyi olacaktır doğal olarak vücudun komple daha avantajlı olacaktır demek genetiğinde var düzgün bir vücut ve vücudun yağlı değilse normal olarak şekillenme kendisini hızlı belli edecektir.

4. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    15 yaş altında yapılan sporlar (özellikle yüzme,kürek,sutopu gibi seri kasılma esasına dayalı olanlar) sonucu elde edilen kaslar kalıcı oluyor çünkü kemik gelişimine de etkisi oluyor ve iskeleti şekillendiriyor. Şimdiki aklım olsa basketbol yerine sutopuna giderdim küçükken, kafam kadar omuzbaşlarım olurdu...

5. WStrongest

WStrongest Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    çok doğru demişsin 15 yaş altında spora başlamak çok önemli tabi imkanlar olursa mesela okuldan su topcu bir arkadaşım var ben 4 senedir spor yapmama ragmen (vücut geliştirme 9 ay) onun vücudu çok daha iyi benden gözle görülür şekilde ama güç konusunda işler değişiyo tabi

Sayfayı Paylaş