Yüksek miktarda kilo verdikten sonra ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Deltax tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Deltax

Deltax Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar,

Beslenme günlüğü bölümünde 2012 yılından beri süregelen bir zayıflama macerası içerisindeyim defalarca denemeden sonra artık diyet vs. ile kilo veremeyeceğim kanaatine varıp Ameliyat olmaya karar verdim 21 mayıs 2014 tarihinde ameliyat oldum(tüp mide ameliyatı) ilk ay 22 kilo verdim. Daha sonralı bu kilolar aydan aya düşerek bugüne kadar tam olarak 60 kilo verdim ameliyata girdiğimde 154 kg'dim belki bir iki kilo daha fazlası olabilir gittiğim yerde ameliyat olacağım diye bol bol yemiştim. Şu anda 94 kiloyum boyum 1.84 toplamda 7 ay gibi bir sürede gitti 60 kilo bu kilolar giderken " sıfır " karbonhidrat tükettim en fazla aldığım karbonhidrat domates ve salatalıktandır onlarda sabah kahvaltılarında 1'er adet, genelde protein ağırlıklı beslendim hatta tamamen protein ağırlıklı beslendim

Örneğin :
    Sabah 1 yumurta 1 dilim peynir 1 domates 1 salatalık
    Öğlen 3 Yemek kaşığı ile 5 yemek kaşığı arası et yada tavuk
    Akşam menümde öğlende ki menüm ile aynı

Nadiren aralarda çorba içtim yazın iyi seviyelerde su tüketmeme rağmen kış geldiğinde 1.5 litreyi geçemediği mi düşünüyorum..
    Bunun dışında günlerim genel olarak böyle geçti ve hala böyle geçiyor normal evde pişirilen bir yemeği bile yesem çok fazla yiyemiyorum olduğum ameliyattan ötürü midemin 4/3 kadarı alındı.

Şimdi asıl size danışmak istediğim yere gelelim :) yukarıda kısaca son 7 ayımdan bahsettim eğer bu süreçte yeteri kadar açık olamadıysam belirtin lütfen detaylı bir şekilde anlatabilirim.

Malum 7 ay gibi kısa bir sürede tam olarak 60 kilo verdim içimden bir insan çıktı dolayısı ile vücudumda sarkmalar çatlaklar ve görüntü bozuklukları oluştu. Ben bu ameliyatın riskini artık bende normal bir insan gibi görünmek için aldım ama bu kadar kilo vermeme rağmen hala o kıvamda olmadığımı düşünüyorum. Bu belki daha hala vermem gereken kilolara bağlıdır belkide benim düşündüğüm gibi kas kütlemi koruyamamış yağlardan vermiş olabilirim bunun ölçümlerini kısa süre içerisinde yaptıracağım.

Bu noktadan sonra neler yapabilirim asıl soruma bir türlü gelemedim :) artık bb sporuna başlamalımıyım açık konuşmak gerekirse 60 kiloyu tamamen spor yapmadan evde yatarak verdim. Doktorumuz 4. aydan itibaren kardiyo çalışmalarına 6. aydan itibarense her türlü spor aktivitemi yapabileceğimi söylemişti. Ama ben bu zamana kadar her hangi bir spor yapmış değilim. Öncelikle bu konuda nasıl ilerlemem gerekir ?

Diğer önemli bir nokta ise beslenme çünkü gerçekten çok ama çok az yemek yiyorum ve işin kötü tarafı yediklerim bile fazla geliyor hayatımda hep şişman olarak kalacağımı düşünürken şimdi kilo vermekten korkmaya başladım :) benim şahsi fikrim 14 kilo daha verip 80 kiloya kadar inmek vücudumu tamamen yağsız kassız dümdüz bir hale getirmek bu aşamadan sonra kaliteli protein ve karb. tüketerek 80 kilonun üstüne 5 kilo civarı sağlıklı bir şekilde eklemek. Bu bana mantıklı gibi geliyor ama size danışmak istedim ha diyebilirsiniz ameliyat olmuşsun doktoruna veya seni yönlendirdiği insana danış vs. ama ben ameliyatımı şehir dışında yani istanbul dışında oldum ücreti yüzünden şimdi istanbulda bu ameliyat ile ilgili kime gitsem öyle uçuk rakamlar duyuyorum ki öyle böyle değil bende o yüzden yardımı burada aramaya karar verdim.

Uzun bir yazıydı zaman ayırıp okuyan ve yardım etme niyetinde olan herkese teşekkürler.

Not : Eğer konu ile alakalı bir kural hatası varsa belirtin lütfen düzelteyim.

2. SportMyLife

SportMyLife Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    bence bi diyetisene git

Sayfayı Paylaş