yüksek tempoda kilo alma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve draper tarafından 11 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. draper

draper Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bir e-ticaret sitesinin operasyon bölümünde çalışıyorum, gün içinde 9:30 - 16:00 arası genellikle ayaktayım ve en yoğun günlerde toplamda sırtımdan 500 kg gibi bir ağırlık geçiyor ve bu rakam yoğunluğa göre artabiliyor.

1.83 boyundayım 30 yaşındayım ve malesef 72 kiloyum. 18 yaşımdayken 2 sene vücut geliştirme yaptım 20 yaşımdan sonra kesinlikle düzenli idman yapmadım. Bu haftasonu bir kez daha bir spor salonuna başlayacağım fakat bu tempoda kilo alabilmek için hesaplarıma göre en az günlük 3500 kalori almam gerekiyor gibi gözüküyor.

Sabah kahvaltısı olarak 3 yumurta yulaf ezmesi,peynir,light süt, lor peyniriyle öğün hazırladım kendime ancak özellikle öğlen için ne yapacağıma dair hiç bir fikrim yok çünkü iş yerinde yapabileceğim şeyler çok sınırlı.
    Seçeneklerim arasında genelde pilav üzeri kuru fasulye ya da ızgara köfte/tavuk oluyor.

Yardımınızı rica ettiğim konular şunlar;

1. gün içinde kilo kaybımı önleyecek yüksek enerjiyi sağlamak için ne yapmam gerekir?

2. olarak ara öğünlerde ne yemeliyim konusunda hiç bir fikrim yok, bazı arkadaşlarım quark adlı meyveli yoğurt gibi besinleri öneriyorlar fakat bu konuda da bir bilgim yok, şu an için yoğurt, fındık ve ceviz ile geçiştiriyorum.

3. günlük enerji kaybım çok fazla ve bu durumun idmanlardan verim almamı engellememesi için ne yapmalıyım. en azından bu ay içinde herhangi bir supplement almam mümkün değil.

Sizlerden ricam bana net bilgilerle yardımcı olabilmeniz, çünkü gerçekten araştırdım ve araştırmalarıma göre her şeyi yemeliyim olarak görülüyor bu tempoda :) özellike öğle yemeği ve ara öğünlerle bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

2. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Ara öğün olarak fıstık, ceviz ( tuzsuz leblebi) + meyve veya Shaker fpn da olabilir ( süt + muz vb meyvele)

+ bu tempolu çalışmayla 3500 kalori birşey yapmaz.
    Rahatlıkla 4000 in üzerine cikmalisin.

3. underworld.

underworld. Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    28
    Haftada 3 günden fazla ant yapma.
    Ant yöntemin split değil coumpund olsun.
    40 dk lik piramit sistem de çalış.

Sayfayı Paylaş