Yüksek kalorili besinler

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve dreamitdoit tarafından 26 Ocak 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Vucudum fazla yag tutmadigi icin ve yag oranim dusuk oldugu icin hizli kilo almak icin clean yerine dirty bulk i tercih edecegim. 55 kg yim artik ne bulursam yiyip, 70 civarlarina gelmem lazim. Bildiginiz hazir ya da hazirlanabilecek onerilerinizi bekliyorum. Her oneriye acigim, yiyecek, icecek, shake vs. Tum yiyeceklerim bunlardan olusmayacak tabiki. Acigi kapatmak icin bunlara basvurmam lazim mecburen. Ama kaloriyi yuksek tutmak icin ne kadar cok cesitlendirirsem iyi olur. 3000 kalori falan almam lazim gunluk.

Aklima gelenleri yazayim.
    Soktan aldigim pirinc patlagi bi paket 120 gr 600 kalori falan var.
    Yine soktan amigo yer fistigi ezmesi
    100 grami ~580 kalori falan.
    Amigo tuzlu yer fistigi 100 graminda 300 kalori var.
    Burger king de big king menusu 1000 kalori falan mesela. (Bunu bir ogun gibi yiyebilirim mesela)

Hizli kilo almam lazim o yuzden ne bulursam yemeliyim. Onerilerinizi bekliyorum.

2. Gorillaxxx

Gorillaxxx Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    73
    kuruyemiş ye bol bol bol proteinli ve bol kalorili

sergen turaman ve dreamitdoit bunu beğendi.
  3. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    O da vardi unutmusum.
    Soktan amigo lux var kabuksuz onu aliyorum ama 200 grami 12 lira falan.
    Daha ucuza nasil halledebilirim kuruyemisleri? En cok hangisi kalorili?

enter33 bunu beğendi.
  4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    Hemen hepsi 500-600 kalori. En ucuzları çekirdek içi ve fıstık oluyor.

dreamitdoit bunu beğendi.
  5. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    En yüksek kalorili besinler kuruyemişler çok fazla alternatif yok. Zaten bulk dedigin normalde yedigin besinleri %15 kadar fazlasını yemektir. Böyle bi arayışa girmene gerek yok. Sabah 2 yumurtamı yiyorsun 3 yiceksin. Akşam 200 grammı tavuk yiyorsan 300 yiyeceksin bu şekilde yani.

6. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Dirty olunca yemesi kolay ve hizli olanlari ariyorum.
    Shakelere de baktim 1000 kalorilik shakeler var mesela bi seferde degil de 2 seferde icilir. Kahvaltinin ustune mesela.
    Sonra aralarda 50-100 gram findik fistik.

Normal yemeklerimin ustune kalorileri tamamlamak icin ariyorum bunlari hep.

7. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Gereksiz yag alirsin ama boyle yaparsan. Kac kalori belirledin?

8. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    3000 kalori. Cleanle denedim alamadim artik ne bulursam yeme modundayim

9. Neobir

Neobir Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    3000 kalori cok bi miktar degil aslinda. Kalorisi yuksek olup vucuda faydasi olan seyleri tuketmen mantikli olucaktir. Bal tarzi seylet olabilir, meyveler olabilir, kuruyemisleri saydik zaten suan aklima gelmiyor boyle seyler yemedigim icin :))

10. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    İste onlarin hepsini bir bulabilsem guzel olacak:) benim icin guzel bir sayi 3000 kalori.

11. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam probis yiyebilirsin bir paketi 1500 kalori civarindaydi sanırsam. Bunun dışında cicibebe çok mantıklı bir seçim olur. Migrosta falan dorleonun klasik mix adında kuruyemiş Karması var 8 9 lira civarı ve paket 1000 kalorilik. Ben de senin gibi ne bulursam yiyeyim modunda 50 kilodan 80e çıktım benimkisi uzun ve karışık bir süreç o ayrı mesele tabi de ben şu an mesela 3600 kaloriden az almıyorum ve bunlari rahat rahat alabiliyorum sağlıklı besinlerle. Senin geçtiğin yollardan ben de geçtim. Seninki emin ol usengeclik :) sabahları ye 3 tam haşlanmış yumurta. Yanında patates haşlaması olur cicibebe olur tost olur. Zaten güne sağlam başlarsın sonrasında yine yemeklerden falan sınırlarını zorlayarak ye ekmek de ye hiç bir şeyde sakınma kendini zorla ve fatsecret programını da indir kullanmiyorsan yediğin her şeyi yaz. Ben bu programı kullanmaya başladıktan sonra ciddi anlamda gelişmeye başladım çünkü öncesinde kendimi kandiriyormusum beslendim diye :) dediğim gibi rahat alırsın 3000 kaloriyi. Senin için de uygun. Ama bunun yanında fullbody idman yap bölgesel girme sakin. Ben ilk 2 senemi çöp ettim bölgesel ile kilo almaya çalısarak. Sakın yılma, netten arastir squat deatlift nasıl yapılır iyice öğren formunu oturt. Salonda hocalara sor gerekirse ama kesinlikle kusursuz şekilde bu iki hareketi öğren formunu oturt. Fullbody antrenman yaparak 6 ayda 80 bile olursun ve mükemmel gelisirsin. Bu arada squat i serbest barla öğren. Boş barla formunu oturt sonra ağırlık takarsin. Bari koyacak rack squat makinesi yoksa da dips aletini falan koy bari sırtına kolay alırsın öyle. İyi geceler :)

12. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    ceviz ve fındık hem kalori hem testesteron arttırımı için bir bomba :)

13. dreamitdoit

dreamitdoit Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    28
    Eyvallah. İlgi icin. Ayni yollardan gecip durumu anlayanlarin olmasi cok daha motive ediyor. Beslenme programinda 50 den 80 e cikista nasil beslendin ayrintili yazar misin? Ne bulursan yeme modunda olup cok yaglandin mi? Ne kadar zamanda oldu senin is? 70-75 araliginda olsam yeter bana ya.
    Sadece beslenmeyle yapip goruntuyu bozmak istemiyorum bb ile devam edecegim zaten. Programi oturtamadim hala.

14. enter33

enter33 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    Valla işte ben uzun zamandır yapıyorum bu sporu aslında ama gerek devamlılık sağlayamadığımdan gerek türlü sağlık sorunlarından 4 5 senelik süreçte aldım o 30 kiloyu ama 67 68 kilodan sonra fullbody ile çok çabuk ve bilinçli aldım 10 12 kilo ve 80e çıktım.(Boy 183) Yağ oranım yüzde 11 12 civarında karın kaslarım halen belirgin ama tabiki 70 kiloykenki kadar değil ama yine de gayet iyi bence o kadar çabuk zamanda netice almama rağmen. Bu tamamen senin beslenmene bağlı, tabi fullbody idmanla az tekrar çok ağır girdiğini baz alıyorum bu çok önemli. Bu işi rutinin haline getirceksin, zevk almak için değil daha çok zorunda olduğum için yedim ben gün boyu hiç açlık hissi tatmamalısın. Mesela yemek işi bitti pcde takılıyorsun veya oyun mu oynuyorsun yanında illa bişeyler olsun abur cubur olur kuruyemiş olur, sürekli ne bulursan ye ve fatsecret programını kesinlikle indir telefonuna bu çok önemli kaç kalori aldığını ordan öğren ben mesela 3600 kalori almam gerekecek şekilde ayarladım halen de öyle ve kendini 3600e şartlama zaten alışmaya başladığında 3600 kalori çok basit gelecek :) Ben çoğu zaman geçiyorum bile hatta 5000 kalori aldığım oluyor haftada 1 gün falan böyle böyle ağır idman ve minimum istisnasız her gün 3600 kalori alırsan bir ay gibi sürede en az 5 kilo alacağını garanti ederim. Son 2 senede belimden sakatlandım, safra kesesi ameliyatı oldum, ağır bi viral enfeksiyon geçirdim vs. bunların hepsinde başa döndüm 68 70 kilo civarına düştüm 10 kilo civarı verdim resmen çöp gibi kaldım ama dönüşünde 1-2 ay gibi sürede yeniden 80 kilo civarına çıkmayı başardım. Tabi bunda kas hafızası da çok önemli bi faktör ama sonuçta kiloyu bana kas hafızası aldırmıyor. Ben de senin gibiydim, biliyorum bunlar sana çok zahmetli geliyor, yapamayacakmışsın gibi geliyor, kendini kandırmak istersen bahane tonla var. Zamanım olmayacak, param yetmeyecek, sınavlarım olacak, o kadar yiyemeyeceğim vs vs. :) Ama sana şunun garantisini vereyim, aynen dediğim gibi başla, antrenman programını şekillendir, HAREKETLERİ KESİNLİKLE DÜZGÜN FORMDA YAPMAYI ÖĞRENEREK ağır ve az tekrarlı gir, zaten kısa zamanda gelişimi gördükçe daha çok azimleneceksin gereken gazı kendin alacaksın :) Kolay gelsin şimdiden umarım başaracaksın !

Sayfayı Paylaş