Yüksek tekrarlı Setler hacim kazandırmaz mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve donis tarafından 28 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Rica etsem bana bilimsel bir kaynak önerseniz de tam emin olsam

2. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Kardeş serdar aktolga adam dünya şampiyonu ve Vücududa ortada . Kırmızı tshirlü arkadaş ne iş yapar bilmiyorum . Hala emin değilsen sana kalmış. Olay tamamen beslenmede bu işte. Yani güç için de , bulk içinde , definasyonda . BU sözle serdar aktolganındır.

3. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Yani olay tamamen beslenmedeyse neden bu kadar ayrıntı var tekrar, set konusunda?

4. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ayrıntıdan kastın tam ne bilmiyorum ama genelde şöyle. 10 ve üstü tekrarların testo. olarak daha fazla katkı yaptığını biliyorum

5. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ayrıntıdan kastım, hacim için şukadar, güç için şu kadar tekrar,

6. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    şimdi 60 lı 70 li yıllardan kalma bilgiler olduğu söyleniyor vücud yapısı gibi .

7. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Bos konusma kardesim attigin videoda adam bulk dönemi ve definasyon döneminde farkli tekrar çalışmadığını söylüyor güç icin farklı hacim icin farkli çalışılır. Tabii ki hacin alinca güç kazanacak veya güçlendikce hacimlebecektir.Ancak ana hedefiniz guc mu hacimmi belirlemeniz gerekir.
    Dünyanın en güçlü adanlar yarismasinda kazananlara bak sonra bb cilerin vücuduna bak

Güç sporuyla ugrasanlarin calisma şekli farklıdır çok ağırlık minimum tekrsr yaparlar

Çünkü hacim icin kaslari maximum sekilde yirtarak zorlaman gerekiyor.Ama düşük ağırlık 15 + tekrar yaparsan bir yarari olmaz hacim icin çünkü kaslari yeterince zorlamamis olursun kası sadece boşa yormus olursun (istisna hareketler var )

8. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    @donis dostum @mericboss99 in önceki yazılarınada bakarsan nasıl bi parazit olduğunu anlarsın. Benim bildiğim kadarıyla düşük ağırlıklı ve çok tekrarlı antreman şekli profesyonellerin yarışmaya yakın zamanlarda uyguladığı bir antreman şekli . Bunu uygulamalarındaki ana sebep bildiğim kadarıyla sakatlanmalardan kaçmak için . Çünkü seninde bildiğin gibi ağır antremanlarda sakatlık yaşama olasılığı daha yüksek.

9. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ama kafam karıştı şimdi

10. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43
    KENDI ATTIGIN VIDEOYLA CELISME !!!!!
    O VIDEODAKI ADAMIN DEMEK ISTEDIGI DEFINASYON DONEMINDE FAZLA TEKRAR GIRMEK YAG YAKIMINA YARDIMCI OLMAZ BÖLGESEL YAG YAKIMI YOKTUR DIYOR .

BENIM DEMEK ISTEDIGIM ISE GUC SPORLARIYLA UGRASANLARIN (BOKS CROSSFIT HALTER VB.) VG CILERLE KALDIRDIGI TEKRARLAR FARKLIDIR

Failsin !!!!

Hic bir haltercide vg ci kadar hacim olur mu ???? Veya bir boksor de ?? Crosfitte veya dunyanin en guclu adamı yarismalarina bak onlar hacim icin çalışmazBilek güreşçiler ine bak güreşçilere bak vsvs

Sen daha kendi attigin videoda ne demek istediğini anlayamiyorsun.Bazilari definasyonda çok tekrar girilmesini böylece yağların gidecegini söyler adam buna karsi çıkıyor
    Bak sana bilimselde acikliyim

tip2a ve tip2b diye 2 tip kas vardir.tip2a kasi fazla olanlar daha güçlüdur.tip2b kassa özellikle bodyxilerde bulunur.

Eger çok agir cok az tekrar girersen tip2a kasi eger hacim icin klasik body çalışmasını yaparsan daha cok tip2b kasi calistirrisin

11. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kendi attığın videoyla çelişme demişsiniz, ben video atmadım ki

12. batihn

batihn Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Üniversite öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    ulan tam trollsün akşam akşam güldüm.dediğin spocuların antremanları farklı bi kere . ben hiç bb cilerin tekerleklere balyozla vurduğunu yada 450 kglik tekerlikleri takla attırdığını görmedim antremanlarında . bu adamlar sadece yüksek tekrar veya düşük tekrarla çalışmazlar. şimdi bu adamlarla onları niye kıyaslıyorsun hiç anlamış değilim . ayrıyetten hepsinin diyetide farklıdır. Bu sporcuları kıyaslayamazsın bir kere çok zeki arkadaşım. Çeliştiğim bir nokta yok .eğer anlıyabileceksen yazdıklarımı tekrar oku istersen .. mericin tek anladığı yer olan yüksek tekrarlar zaten yağda yakmadığı için @donis yerinde olsam az tekrar yüksek ağırlık çalışırım. Bu antreman şeklinden bıkmaya başlayınca değştirirdim .

13. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Karıştırdınız herhalde
    --- Mesaj birleştirildi, 30 Temmuz 2014 ---
    Teşekkürler :)

14. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Sana yazmadim onu bradd pitt fotolu arkadasa yazdim

Son olarakta hacim icin piramit set veya 12x3 şeklinde çalışma ideal dir

15. donis

donis Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkürler

mericboss99 bunu beğendi.
  16. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Ah be kardesim cevap vermiyim diyorum, susmuyorsun hic.Insanlari yanlis yonlendiryorsun.Benim dediklerimi arastir.Sana dedimki yuksek agirlik cok tekrar yag yakar.Sacma sapan bir adamin videosunu attin.Dedim ki 6 10 12 tekrar hacim kazandirir.Normal size kalmis sinirda agirlik ile guv kazanirsjniz.Bak sana benim dediklerimin hepsini onaylayacak bir video atiyorum.30 yildir bu sporun icinde, yuruyen ansiklopedi dedigimiz tiplerden.Baska videolada atacagim aklimda olanlar var.Sen tamamen karismissin.Sana saygim var bilgin var ama bazi yerlerde yanlissin.Videolari izle hala israr edersen kolay gelsin sana.
    Aynı Anda Hem Yağ Yakmak Hem Kas Geliştirmek Mümkün Mü? | Vücut Geliştirme TV

Buda dusuk agirkik, cok tekrar guclenmek icn.Sana katildigim nokta ise yuksek agirlik ilede guc kazanabilirsin, yalniz set sayilar senjn dedign kadar cok olmamali.4-6-8. Elliot'dan dinliyorsun dikkatini cekerim.
    Düşük Ağırlıklar Kas Gelişimi İçin Daha Mı Faydalı ? | Vücut Geliştirme TV
    Buyur buda tam ozeti.Dedigim gibi bu adamlari arastir, hepsi profesyonel ve basarilalar.Tekrar ediyorum bilgili birisin, ama yanlis bildigin seyler var.
    Antrenman İçin En Uygun Ağırlık Nedir? | Vücut Geliştirme TV
    Dostum sen ne yazdigini biliyor musun? Bir diyorsun 6 tekrar bir 12 bir 15 bir donup yazdiklarina bakarmisin?12 tekrar hacim icin ben soyledim itiraz ettjn simdide aynisini soyluyorsun.Boyle devam edersen saygi kaybedersin arkadasim.

Son düzenleme: 30 Temmuz 2014
  17. mericboss99

mericboss99 Üye

Beğenileri:
    196
    Ödül Puanları:
    43

Ben yanlış bisey yazmiyorum.

Diyorum ki hacim icin ayni senin dedigin gibi ama eger güç sporuyla ugrasiyorsan güç elde etmek için yaoiyorsan sporu o zaman cok az tekrar yapmalisin ve cok yuksek ağırlıkla yapmalisin.Lutfen tekrar oku mesajlarimi

Sen güç icin cok tekrar yapılmali demissin ona karşıyım .Yoksa hacim olarak ikimizde aynı seyi söylüyoruz

18. Bitli prens

Bitli prens Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    deutsche bahn
    Yer:
    Almanya
    Dostum tartismayi saygi ve tadinda birakalim.Ama sen attigim videolari izle, bu adamlarin kim oldugunu anlatmama gerek yok.Birisi 30 yildir bu sporu yapiyor.Ben baska bir konuda yag yakmak isteyen bir arkadasa yuksek agirlik cok tekrae yap dedigimde bana kufur etmedikleri kalmisti.Dostum ben senin gibi boksla ilgilendim, 2 sene degil daha uzun.Bosverelim bunlari, ben bilgileri tek kaynaktan edinmem.3 dil biliyorum, farkli dillerde farkli sporculari dinliyorum, bu bana dogruyu bulmamda yardimci oluyor.Yazdiklarim yanlis anlasilmasin, soylediklerimin dogrulugunda iddaci oldugum icin, anlatiyorum bunlari.Ayrica hacim ve guc kazanmak icin birde Rich Piana' yi dinle derim.Kendisi mutasyona ugramis ve %5 gibi yag orani olan bir ustaddir.
    Bil mukabele saygilar.

Sayfayı Paylaş