Yürümekmi Koşamkmı ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve slayfer tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. slayfer

slayfer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    mrb.

Bir süre önce fitness body ile ugrasıyordum ancak bazı durumlar nedeniyle bırakmak zorunda kaldım. Şimdiki boy ve kilom 1.80 75 ideal oldugunu düşünüyorum. Sırf body building ile başlamak istiyorum. Ancak biraz sarkmalar ve bel bolgesinde biraz yaglanma oldu. Antremandan sonra koşumu önerirsiniz yürüyüşmü?

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Cardioyu antremandan once yapmalisin diye biliyorum, ama vucudunu sogutmak icin diyorsan, hizli tempoda yuruyus olabilir.

slayfer bunu beğendi.
  3. slayfer

slayfer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    antremandan onceki ayrı o ısınma birde sonra yapılması gereken var onu ogrenmek istedim :)

4. wrath06

wrath06 Üye

Beğenileri:
    139
    Ödül Puanları:
    53
    yağ yakmak istiyorsun bunun için sıkı giyinmen ve yüksek tempoda yürümeni arada bir koşmanı sonre tekrar eski tempoya düşmeni öneririm 30-40 dk bu şekilde yapman yeterli olacaktır önemli olan kalp ritmini 130 un altına düşürmemektir.

slayfer bunu beğendi.
  5. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Interval seklinde yani 2.5 dakika yurume 2.5 dakika kosma seklinde 20 dakikalik bir program yapabilirsin, cogu kosu bandinda vardir bu secenek makine otomatik ayarlar.

Veya yuruyebilecegin en yuksek hizda yuruyebilirsin 20 dakika, kalp ritmini takip edersin baktin hizlanma yok, egim derecesini yukselt dogru kalp ritmini bulana kadar :) 145-160 arasi bir degerde calisabilisin ( yasina gore tabi )

Sarkmalar konusunda yapilabilecek pek birsey yok, icini kasla dolduracaksin, bel bolgesindeki sarkmalarida eger derini inceltirsen( nasil olacagini bilmiyorum ) istetigin estetige kavusursun:)

slayfer bunu beğendi.
  6. slayfer

slayfer Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    sıkılaşmak amacım tam olarak yağ yakmak denemez kilo vermek istemiyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:32 ----------

teşekkür ederim :)

7. Malefice

Malefice Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    38
    Sikilasmak cogu zaman yanlis anlasiliyor, evet sikilasabilirsin ama hayatin boyunca siki kalamassin, cunku kas belli calisma sekillerinde ( aslinda her tipte farkli farkli ) Sikilasiyor calistikca kas gergin ve dar bir hal aliyor, simdi sen yaglari yok etmessen evet belli 1 -2 aylik fitness programlari ile sikilasirsin ama biraktigin anda kaslar gene gevseyecek ve gene ayni bedene doneceksindir.

Tek yapman gereken kalici bir cozum istiyorsan YAGlarini yakmak, erkek vucudu icin ideal yag %11-12 , bu seviyede yag oranini korudugun surece, zaten fit siki bir vucut goruntusune sahip olursun. 180 boy 75 kiloda. Eger 180 65 kiloya dusersen yaglari yaktiktan sonra o zamanda siska bir adam olursun ve dogru sey kas insa etmektir :)

Hedefin %12 vucut yag orani ve 180 boya 75 kilo olmali :)

zoparrat bunu beğendi.
  8. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Slayfer sen agirlik mi kaybetmek istemiyorsun yoksa hacimmi? Gerci her ikisininde cozumu ayni bi taraftan yag yakimi yaparken vucuduna kas eklemek. Tabi hacmini sabit tutmak istiyorsan kas kutlen artiginda simdikinden daha agir gelirsin.

Sayfayı Paylaş