Weider Giant Mega Mass 4000 7 kg

Konusu 'Kilo Aldırıcılar' forumundadır ve saydam tarafından 11 Ocak 2006 başlatılmıştır.

Bu ürün sizce nasıl ?

1. çok başarili

90,2%
  2. orta karar

6,7%
  3. başarisiz

3,1%
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 144 üye.
  1. ahmoyit

ahmoyit Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Kardesim iyi demişin hoş demişinde bak sonundada kendin soylemissin alin bi deneyin diye. E burada cogu kisinin milletimizin durumu belli. Boyle urunlerde kisiden kisiye degisir. E ben hadi bi deniyim diyip 500 lirayi buna vermem acikcasi. 500 lira harcicak olsam supplementlere (ki bu cok fazla yani herkes icin bence) gainer imida wheyimide creatinimide noxumuda glutaminimide vs vs alirim sadece bunu almak yerine

2. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Kilo alıp almak istememenle ilgili elbette. Her sporcuya elbette bu ürün tavsiye edilmez. Yani senin tutumun Mega mass 4000 ine değil tüm gainerlara karşı. Oysa diğer gainerlar ile bu ürün arasında ki duruma yönelik bir yazı yazdım. Elbette spor geçmişin ve ne yapmak istediğin gözönünde bulundurularak farklı kombinler deneyebilirsin bir sıkıntı yok. Bak dostum, önceki yazımda açıkladığım gibi, eğer bir gainer ile mukayese edecek isen fiyat açısından hiçbir sıkıntı yok hatta daha avantajlı çıkıyorsun Mega mass 4000 alarak. Fakat sen bu paraya gainer dahil kombin yaparım diyorsun. O da olur elbette, senin bileceğin iş.

Aminoasit yahut birçok farklı değerin olmadığı fakat karbonhidrat açısından daha yüksek değerlere ( hammadde kalitesi ürüne göre değişir, karbonhidrat yazıyor diye tamam işte budur diyemezsin herhangi bir ürüne ) sahip bi ürürü kombin edersin. Fakat zararlı çıkarsın eğer gainer ekleyeceksen ! Çünkü önceki konumda da belirttiğim gibi...Alacağın diğer gainerlar servis sayısı açısından çok düşük. 200 Liralık ürün örneğin 8-10 servis sunuyor bu da spor günleri 1 servis kullandığını gözönünde bulundurursak haftada 4 gün 2 hafta demek. Peki sonraki haftalar...Hadi whey, glutamin,bcaa,kreatin vs.vs.vs...bu ürünlerin servis sayıları yüksek...Sürekli gainer takviyesi yapmak zorunda kalacaksın...Kaldı ki gainer yanına en az 2 ürün yaptığını düşünürsek ortalama sana maliyeti 400 tl gibi bir rakam olacak. Mega mass 450 TL dir indirimli. Ki dediğim gibi gainerı bittiğinde yenilemek istersen eğer bu fiyat katlanarak artacaktır.

Tercihler elbette farklıdır. İnsanların bünyesi değişkendir evet. Mega mass ın ayrıca özelliği optimize bir ürün olmasıdır...Yani her bünyenin verim elde edileceği şekilde geliştirilmiştir buna göre hammadde kalitesi içeriği mevcuttur. Örneğin herkes bi serious mass dan verim alamaz. Fakat herkes bi mega mass 4000 den verim alır. ( her ikisi için geçerli olan düzenli beslenme ve uyku düzeni koşuluyla elbette ) . Mega mass 4000 BCAA ve diğer aminoasit profili açısından oldukça zengindir ve buna orantılı hammadde kalitesi emilimi muazzamdır. Ayrıca bir amino- bcaa desteğine lüzum yoktur. İçerdiği 3 gr saf kreatin sayesinde yine ayrıca kreatin almana gerek yoktur. İçerdiği kompleks multivitamin içeriğinin yanında kompleks biyolojik değerleri yüksek olan proteinler barındırıyor. 48 gr gibi diğer hiçbir gainerın mega mass 4000 kalitesinde ve değerinde 150 gr.lık 1 servisinde bu değeri bulamazsın. Lütfen servis miktarını es geçme. Örneğin diğer ürünlerde 350 gr.lık servis miktarına 48 protein koyuyorlar, karbonhidratı şişiriyorlar ve insanların bu dikkatini çekiyor. Oysa aynı servis miktarını mega mass a uyarlarsak eğer 1 servisinde ki değerler neredeyse 2 katına çıkıyor !!! ortalama 85 gr. protein - 6 gr izolösin - 10 gr lösin - 6 gr. Valin - 6 gr kreatin 1650 enerji 230 karbonhidrat. Ve tüm bunlara rağmen yine diğer üründen avantajlı çıkıyorsun :) Servis sayısını spor günleri iki katına çıkarsan dahi kullanacağın servis sayısı 24 !!! Yani 6 hafta.

Unutma dostum...Mega mass a yönleneceğin gün aklında ilk önce şu olsun. Hammadde kalitesi. Köy domatesi var, Tokat domatesi var, Çanakkale domatesi var, GDO lu domates, sera domatesi...vs.vs.vs.vs Neredeyse kimse sana sunduğu domatesin hangi domates olduğunu söylemiyor. Ne de olsa domates. Buna benzer bir durum olarak düşünebilirsin :)

Neyse çok uzatmayayım.

Senin bileceğin bir durum tabi, keyif senin para senin.

Benim asıl sinirlendiğim ve hazmedemediğim nokta, bilinçsizce saldırı yapıyor oluşlarıydı bu ürüne. Teşekkürler... Verimli sporlar dostum.

3. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    1) 7kg Mega Mass 530tl. 5.5kg Dymatize Super Mass ise 150tl. Yani aynı paraya 16.5kg Dymatize alabilirsin. Üstelik protein ve karbohidrat içeriği çok daha kaliteli. Ayrıca Weider'in porsiyonu 150gr'dan hesaplanıyor. Dymatize ise, 334gr. Ama pardon, tek akıllı sizsiniz burada. 7kg'si 530tl olan bir şeyi ekonomik buldunuz ya, Allah sizi başımızdan eksik etmesin. 5.5kg kaliteli kilo aldırıcılar piyasada 150tl'den satılırken üstelik... Maliye Bakanı olsanız ülke 2 günde krize girerdi.

2) Seriouss Mass'ın içeriği 0% şeker. Onda bile nasıl Mega Mass'ta daha az şeker var dediniz, gerçekten hayret ediyorum. Sanırım farklı bir gezegende yaşıyorsunuz, farklı ürünleri konuşuyorsunuz. Mega Mass'ın içeriğinde yoğun miktarda şeker var. Şeker ile kompleks karbohidrat arasındaki farklı biliyor musunuz siz? Seriouss Mass'tan ne çıkardın ki şeker olarak Mega Mass'tan iyi çıktı? Ayrıca Mega Mass'ın değerlerini yağsız sütle yapılmış porsiyona göre vermişsin ama diğerlerini saf toz üzerinden hesaplamışsın. Gerçekten çok süpersiniz.

3) Weider'in çiftliği yok. Ürünlerinin hammaddelerini kendi yetiştirmiyor. Aminoasit profili ile ilgili olarak ise, hadi diyelim BCAA oranı çok yüksek. Ben BCAA kullanmak istiyorum gidip keriz gibi 530tl'ye gainer almam. Ne yaparım biliyor musunuz? 550tl var diyelim elimde, hemen söyleyeyim sana. 2 tane 5.5kg Dymatize Super Mass Gainer alırım, 1 tane Dymatize BCAA 300gr alırım, bir tane 300gr Gaspari Glutamin alırım, 1 tane de 2.3kg standart whey alırım. Maliyeti ne olur bunların, biliyor musunuz? 150+150+50+50+175= 575tl. Mega Mass'ın üzerine 50tl ekleyince bunları alıyorsun. Şu 5 tane kombine ürün listesine bile hala çıkıp Mega Mass diyorsanız Allah size akıl fikir versin. Beni eleştirmeden önce güzelce araştırın. Şurada 2 kuruşluk harçlığıyla spor yapmaya çalışanlar var, insanları burada sözde "elit" ürünlere yönlendirip kul hakkına girme. Benim dediklerim aynen geçerlidir. Benimle aynı fikirde olanlar da çok. Body Building'in sitesine gir, Weider'i öven "bir" tane insan bulamazsın. Ama afedersiniz, siz her şeyin en iyisini biliyorsunuz. Kaldı ki, ben Weider hiçbir işe yaramaz da demedim hiçbir zaman. 530tl'yi hak edecek bir özelliği yok dedim. Yok arkadaşım zaten, olamaz. O parayla ben ev kiramı ödüyorum. Ayrıca yazdıklarımı okusaydınız görürdünüz, ben Weider'i de kullandım. Piyasada kullanmadığım Supplement yok diyebilirim, 8 senedir bu sporun içerisindeyim. Sizin gibi 2 mesajlık forum hesabıyla insanlara bilmişlik taslamıyorum. ******'e selamlar...

Selametle kalın.

Son düzenleme: 20 Nisan 2015
    DeathProof bunu beğendi.
  4. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    azazel e sonuna kadar katılıyorum.hardline progainer ı da şu anda kullanıyorum.kilo almaya başladım.ama bitirmeden bilgi vermek istemiyorum.yani bencede gereksiz yere bu kadar para verilmesi çok yanlış.zengin bile olsan yine yanlış:)

5. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Azazel, inan defalarca okudum fakat şaşkınlığım her okuyuşumda arttı. Hani kendime dedim, objektif bakarak oku lütfen... Yok, tersten oku yok düzden oku yok. Yani mesajımda o kadar net ifadeler ve değer sonuçları belirtmişim ki, bunları es geçip hala daha garip söylemlerde bulunuyor oluşunuz söylediğinize göre bu denli tecrübe sahibi birisine yakışmıyor açıkçası.

Öncelikle kısaca tekrar bahsedeyim işin mantığını, aynı zamanda sevgili "DeathProof" lütfen sende oku.

Uzun uzadıya tekrar aynı şeylerden cidden bahsetmek istemiyorum, keza objektif ve gerçekten anlamak için okudnuğunda söylediğim gibi gayet açıkça ifade edilmiş bir yazı.

Herneyse...

Bakın, şu an mağazaya gidip mega mass almak istediğinizde nakit olarak ödeyeceğiniz tutar 450 tl.

Şu öznel olsa da çoğunluğun barsaklarını altüst eden Dymatize'i ele alalım.

Ürün kullanım önerisini ele alırsak eğer günde 1.5 servis önerisi mevcut. Almış olduğunuz 180 liralık 5.5 kg.lık Dymatize size yaklaşık olarak 11 günlük kullanım sunuyor.

Buna karşın Mega mass ürün önerisi minvalinde 47 günlük kullanım sunuyor.

Eğer ki İçerdiği karbonhidrat değerini yüksek gördüğünüzden yöneldiğiniz Dymatize'i 47 gün kullanmak isterseniz size maliyeti 750 tl oluyor.

Üstelik bünyenize 22 kg.lık bir toz koymuş oluyorsunuz. Mega mass ise buna karşın bünyenize 7 kg. toz ekliyor :) Mega mass 1 servisi 500 ml su yahut süt ie, diğerlerini 1 lt su yahut süt ile... Yani bu iş başka iş..Herşey x2 anlayacağınız lütfen makul düşünün.

Yani neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır.

Mega mass'a karşı bu tepkinin en büyük nedeni ücreti. Daha önce de söylediğim gibi bu ücreti toptan ödüyormuş gibi düşünebilirsiniz. Fark sadece bu...Bunun zenginlikle fakirlikle ilgilisi malesef ki yok.

Bakın, bu ürün size sadece ben karbonhidratım demiyor ki ! İçerisinde gelişiminize büyük katkı sağlayacak amino asit profili sunuyor...Bunun yanına ilaveten 3 gr saf formda kreatinde ekliyor. İçerdiği oranları bahsettiğiniz ürünler ile karşılaştırın lütfen.

Bakın mantığını yakalayamıyorsunuz !

İlk mesajımda kurmuş olduğum denklemi anlayamamana şaşırmadım diğer kısımlara nazaran azazel :) Çünkü objektif yaklaştığını düşünmüyorum.

Yani diyorum ki ; Eğer ki servis gramajını diğer ürünlere göre ayarlarsak mega mass'ın, içeriğini ikiye katlamış oluruz. Yani 334 gr servisi Olan Dymatize 150 gr. servisi olan Mega Mass a uyarlarsak. Diyelim ki bu şekilde yaptık, 23 servis çıkartırız mega mass ile, üstelik içeriğini ikiye katlayarak ! 150 gramajında yanına zor yaklaşan diğer ürünler ikiye katlanınca takdir edersiniz ki toz toplarlar.

Bende birçok ürün kullandım...Tek tecrübeli siz değilsiniz yani ürün konusunda...

Tekrar ediyorum kilosuna takılmayın ürünün ! Servis sayısıdır önemli olan servis...Hangi dünyada yaşıyorsunuz...Takmışsınız kilo kilo...

Esas olan servis miktarıdır...İsterse 50 kg lık ürün olsun... servis sayısı 20 olduktan sonra.

Ve tekrarlıyorum, ilk iletimde mevcut olan kıyaslama diğer ürünlerin servis gramajlarını mega mass a uyarladığımızda çıkan sonuçtu...Karbonhidrat açısından en düşük mega mass çıkmıştı, buna oranla protein açısından diğerlerine oranla 2 kat değere sahipti, aminoasit profili açısından keza çok çok daha fazlasına.

-------
    Yok onun yeriğne bunu alırım yok bunun yerine onu alırım :) Yahu bitmez bu muhabbet. Siz sürekli ürün alıp 2 haftada tüketip tekrar ala durun ne diyeyeim. Mega mass alan 1.5 ay kullansın...Kime ne...

Dediğim gibi benim kızdığım nokta siz ne derseniz diyin, savaş açmışsınız resmen mega mass'a ve diğer kullanıcıların farklı yönlere sapmasına neden oluyorsunuz. Eğer ki şunu deseydiniz hayhay ; yahu gidin hardline alın ! Türk malıdır estra masraf ödemezsiniz üstelik kaliteli ürünleri vardır falan...Hani bu bir duruştur...Fakat siz başka bir dünyadasınız.

Mega mass

esktra amino ve bcca desteği istemez. Ekstra kreatin desteği istemez, ekstra protein desteği istemez. Üstelik bcca ve amino açısından ekstra alacağınız ürünlerin servis değerlerininin üstünde bir değer sunar servisinde.

Mega mass'ı evet belki salonlarda falan göremezsiniz, hocalar falan tavsiye etmezler...Çünkü kazancı yok ki bu üründen niye tavsiye etsin...450 ye alıp kaça satacak sana...Kimse sizler gibi toptan bir para ödemek istemiyor...Makul düşenen için başka durum tabi.

Salonda genç bir çocuğa denk geldim, hoca serious önermiş...Ne güzel...Kötü ürünmü kilo almak açısından! değil... Ama o çocuğa mantıksız...Çocuk kilo almak istiyor eyvallah...alırda o ürünle...Peki bu ürün bitince ne olacak ! 8 servis yahu ! 135 lira... 8 spor günü...kaç kilo alabilir 8 günde birisi ! Ve aldığı bu kilolarla ürün içeriğine pararlel büyüme gelişimi ne kadar sağlayabilir !... Hoop bi ürün daha sana...etti 16 gün ve 270 lira...Olmadı 2 ürün daha ...böyle gider...Spora kısa bir ara verdiğinde ise hoop aldıklarının yarısı iade...Niye çünkü kalite önemlidir, kasları besleyecek büyümeyi sağlayacak içerik kalitesi ve oranı önemlidir. Neyse...bana kalırsa zengin olanın tercihidir bu ürünler :) Mega mass'ın aksine...Mega mass fakir işidir :) Mega mass bilmiyormu 300 gram tozu servis başı dayamayı :) 100 gram proteini, 6 gram kreatini 6.5 gram izolosini 11 gram lösini 6 gram valini 250 gram karbonhidratı flan filan uzar gider...

Bak ne güzel serous mass karbonhidrat yapmış sana :) Demiş basit şekerini git başka şekilde al :) üzüm usyumu içersin ne ieçrsin beni ilgilendirmez demiş...Sende git derdin varsa lifalif al destekle mega massı :)

aklıma gelmişken, serious massın içerisinde 20 gram şeker vardır bu oran sütle 60 grama dayanır.

Velhasıl, ilk yaaptığım gönderi hala geçerliliğini korumaktadır...Tekrar tekrar okuyabilirsiniz...

Azazel, şimdi sen diyorsun ki Optimum vs Weider :) Güldürme lütfen beni...

Merak ettiğiniz birşey var ise çekinmeyin, size oldukça yardımcı olacak siteleri mevcut...Arayın ister diyetisyenler ile ister gıda mühendisleriyle konuşun :) Rahat olun kafanızı kurcalayan ne varsa sorabilirsiniz ;) Öneri alabilirsiniz içerik sorabilirsiniz...vs.vs.vs...

Herneyse oldukça uzadı muhabbet...

-----------

Siz tüm buları boşverin, güzel bir hesaplamayla gainer ürünlerini bile atın çöpe markası ne olursa olsun...Sadece tek bir protein tozu yeter size. Diğer tüm ihtiyaçlarınızı doğal yollar ile pekala karşılayabilirsiniz... Azazele nazaran bu da benim önerim :) neyse... sağlıcakla...

sevgiler saygılar.

6. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sayın W.Turk satış personeli beyefendi,

Şimdi bakın, çok kısa ve yalın anlatacağım ben durumu.
    Weider 1 porsiyonu 150gram olarak vermiş. Sizin deyişinizle Dymatize ise, Ortalama 510gram. Şimdi şunu öğrenmeniz lazım sizin; bunun anlamı Weider'in 150gramı Dymatize'nin 510gram'ı kadar etkili demek değil. Vücudun kilo alması için harcadığı kalorinin üzerinde kalori alımı yapması gerekir. Bunu da biliyorsunuzdur. 510gram Dymatize porsiyonda ortalama 1600 kalori var. Weider'in 1 porsiyonunda ise 387 kalori var. Ben 54 kilodan 82 kiloya çıktım Dymatize ile ve haftada sadece 900gram kullandım. 100gram antrenman sonrası aldım Whey ile, 100 gramı da kahvaltı sonrası tükettim. Antrenmanım yoksa o gün, dolayısıyla 100 gram eksik tüketmiş olduğum off günlerde, dolayısıyla bir kutu 6 haftada bitti. Senin dediğin gibi 510gram alsaydım şu an 100 kiloyu devirirdim. İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz ve bunu bilerek yapıyorsunuz. Tamamen ticari kaygılarla. Dymatize ürününün üzerine bir kere 510gram değil; 334gramlık porsiyon koyuyor. Weider ise, 3 farklı kullanım sunuyor ve bunlardan biri de günlük 2 porsiyon kullanım, yani 300gram. Kendi sitenizde var, yalan konuşmuyorum. Ancak siz çok güzel bir yola başvuruyorsunuz. Dymatize'nin kullanım şeklini 1.5 kat artırıp 510gram yapıyorsunuz. Weider'i ise, sitenizde yer alan minimum porsiyondan hesaplıyorsunuz. Hayat size güzel. Bak şimdi, anatomi diye bir ilim var. İnsan vücudu belli sistemde çalışıyor. Vücut geliştirmek için supplement kullanmana dahi gerek yok. Düzenli beslenmeyle sadece Whey kullansan o bile gereğinden fazla yeterli. Mr. Olympia dediğimiz insanlar da o vücuda supplementler ile değil; anabolicler ile sahip oluyor. Anabolic kullanmadan isterseniz Mega Mass'ı günde 250 kutu tüketsin, o vücutlara ulaşamaz kimse. Adam zaten şeker komasına girip ölür gerçi de, es geçiyorum orayı. Ürünlerinizi olağanüstü şeyler gibi anlatmayın burada. Resmi sitenizde Mega Mass'ın 100gram içeriğinde 68gram karbohidrat var ve bunun 46gramı basit şeker. Yani bu, Mega Mass'ın karbohidrat içeriğinin %67.64'ünün basit şeker olduğunu gösteriyor. Toplam ürünün ise, %46'sının. Yani siz insanlara 3.5kg şekeri 250tl'ye satıyorsunuz. Sakın bana gelip de "Ya bizim şeker içeriğimiz kalite" falan demeyin. Basit şeker tüketecek olsam gidip marketten Dimes %100 Üzüm Suyu alırım ben, sizin fruktoz, desktroz karışımı tozunuzu değil. Hatta ve hatta derdim basit şekerse, gider Vitargo alırım, yanına da Serious Mass ya da Super Mass alırım, yine Mega Mass'tan kat ve kat daha iyi bir kombine olur. Dolayısıyla, servis sayısına göre bu şekilde bir kurnazlık yapıp maliyeti naif göstermeye çalışmayın. Ürününüz bildiğiniz kazık. Kabul edin yani.

Siz aynı şeyi Weider Premium Whey'de de yapıyorsunuz. Ürüne bir aminoasit profili koymuşsunuz, gerçekten bakıyorsun değerler muazzam yüksek. Meğer verdiğiniz profil 100gramlık ürünün değil; saf 100% gramlık proteinin profiliymiş. O da ortalama 150-160gramlık ürüne denk geliyormuş zaten. Oturduk hesapladık, Premium Whey'in aminoasit profili 99.9% Optimum Gold Standart Whey ile aynı çıktı. Mesajlarıma bakarsınız, hepsini yazdım. Porsiyon başına 2gram glutamin koyulmuş diye millete 2 katı fiyattan satıyorsunuz. Herkese de söyledim, Premium yerine gidin ON Gold Whey+300gr L-Glutamine alın dedim, artan para da cebiniz de kalır diye ekledim.

Bağırsak bozma olayına gelince son olarak. Eski mesajlarıma bakın. Mega Mass kullanıp yoğun içeriğinden dolayı bağırsak irritabl sendromu hastalığına yakalanan bir müşteriniz mevcut yurt dışında. Her üründe bağırsak sıkıntısı yaşayan olabilir. İçtiği doğal sütten rahatsız olan insanlar var bu yeryüzünde. Supplement Reviews diye bir site var, dünyaca ünlü her markanın ürünleri kullanıcılara açık. Bakın bakalım Weider'in durumu oralarda nasıl. 500ml suyu Weider etiketiyle raflara dizseniz, tanesini 10tl'den satarsınız siz. Optimum'u nasıl kötüleyebiliyorsun ya sen? ABD'nin sayılı popüler markalarından, Pro Complex Gainer gibi yılın ödülü almış, Gold Standart gibi arka arkaya yılın Whey ödülünü alan bir ürünü nasıl iki kalemle çizip attınız?

Bir de şunu ekleyeyim. Mega Mass'taki şeker oranı Hardline ProGainer'deki orandan bile daha yüksek. Bunu da not alırsınız.

Bir de size bir şey soracağım, çünkü siz distribütör ile alakası olan birisiniz, bu çok açık bir şekilde ortada. Yurt dışında Optimum, Dymatize, Muscletech, Weider vs. hepsi hemen hemen aynı fiyatlardan raflarında yerlerini alıyorlar. Aralarında işte toplasanız 5-10 dolar oluyor. Keza Mega Mass da, 7kg ürün olmasına rağmen, yerin dibine soktuğunuz markaların 5kg'lik kilo aldırıcılarıyla yakın fiyatlarda satışa sunulurken, ülkemizde bu fiyat farkı neden 3 katına çıkıyor? Gümrük Weider için özel bir yönetmelik mi uyguluyor? Yoksa müşteri çevrenizi sadece bağnaz bir şekilde "WEİDER KRAL ABİ" algısına sahip insanlar mı oluşturuyor?

İyi günler diliyorum; selametle kalınız.

DeathProof bunu beğendi.
  7. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Azazel inan bana çok güldürdün beni :) Cidden teşekkürlerimi sunarım :) Bazı mesajlarına denk geldim... Düşüncelerinle ters düşen birilerini karşı tarafın yorum yaptığı ürün yelpazesinde bulunan bir "satış personeli" olarak damgalamayı adet edinmişsin. Bence kesinlikle bu takıntından vazgeçmelisin. Çünkü bu ciddi bir problemdir. İnsanları yaftalamadan da düşüncelerini aktarabilirsin sevgili azazel. Birilerini bu şekilde yaftalaman ne yazık ki savunduğun düşünceleri kuvvetlendirmiyor. Belki birilerini etkileyebilir fakat en azından bu sitede ve bu başlık altında etkileyebileceğin kişi sayısı ortalama 120'dir... Buna karşın etkilemekte zorlanacağın yahut etkileyemeyeceğin kişi sayısı ise 1300. Sanırım bu başka çemberde değerlendirdiğinde de sana güzel bir yanıt kalitesindedir.

Benim herhangi bu minvalde herhangi bir şekilde ve herhangi bir düzeyde herhangi bir kurum kuruluş ile zerre alakamın olmadığını sana anlatmak zor. Çünkü bu derece yargını kırmak savunduğun düşünceye aşık olmana paraleldir. Bu da durumu oldukça vahim ve zor hale getirmeye yetiyor. Kaldı ki ne söylersem söyleyeyim, objektif bakmak ve gerçekten anlamak istemek gibi bir niyetin yok. Kendi söylediklerine saplanmış, kurgularınla insanlara yıkıcı konuşmalarda bulunuyorsun. Ürün detay, ürün hesaplama kısmını ben geçtim. Çünkü bariz, açık ve net bir şekilde izah etmeme rağmen hala daha nereden saldırırım da nakavt ederimin derdindesin.

Dostum, rahat ol... Birisi bir ürünü senin savunduğun gibi savunmak istediğinde o kişi o ürünün satışını gerçekleştiren olmuyor. Keza hepimiz senin gibi düşünseydik eğer mümkündür ki senin " savunduğun ürünlerin satışını gerçekleştiren " birisi olduğun kanaatine varırdık. Bilmem anlatabildim mi ?

Yukarda kısmen değindiğim gibi, elbette verim alamayanlar olabilir. Fakat bu başlığın ikinci niteliksel durumu "oy verme" durumudur ! Ve eğer zahmet edip oy istatisğine bakarsan neticeyi rahatlıkla görebileceksin.

Yanlı baktığın için, verdiğim basit karşılaştırma ve istatistik niteliğinde ki oranları algılayamıyorsun, algılamamaya endekslenmişsin. Oysaki çok nettir. Tekrar yazdıklarımı okumanı tavsiye ediyorum.

Evet, Weider ve Optimumu her açıdan gelmişiyle geçmişiyle değerlendirerek kıyaslamaya değer bulmak inan bana komiktir. Bu demek değildir ki Optimumun kötü ürünleri vardır. Sahi kullanmayan varmıdır goldunu optimumun ? Yoktur sanırım. Bende kullandım, sıkıntı yok :) Progainer da kullandım :) 5 kilo aldırmıştı...Ara verdiğimde bana 1.5 kilosunu bırakmıştı. Üstelik ürün kullanım tavsiyesine uymamama rağmen ! Kilo aldırdımı ? Aldırdı...Belki ara vermeseydim aldıklarımın çoğunu vermezdim de. Serious mass, Dymatize, bsn aldırmazmı ? Niye aldırmasın yahu...Güzel güzel aldırır üstelik :) Her ürünün tavsiyesine uymayabilirsiniz...Weiderı da yarım ölçekle idare edebilirsiniz yani 100 gün idare edebilecek şekilde...Ve iyi de kilo alırsınız. Peki sonuç ? Sonuç yok, bunu her ürüne tatbik edebiliriz. Ve verişmde alabiliriz.

Sıkıntı bunlar değil, sıkıntı senin takıntılı tavrın ! Sorun senin düşmanca tutumun, sorun senin insanların iradelerini etkilemeye çalışman. Yazıktır, günahtır sevgili azazel. Bırak insanlar denesin görsün. Seni şaha kaldıran ürün bir başkasına sıfır etki edebilir. Neden yardım almak amacıyla siteye giren insanların iradelerini "yetkili mercii" gibi etkilemeye çalışıyorsun saldırgan tutumunla ?

Dymatize Dymatize diyorsun ! Kullanan arkadaşım mide rahatsızlığı geçirdi örneğin... Hastaneye kaldırıldı...Barsakları altüst olmuştu. Buna ne diyeceksin ? Fakat yine yakın başka ortak arkadaşımızda bu tür sıkıntılar olmamıştı. Peki sonuç ? Sonuç şudur sevgili kardeşim ; her ürün bünyeye göre etki farklılıkları gösterebilir. Ve belkide sen ürünün çok iyi gelebileceği, metabolizmasının çok rahat kaldırabileceği ve benimseyebileceği bir ürünü saldırgan umarsız alalade bir şekilde eleştirerek engelliyorsun ?

Bunu yapma. Bu siteye üye olmam sırf sana yanıt yazmak istememdendir. Hani sormuştun ya daha önce küçümseyerek, yeni üyesin sen öyle iki mesajla olmaz bu işler diyerek. Bu beni güldürmüştü. Çünkü bir insanın kapasitesini, birikimini siteye yazdığı mesaj oranıyla ve üyelik tarihiyle değerlendirmen senin ne kadar dar görüşlü olduğunu göstermişti.

Bir eleştiri yaparken yahut tavsiyede bulunurken yıkıcı olma. Basittir bu çember. Dersin ki ; ben bu ürünü kullandım ve verim alamadım. Spor geçmişim ve bazı özelliklerim şunlardır diyerek sıralarsın ve eklersin, verim aldığım ürün şudur. Budur işte yapıcı ve gerçekten yardım etmek isteyen bir insanın eleştirisi ve tavsiyesi. Mega mass ben kilo aldırmak için varım başka gayem yoktur demiyor ki zaten. Fakat bir serious mass'ın yegane amacı budur ! Kilo aldırabilir sana çünkü daha yüksek karbonhidrat değerine sahiptir. İçerdiği karbonhidratın ne tür olduğu yani kaynağı da başkaca bir konudur ürünlerin. Bunu da geçiyorum. Mega mass daha çok denge üzerinde yoğunlaşmıştır, kütle hacim gelişim ve buna paralel kilo alımı gibi. Ve zaten buna endeksli bir içeriğe sahiptir.

Lütfen Weider kimdir, nedir necidir bu adam diye bir araştırın tarafsız. Neler yapmıştır VG' ye katkıları vs.vs.vs.vb.

Mr. Olympia demişsin ya, ordan esti bunu söylemekte. Biliyorsun Mr. Olympia adamları diye nitelendirdiğin, Mr. Olympia ile kalıplaştırdığın bu isim Weider'ın eseridir.

Elbette tarihte güzel işler başarmış liderlerin, öncülerin yaptıkları herşey yahut ardılları başarılı olacak kusursuz olacak diye bir kaide yok. Herkes ve herşey eleştiriye açıktır. Lakin acımazsız olmamakta ve yıkıcı olmamakta fayda vardır. Nacizane önerilerimden birisi de budur, yukarda söylediklerime ek olarak.

Son kez gelelim Preimum Whey ve Gold a... Yani şimdi bende optimumun diğer tüm ürünlerini ele alıp weider ile aynı kulvarda olanlar ile kıyaslamamı yapayım :) Yapma lütfen şunu. Saldırayım diye elin ayağın dolanmasın birbirine. Şaşırma yolunu. Sakin ol,i güzel düşün. Pozitif ol lütfen. İnsanların paralarıyla, spor yolunda ki kaderleriyle oynama. Daha önce de söyledim ; öneri tavsiye böyle senin yaptığın gibi saldırarak, delirmişcesine laflarda bulunarak olmaz. Tecrübelerini aktarırsın olur biter. Kişi tercihini yapar, her bünye aynı reaksiyonu göstermez.

Neyse...

Şimdi güzel kardeşim...Gülünç olma lütfen...Preimum Whey içinde bulunan protein miktarı nedir ? 23 gr. Sana diyor ki 100 gr. Protein için aminoasit profili. Bu ne demektir söyleyeyim ; 23 ü 4 ile çarparsın "ortalama" 100 gram yaparsın. Bu da demek oluyor ki verdiği değerleri 4'e böleceksin. Bu kadar basit. Bu durumda aşağıda iki ürünün de 1 servisinde bulunan Bcca değerleri vardır. Arada ki fark mühimdir. Diğer birkaç whey ürününü de kıyas için koyuyorum ki fark idrak edilsin iyice.

Olimp
    Lösin : 2800
    İzolosin : 1700
    Valin : 1500
    ----------------------

Multipower -
    Lösin : 2350
    İzolosin : 1450
    Valin : 1250

------------------------
    Optimum Gold :
    Lösin : 2531
    İzolosin : 1573
    Valin : 1422
    ------------------------
    Preimum Whey :
    Lösin : 2800
    Valin : 1600

------------------------
    Üstelik senin şu aman yahu ek olarak alırım ne var ki dediğin 2 gr saf formda glutamin içeriyor. 5 gr. glutamin reptitleri dışında. Ve %20 izole wheyden oluşuyor.
    Bunun dışında Preimum whey'in 100 biyolojik değerine karşın goldun bu minvalde oranı kaçtır ?

Yani şimdi aziz dostum, örnek olarak gösterdiğim bu ürünlerden preimumu kullandığında süpermen, Multipowerı kullandığında clark kent olmazsın. Keza gold seni hulk yapmaz, preimumda yapmaz...

Peki insanlar neden goldu seçer yahut weider neden isim yapmıştır böyle biraz düşün.
    Üretildikleri tesisler, teknoloji hammadde kalitesi, ödülleri falan, kalite belgeleri...

Bunları da hesap etmek gerekir hepsi için geçerli olacak şekilde.

----------

Velhasıl aziz dostum, bu münakaşa bitmez. Bir galip yahut mağlup çıkmaz. Zaten bu niyette de olmadım. Her bünye her ürüne aynı tepkiyi göstermez. Dolayısıyla işin özü şudur sevgili arkadaşım ;

Lütfen SALDIRMA ! Eğer eleştiride bulunacaksan lütfen insanların spor kaderleriyle oynamaya çalışma. Küçük basit hesaplamalarla hangi ürünün karlı olduğu açıktır ki mevzu sadece kar olayında bitseydi yine iyi. Bünyeden bünyeye göre değişen farklı reaksiyonlar gösteren ürünlerdir bunlar. Herkes örneğin bir dymatizei kaldırmaz. Mega massı kaldıramayacakları gibi ! Bu nedenle yukarıda da değindiğim gibi. Kullanımını yazarsın, bilgilerini kısaca verirsin, sürecini belirtirsin bu kadar basittir.

Lütfen SALDIRMA ! Mevzubahis mega mass, weider değil. Mevzuu SALDIRMAN !

Diyorum ki, Weider markası ile alıp veremediğin ne var ise aç sor, Türkiye dis. mevcut, sitesi mevcut, barındırdığı ve müşteri hizmetlerine yönelik çalışan gıda mühendisleri, diyestisyenleri mevcut. Aç sor. Merak eden, açıklama isteyen yeni eski kim varsa açsın sorsun yahu... Varsa optimumun onada açın sorun. Bu kötü bişey mi ? Bunu dile getirmek garip bir durummu :) Ne ilginçsiniz cidden... Fesat içlisiniz :)

-------------

Bakın, ürün satmaya yönelik bir tutum bulamazsınız :) Bakın kimsiniz nesiniz bilmiyorum. Müşteri hizmetlerini arayın ve bir karakter uydurun kendinize...Örneğin şuna benzer şeyler söyleyin ;

Spora henüz 1 aydır başlamış daha önce spor geçmişi olmayan birisiniz. Ve mega mass almak istiyorsunuz. Kilonuz 60 boyunuz 1.80... Yani bunu ben atıyorum, kafanıza göre atın bişey. Size söyleyecekleri yanıt nedir biliyormusunuz :) Kusura bakmayın ürün kullanmayı önermiyoruz size. Muhtemelen 6-9 ay geçmeden önermeyeceklerdir de :) Bunu neden mi söyledim... Burası bir satış kanalı, weider ürünleri satan disp. Ve müşteri hizmetleri sunuyor, gerek yazılı gerek sesli görüşmeler yapabiliyorsunuz her konuda. Ve eğitimli kişiler ile muhattap oluyorsunuz. Burada bile weider farkı çıkıyor. Bakın, weiderın ana merkezini aramıyorsunuz, weider ürünleri satan bi kanal burası :)

Herneyse.

Gözüm hardline da açıkçası. Hem yerli olması beni cezbediyor, hemde gitgide yükselen profili. Umarım çizgisini gün geçtikçe yükseltir. Açıkçası tercihim bu yöne kayacaktır. AA yoksa ben hardline çalışanımıyım :))

Alakasız olacak biraz ama scivation xtend ürününü kullanan arkadaşlarım bu ürünüoldukça övdüler. Henüz tecrübe etme fırsatı bulamadım malesef. Biraz uzak kaldım, kalmamın sebebi ise kodlu maddeler barındırmasıydı. Yanılmıyorsam Amerika' en iyi bcca ve toparlanma konusunda ödül almış bi ürün. İlginizi çekerse araştırın derim, kod konusunuda araştırın lütfen aman aman !

Yoksa ben abd ajanımıyım :/

hehe yok yok :)

Son olarak azazel, lütfen bu bahsi kapatalım olurmu...Cidden sıkıcı, saçma ve komik bir hal almaya başladı ikimiz açısından da. Anlayışla karşılamanı umuyorum.

Sevgi ve saygılarla.

8. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Optimum Gold Whey'in kutusuna bakabilirsiniz. Gold Whey de 20% İzole-80% konsantre wheyden oluşuyor. Premium ile aynı yani. Eski mesajlarımda incelemiştim bu konuyu, bakabilirsiniz. Weider'in tesislerini gezdiniz mi hocam siz? Youtube'de Dymatize ve ON'un fabrika videoları var. Weider'in videosu var mı acaba? Hatta Optimum'un tesislerini de gezmiş miydiniz? Bu özgüveninizin kaynağı nedir, söyler misiniz? İkincisi, mesela izole whey olsa bile, piyasada 100% izole whey'den oluşan Dymatize ISO-100 diye bir ürün var, benim kullandığım whey ürün budur zaten ve Premium Whey'den çok daha ucuz 100% izole whey olmasına rağmen. Arkadaşınızın rahatsızlığı ile ilgili olarak ise, aynı sorunu ben de Serious Mass'ta yaşadım bir dönem ama hiçbir zaman SM'yi yerin dibine sokmuyorum bu yüzden. Çünkü kaliteli bir ürün. Hatta daha sonra tekrar şans verip kullandım. Arkadaşınızın sorunu bünyesinden ya da kullanım şeklinden kaynaklı olabilir veyahut da hassas barsakları olabilir.

İkincisi, ürünü bıraktıktan sonra kilo veriyorsanız bu zaten sizin sağlam beslenmediğinizi gösterir. Ürünün verdiği kaloriler diyetinizden düşünce kilo veriyorsanız eğer, normal besinlerle aldığınız kalori zaten düşük düzeyde demektir. Vücutta geçici süre kilo tutan tek ürün vardır, o da creatindir. Eleştirdiğiniz ürünlerde ise, bu denli kilo tutmayı sağlayacak creatine miktarı söz konusu değil. Dolayısıyla, beslenmenize dikkat etmeniz lazım. Dymatize kullanıp hiç sonuç alamayan da var ama bunun temel sebebi adamlar zaten yeterli bir beslenme programına sahip değil. Her supplement'in üzerinde yazar zaten tek başına besin kaynağı değildir şeklinde.

Joe Weider öldüğünde arkasında beddua eden çok insan oldu BB'yi bu hale getirdiği için :) Anaboliclerin BB dünyasında yaygın olmasına sebep olan isimlerden biridir Joe Weider. Artık günümüzde o estetik vücut geliştiricilerin yerini şimdiki boz danaların almasının sebebi bu anabolic kullanımlarıdır zaten :) Weider supplement dünyasına ilk giriş yapan markalardan biri, prestiji buradan geliyor esasında. Ancak bu prestij 70'li yıllarda kaldı artık. Günümüzde çağında birçok supplement markası var ve birçok kaliteli ürünler sunuyorlar. b-o-d-y-b-u-i-l-d-i-n-g . c o m 'un forumlarını geziniz biraz, hatta ürün reviewlerine bakınız. Dünya çapında global bir site. Oradaki yorumlara bakmanızı tavsiye ederim.

Satış personeli olayına gelince, evet. Doğru, size saldırıyorum. Çünkü ben burada ON'u da savunuyorum, Dymatize'yi de, Gaspari'yi de, Twinlab'ı da. Ancak siz varsa yoksa Weider. Hatta Weider'i överken, diğerlerini dışlıyorsunuz. Oysa ben ne diyorum? Weider elit bir ürün değil, diğer ürünler kadar o da faydalı, dolayısıyla fiyatını hak eden bir yanı yok diyorum. Bitti, bu kadar. Premium Whey aynı fiyat klansmanında olsa belki arada kullanırım o ürünü de "farklılık olsun diye" ama şu fiyatta mümkün değil kullanmam.

Premium'un amino profiline gelince, tekrar açıklıyorum. O sitedeki profil "100 GRAM PROTEİNİN PROFİLİ" anlıyor musunuz? "100 GRAM TOZUN PROFİLİ" değil. Premium'un 100 gramında 76 gram protein var. Dolayısıyla, 100 gram protein profiline ulaşman için 131gram Premium Whey toz kullanman lazım. Diğer verdiğin ürünlerin profilleri ise, bir porsiyonun profili. Resmen yanıltıcı reklam var, o kadar şaşırtıcı bir bilgilendirme ki, siz de aynı tuzağa düşmüşsünüz. Bunu ben eski mesajlarımda yazdım. Çok merak ederseniz bakarsınız. Ancak bakmacaksanız ve şurada anlattıklarıma hiçbir cevap vermeksiniz fanatik cevaplar vereceksiniz yolunuz açık olsun. Herkes biliyor neyin ne olduğunu.

Servis/Porsiyon olaylarında yazdıklarım aynen doğru. Ondan burada yineliyorum. Ben sizin söylediklerinizi hesaplamışım ki, ayrıntılı cevap vermişim size. En azından sizi gibi ":)" diye cevap vermiyorum. Karbohidrat mevzuna gelince. İnsanlar zaten kilo aldırıcı kalori takviyesi için alırlar. Ben protein desteği için kilo aldırıcı alan bir sporcu daha hayatımda görmedim. Benim derdim protein olsa Mega Mass Toz şeker almam zaten, gider Whey protein alırım. Ha şu da var, Mega Mass'ın protein içeriği güzel gerçekten oran olarak. Porsiyon başına 9gram fazla proteine sahip Dymatize'ye göre. E iyi de, biri 500tl, diğeri 150tl. Porsiyon başına 9gram protein için ben gidip 350tl'mi vereceğim? Yanına 150tl'ye 2.3kg whey alırım. Keza fiyatlandırma politikam da doğru. Ben mesajlarımda sizin yazdıklarınıza cevap veriyorum. Lütfen cevap yazarken siz de bana cevap verin. Komik olabilirim belki, sizi güldürüyor da olabilirim, hatta belki üslubunu bilmeyen terbiyesiz bir insanımdır da, kim bilir. Ancak bunu her mesajınızda 2 paragraf belirtmenize gerek yok. Gerekirse size 1 sene cevap yazarım bu forumda ama yine de milleti kandırmanıza izin vermem.

Kolay gelsin.

9. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar tekrardan. Öncelikle offlaya pufflaya yazdıklarını yine okudum ne yazık ki. Neden sıkıldım okurken yazdıklarını ! Çünkü ya okumuyorsun ya algılayamıyorsun ya da işine gelmiyor kilitlenmişsin bir noktaya. Geniş düşünmüyorsun.

Öncelikle, yazdıklarına cevap veriyorum ve aynı hassasiyeti senden bekliyorum minvalinde birşeyler yazmışsın, buna cevap vereyim. Sen sahiden benim yazdıklarıma cevap verdiğini mi düşünüyorsun ? Bu konuda ciddimisin gerçekten ? Ne yazık ki dostum, öyle olduğunu düşünüyorsun, oysa gerçekler bu değil. Yazdıklarıma yanıt vermeyi geçelim, konu dışına çıkıyorsun, saptırıyorsun manipule ediyorsun.

Ne demiştin bundan önceki yazında, beni bir satış personeli olarak yaftalamıştın kendince. Ve tüm yazın bunun üzerine kuruluydu ne acı ki. Fakat ben buna yönelik cevap verdiğimde sonraki cevabında bu konuya zerre değinmemişsin. Örneğin birini hırsız olarak tanımlayacak, iftira atacak ve yaygara koparacaksın. Fakat o kişinin hırsız olmadığını anladığında sanki daha önce ona hiç hırsız damgası vurmamış gibi yoluna iletişimine devam edeceksin.

Yazık...Seni tanımam etmem, fakat bu kötü bir huydur. En azından bir özür dilemeni yahut hatanı özeleştiri yaparak kabül etmeni beklerdim güzel bir açıklama ile. Fakat senin weidera karşı olan tutumun belkide nefretin hırsla birleşince böyle kötü durumlar vuku buluyor. Öyle kuru kuru saldırıya devam ederek bu konuya girilmez.

Ayrıca ben varsa yoksa weider sen ise diğer birçok ürüne olumlu bakan tarafmışsın. Bak sevgili aziz dostum, sıkıntı burada işte. Keşke bu tür tavrın olmasa da sadece optimumu övsen :) Bu halinden daha iyidir o. Sen diğer ürünleri dışlamadığını söyleyip sade ve sadece weidera kafayı takmışsın :) Bu sıkıntıdır benimkisi normaldir bir kıyas yapılacaksa eğer :) Kaldı ki daha önce yazdıklarımı anlamadığını buradan da çıkarabiliriz. Ben dışlamadım ki :) senin varsa yoksa weider saldırını eleştirdim hahahaha Yani garipsin ... Neden foruma yanıt azdığımın kaynağı budur. Yoksa ben weider ile yatıp kalkan biri değilim :) Daha önce de söylediğim gibi birçok farklı ürün kullandım sıkıntı yok. Sen saldırıyorsun bende yahu ayıptır yapma böyle diyorum :)

İkincisi, diyelim ki weider bağlantılı bir satış personeliyim. Bu yazdıklarımı yanlış çıkarmaz. En kötü ne denilebilinir, satış yapmak adına ürününü körü körüne savunan birisi ! Kusura bakma fakat insanın tek sınırı kendisidir, sahip olduklarınla başkalarını değerlendirme. Satış personeli olsam mesela, gelip burada bu şekilde yazdıklarımı saptıran anlamakta güçlük çeken birine birşeyler anlatmaya çalışmam. Bu komiktir ve faydasız bir tavırdır. Bunun yerine ürünümü çok daha mantıklı ve makul bir şekilde pazarlama, tanıtma yollarını seçerim. Fakat dediğim gibi bunun içinde senin gibi kişilerle tartışma yoluna gitmem. Bu beni zayıflatır güçlendirmek yerine.

Üçüncü olarak ise, bir tesisin videosunun olmaması demek o tesisin kötü olduğuna ve pararalel olarak olması iyi olduğu anlamına gelmiyor. Sırf video için bile bir düzen kurulması basit bir durumdur. Kaldı ki sözkonusu marka weider, güldürmeyin beni lütfen :) Çocuk gibi, bunun videosu var onun varmı :) Var dostum var sen tasalanma hiç :) Öyle bir iki video da değil... Bilimsel araştırmaları, labaratuvarları falan var merak etme, hatta %80 diğer suplementler bu labaratuvarları kullanır falan :) 70 yılı aşkın deneyim, iso belgesi falan. Sen sanırım weiderın merdivenaltı üretim yaptığını zannediyorsun :)) Yahu sırf saldırmak adına cidden saçmalıyorsun. Bak "global nutrition" nedir bilirsin değil mi :) Örneğin weider buna naildir. Peki diğerleri ?

Yani ben senin gibi acayip biri görmedim :) Gezdin mi diyor tesisleri :) Küçük çocuklar gibi... Küresel bir marka olmayı sen çocuk oyuncağı sanıyorsun sanırım. Öyle her önüne gelen üretim yapar küresel beslenme adı altında, tesisler açar, belgesiz kalitesiz onaysız kafasına göre takılır sanıyorsun değil mi :) Mr. Olympia

Herneyse...

Yahu ben ne diyorum sen ne diyorsun, cidden sıkıntılısın sen. Yahu 100% izole whey istiyorsan Weiderında var :) Konumuz Whey iken izole wheye kaydırmışsın sanki başka markaların bu tür ürünleri yokmuş gibi . Weider CFM Whey overload var ! Üstelik söylediğin ürünle kıyaslaması aşağıdadır Bcca açısından

Dymatize izole :
    İzolosin : 1400
    Lösin : 2700
    Valin : 1400

Weider izole :
    Lösin : 2900

Yoruma lüzum varmı

Üstelik 100 biyolojik değere sahip ve karışım hızı 20 dk. Bu fark yeter sanırım ? Ayrıca şu 100 biyolojik değer demişken, bu durumu es geçmişsin... Nedir diğer ürünlerin biyolojik değerleri ?

Haha demişsin ki dymatize kullanan arkadaşta sorun olabilir barsakları bozulduğu için :) Hadi ya... Biz bünyeden bünyeye farklılık gösterir derken kastımız ne oluyor acaba hiç düşünmedin mi ? Yahu bünye bu...Zayıf olur kuvvetli olur, alerjen olur kaldırmaz kaldırır...Birçok faktör var. Önemli olan her bünyeye dengeli bir salınım ihtiva etmekten geçer. Biyolojik değer önemi buradan gelmekle beraber weider bu durumun dengesini sağlar. Zordur weider ürünlerinden bu tür şeyler duymak fakat diğer ürünlerden sıkca duyabilirsin. Özellikle dymatize bu konuda meşhurdur.

Yok bana yaramadı demişsin fakat ben yerin dibine sokmadım demişsin :) Yahu sen senin işine gelmeyen ürünü yerin dibine sokmayı geç, desteksiz mesnetsiz bir şekilde saldırarak yerin dibine sokmaktan beter ediyorsun :) Yanlış gereksiz manipule konuşmalarla üstelik....

Birde çok bilmişlik taslamayın azazel beyefendi, yok siz ürünü bıraktıktan sonra beslenmemişsinizdir diyorsun :) Hadi ya, bir tek sen akıllısın öyle değil mi geri kalan salak, gerizekalı :) Yani ben bunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu, demekki iyi beslenmedim o nedenle böyle oldu :) Yediğim herşeyin çetelesini tutan ben, ölçümünü tartımını gerçekleştiren ben vay vay :)

Evet, çeşitlilik arttıkça ürün popülaritesinin düşmesi gayet normaldir. Bu herşey için geçerlidir. Fakat bu deneyimi, kaliteyi, üstünlüğü ne yazık ki değiştirmiyor. Vestel televizyon ucuzluğu ve teknolojisiyle popüler olabilir ve sony den fazla satabilir. Fakat bu sony nin kalitesiz olduğunu göstermez :) Bu basit mantıkları açıklattırıyorsun ya bana helal olsun ...

Yahu sen kendini tek zannediyorsun sanırım ! Değilsin değilsin... Weidera çamur atmak isteyen çook kişi var çok :) Sen sadece onlardan birtanesisin. Ve cidden seni muhattap almak artık zor geliyor :) Bende yazarım merak etme, yıllarca yazabilirim... Fakat bir kıymeti mevcut kalemimin. Okumayan anlamayan sürekli saldıran bilinçsiz birine kullanmak artık zoruma gidiyor. Yoksa mesele yazmak değil, mesleğimin yegane parçasındandır yazmak.

Bak dostum şu 100 gram toz muhabbetinde hala daha ısrar edişini şaşkınlıkla karşılıyorum :) Şakamısın sen yahu ?

Basit denklemini kurdum sana daha ne istiyorsun :)

Bak Bilale anlatır gibi anlatacağım.Preimum da 30 gram toz ürün 23 gram protein içerir. 60 gram toz 46 gr. protein, 90 gr toz 69 gr. protein içerir 120 gr toz 92 gr protein. hesap adına düz 100 gr diyelim hadi buna. Şimdi 100 gram amino asit profili deniyor. Yapılacak şey basit. 100 gram proteini 4 e bölmek. Çıkan sonuç 25. Bir servis preimum da kaç gram protein var sevgili azazel ? 23 gram... Yani ne yapacakmışız...100 gram proteinde bulunan amino profili adı altında sunulan değerleri 4 e bölecekmişiz ve bir servisin bize verdiği amino profiline erişecekmişiz :) Bu kadar basit. Bak mesela aynı şey diğer birçok ürün için ortalama geçerlidir. Gold da da aynıdır... bir servis 30.5 gramdır ve içerdiği protein 24 dür... 120 gram tozda içerdiği protein 96 gramdır :) Hangi dünyadadaysan uyan artık yahu. senin hesaplamana göre gold da da 79 gram protein vardır. Senin kafa başka yerde aziz dostum, hesaplama adı altında yanlış değerlendirdiklerini yanlış sonuçlarla insanlara farklı yansıtıyorsun. Doğrusunu öğrendin artık. Lütfen bu hatanı düzelt bi zahmet.

Ben mega mass kilo aldırmıyor demedim ki zaten ! Sadece diğerlerine nazaran daha dengeli dedim. Yani sırf kilo aldırıcam diye diğer ihtiyaçları kısmamış. Denge tutturmuş. Ve bunu çok iyi becermiş. Kullanan ve gani gani kilo alanlar çok fazla doğru düzgün kullanıp şikayet eden çok azıdr.

Bak dostum herşeyi geçtim. Bu başlığı görüyormusun ?

Oylama yapılmış birde...Sonuçlarını idrak edebiliyormusun ?

Yani senin söylediklerin henüz suplementler hakkında çok bilgisi olmayanları yanıltır. Ve bu noktada kimsenin günahını alma, spor kaderleriyle oynama diyorum sana.

Oy farkını görüyormusun ?

Örneğin serious massıda oylamışlar

320 başarılı demiş 295 kişi orta...55 kişi başarısız demiş. Farkı idrak edebiliyormusun ?

Yine iyi niyetli davranıp şunu diyebilirim bu oy hususunda, az oy kullanılması ve oyların istatiği başarı oranına göre düşük kalması bu ürünü kötü yapmaz. Her açıdan ürünü değerlendirmek elzem olmalı.

Serious kilo aldırır ama servis sayısı çok azdır, hemen biter yenisini almak zorunda kalırsınız üstelik karbonhidrat dışında ki içeriği zengin değildir. Yani basit mantık. Yanına destek alırsın kombinlersin falan filan... Mega mass kombin istemiyor arkadaşım bu kadar basit. Daha dengeli.

Neyse...

Pek bilgisi olmayan arkadaşları garip anlamsız yanlış değerlendirmelerinle yanıltmamanı temenni eder konunun uzamamasını dilerim :) Yoksa ne ben dururum ne sen...Ve bu tartışma kalitesini yitiriyor...Bunu gerçekleştiriyorsun. Bu kalite de daha fazla yazmak kendime hakaret olacak...

Son kez, lütfen benim yazdıklarımı belirttiklerimi anektodlarımı alıp kendi düşüncenmiş gibi yansıtmaktan vazgeç. Ben her bünyenin her ürüne aynı tepkiyi veremeyeceğinden bahsediyorum. Sen sanki ben bundan bahsetmemişim gibi kalkıp bana ürünlerin bünyelerde farklılıklar göstermesinden dem vuruyorsun :)

Azazel sana saygı duyuyorum az çok, bunu da gereksiz uzatmaların gereksiz manasız söylemlerin manipulelerinle yitirtme lütfen olurmu :) Dostça ayrılalım :D

10. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Yanlış anlamayında bir konuyla ilgili kompozisyon yaz deseler yazmazsınız bu konuyu resmen kirletmişsiniz azazel arkadaşın dediği gibi bu ürüne bu kadar para verilmez ve weiderin her ürünüde çok uçuk fiyat çok zenginsen verirsin o ayrı.

DeathProof bunu beğendi.
  11. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Uzun yazı yazmak gerçekten konuyu kirletiyor, dolayısıyla hemen özet olarak cevap yazacağım hocam :)

Dymatize izole :
    İzolosin : 1400
    Lösin : 2700
    Valin : 1400

Weider izole :

Vermiş olduğunuz bu değerler CFM Whey ile ilgili verdiğiniz profil Premium Whey'deki gibi 100 gram proteinin profili. Ne yazık ki, 100 gram tozun değil. Sizin verdiğiniz profil net 25gram proteinin aminoasit profili oluyor CFM Whey'de ama Dymatize'deki bir porsiyonun aminoasit profili. Kaldı ki, CFM her birinde 200ml gram avantajlı diyelim, tamam hadi haklısınız. CFM'nin 900 gramı 220tl, Dymatize'nin 2.3kg'si 250tl. Her iki ürünü havale ile alırsanız fiyatları düşüyor tabi. E kardeşim, 3 kat daha az izole whey'i neredeyse aynı fiyata satıyorsun. Ben her antrenman sonrası 1 porsiyon CFM yerine 2 porsiyon ISO-100 içsem o aminoasit profilini ikiye katlarım. Sonuç da şöyle olur:

Dymatize izole :
    İzolosin : 2800
    Lösin : 5400
    Valin : 2800

Weider izole :

E ne oldu şimdi? Hatta 3 porsiyon ISO-100 ile karşılaştırman lazım. Fiyatlar ancak öyle dengeleniyor neredeyse. Ondan biraz mantıklı yaklaşın konuya. 900 gram'ı 220tl ya, şaka mısınız? Gelmişsiniz 2.3kg'si neredeyse aynı fiyat olan ürünler kıyaslıyorsunuz. Kardeşim adam 2 porsiyon içer, yine daha çok BCAA alır vücuduna. Ya ben şunu anlatamıyor muyum. PORSİYON BAŞINA MALİYET denen bir şey var. CFM'de bu rakam 7.35tl iken, ISO-100'de 3.30tl. Hayret bir şeysiniz yahu, yabancı sitelerde ürünler porsiyon başına maliyetle raflarda yerini alır. Sen hala şurada 200mg aminonun hesabını yapıyorsun hocam sanki fiyatları ve gramajları aynıymış gibi. Zaten artık eminim distribütör firmadan biri olduğunuza.

100gram protein mevzuna gelince hocam. Bak o sitedeki profil 100 gram proteinin profili. 100 gram TOZ değil. Niye? Çünkü o aminoasit profilini topla bakalım, 110gram çıkıyor. 100 gram tozdan nasıl 110 gram aminoasit oluyor, bana açıklar mısın? Daha içindeki vitamin, mineral, şeker vs. leri eklemedim bile :D Hakikaten söyle ya, nereden geliyor o ekstra 10 gram? Kutuyu mu yiyoruz bir yandan selüloz niyetine de, oradan mı geliyor? Ben cevap vereyim, hayır. Çünkü oradaki profil 100 gram toza ait değil, 100 gram proteine ait. O ürünün 100 gram protein içeren hacmi ise, 121 grama denk geliyor. O 11 gramlık kısım da işte tatlandırıcı, yağ, şeker, vitamin ve minerallerden oluşuyor. Hesap bu kadar basit. Bak aç distribütör sitesini, CFM'nin aminoasit profilini topla, 110.8 bulacaksın, bizde yalan yok. Daha sitende ne yazdığını bilmiyorsun kardeşim. 100 gram kütleye sahip bir şeyden 110 gramlık bir kütleyi bulabiliyorsan eğer tüm fizik kurallarını baştan yazmaya gerçekten çok yakınsın üstad.

İyi akşamlar.

12. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    offf offf offf Azazel level atlamışsın resmen hahahaha yahu adamımsın gerçekten :D

Son yazdıklarını malesef ki zerre ciddiye almıyorum. Gülünç.

Yazdıklarının mantıksızlığına ve saçmalığına rağmen güzel güzel açıklamalarla yanıtlardım da gerek yok. Daha önce açıkladım da ne oldu :) Hiç... Kafana göre takılıyorsun işte...

Bu yazdıklarına sende güleceksin belki şimdi değil fakat daha fazla deneyim ve bilgi edindiğinde.

Sadece lütfen bu konuda ki bilgisizliğinle bilgiçlik taslayıp spora yeni başlayan ve konu hakkında pek tecrübesi bilgisi olmayan arkadaşların spor kaderleriyle oynama diyorum tekrardan. Yazıktır günahtır. İnsanlar seni birşey sanıp ciddiye alıyorlar. Yapma lütfen. Çok ciddiyim, yazıktır günahtır.

Sevgilerle.

13. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sitenizden CFM Whey'i açın, aminoasit profiline gelin, rakamları toplayın, 110.8 çıkacak. Dediklerime gülüyorsan kendine gülüyorsun sen, bana değil. Ben aynen oradan alıntı yapıyorum.

Bak şöyle yapalım o zaman. Bana CFM Whey'in 100 gramında nasıl 110 gram protein ve ayrıca gramajını henüz hesaplamadığımız şeker, vitamin, mineral oluyor, bunu açıklayabilirsen CFM Whey sipariş edeceğim. Bak hiçbir satış personelinin ayağına gelmez bu fırsat :) Hadi lütfen, bana 100 gram tozun içinde nasıl 110 gramdan fazla içeriğin olduğunu söyleyebilirsen ürününüzü alacağım ve hatta herkese de önereceğim. Bak herkesin önünde söz veriyorum. Dalga geçtiğimi falan sakın düşünme lütfen. Gerçekten çok ciddiyim. Bana bunu izah edebilirsen alacağım ürününüzü ve bu Weider eleştirmenliğimi de bırakacağım.

Ben ve Albert Einstein cevabını merakla bekliyoruz.

DeathProof bunu beğendi.
  14. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Azazel, diğer konularda ki derbederliğini, yazdığım mesaj içeriklerindeki sorularımı es geçip kafana göre takılmanı, kendi kendine yanlış hesaplamalar yapıp bunu düzelttiğimde hiç oralı olmayışını vs.vs.vs. hepsini bir kenara bırakıp bari herşeyen rağmen bu adam sözünün eridir diyerek son kez bu bağlamda yanıtlayacağım :) Bakalım bahsettiğin gibi sözünün erimiymişsin yoksa yine oraya buraya kıvıracakmısın :D Göreceğiz hep birlikte hehe :)

Öncelikle tekrardan merhabalar :)

Şimdi azazelciğim, çeşitli ******sı satışı yapan sitelerde verilen değerler el ile girilen değerlerdir. Yanlış yazılma olasılığı çok yüksektir. Bu sadece cfm için geçerli değil. İstersen birçok farklı markanın ürün proffillerine bakabilirsin farklı sitelerden. Buna benzer neticeler alman kaçınılmazdır.

Örneğin 2 farklı siteden baktığımda Dymatize İso nun amino profil 1 servisinde çıkan değer birinde 25.197 diğerinde ise 26.137 .

Dymatize, cfm geç bunları... İstediğin markanın istediğin ürününe bakabilirsin...Çok fazla rastlarsın bu gibi durumlara. 2000 yazılacağı yerde 20.000 yazıldığı oluyor falan. Bunu siteye mesaj atarak düzelttirebiliyorsunuz. Kaldı ki yüksek değerlerin yanı sıra düşük değerler veren ürünlerde olabiliyor yanlış yazım hatasından kaynaklı.

Keza söylediğim gibi ; bu gibi problemleri ilgili siteyle iletişime geçerek düzelttirebiliyorsunuz. Bana göre önemli bir husustur bu.

Sadece bumudur problem ?

Elbette hayır. İçerik konusunda eksik bilgilendirmeler de mevcuttur. Keza fazla bilgilendirme de. Örneğin üründe b6 vitamini yoktur fakat profilinde b6 olduğu belirtilmiştir. Ürün kullanım tavsiyesi sabah ve yatarken 1 ölçektir. Fakat bu ilgili sitenin gıda yahut diyetisyenleri tarafından spor öncesi ve sonrası olarak düzeltilmiştir. Bunlar gibi.

Peki bunun önüne nasıl geçilir ?

Çok basit bir yöntemle bu gibi hataların önüne kolaylıkla geçilebilinir. O da şununla sağlanır ; ürün değerlerini el ile girmek yerine ürünün kutusunun farklı açılardan birçok görseli yüklenerek. Böylelikle ürünü mega foto içerikli görsellerinden içeriği hakkında tam manasıyla bir bilgiye erişebiliriz. Peki neden el ile giriliyor, insanları yanıltmak amacıylamı ?

Elbette hayır. Çeviri durumu sözkonusu oluyor. Örneğin bir uzakdoğu ürününün görselinden ne anlayacağız ? Hiç. Gibi. Tabi bu verdiğim uç bi örnek. İçindekiler, kullanım şekli gibi çevriler de buna dahildir.

Bu bağlamda kastettiğin ürününün profilini incelediğimde belirttiğin rakam dis. firmanın yazım hatasından kaynaklı, iletişime geçerek düzelttirebilirsiniz. Keza ürünün kutu bilgisinde 100 gram protein profilinde buna tekamül edecek 100 gram amino bulunmaktadır.

Söylediğim gibi ; bu gibi yazım hatalarının weider, dymatize, optimum vs.vb. gibi diğer bütün ürünleri kapsayacak şekilde yazım hatası yapılması olasıdır, ve çokca bu hatalar birçok farklı üründe zaten mevcuttur. Keza supplementler nokta koma baktığında da bu gibi hatalara çok rastlarsın.

Başta söylediğim sözünün erimisin bakalım söylemimi bir kenara bırakalım. Eğer gerçekten iso dan verim alıyorsan, bu hem fizyolojik hemde psikolojik olarak gerçekleşiyorsa başka ürüne yönelme derim. Bu ister weider olsun ister başka marka.

Weider daha stabil daha dengeli ve herkesin rahatlıkla hazmını sağlayacağı bilimsel araştırmalar yoğunluğunda elde edilmiş profille müşterilerine yöneliyor. Bunun yanında deneyimi ve ham madde kalitesi açısından diğer ürünlerden kendini çöne çıkarıyor keza 100 biyolojik değere sahip ürünleri buna istinadendir.

Fakat evet, mega mass ın diğer gainerlar ile kıyasladığında "pahalı" olduğunu söyleyenlerin yanıldıklarını servis miktarını belirterek ve bu minvalde açıklamalar yaparak belirtmeye çalışmıştım. Cfm yi iso ile kıyasladığında servis sayısı açısından dezavantajlı durumda elbette. Fakat bu kişisel bir durumdur, eğer weider kalitesine önem veren birisisyseniz bu farkı ödemek sizi rahatsız etmeyebilir. Fakat söylediğim gibi ; bu diğer ürünlerin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Eğer iso ile verim alabiliyorsanız her manada kesinlikle buna devam etmeniz en sağlıklısıdır.

Alberta selamlar :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgiler.
    --- Mesaj birleştirildi, 24 Nisan 2015 ---
    Azazel, diğer konularda ki derbederliğini, yazdığım mesaj içeriklerindeki sorularımı es geçip kafana göre takılmanı, kendi kendine yanlış hesaplamalar yapıp bunu düzelttiğimde hiç oralı olmayışını vs.vs.vs. hepsini bir kenara bırakıp bari herşeyen rağmen bu adam sözünün eridir diyerek son kez bu bağlamda yanıtlayacağım :) Bakalım bahsettiğin gibi sözünün erimiymişsin yoksa yine oraya buraya kıvıracakmısın :D Göreceğiz hep birlikte hehe :)

Öncelikle tekrardan merhabalar :)

Şimdi azazelciğim, çeşitli ******sı satışı yapan sitelerde verilen değerler el ile girilen değerlerdir. Yanlış yazılma olasılığı çok yüksektir. Bu sadece cfm için geçerli değil. İstersen birçok farklı markanın ürün proffillerine bakabilirsin farklı sitelerden. Buna benzer neticeler alman kaçınılmazdır.

Örneğin 2 farklı siteden baktığımda Dymatize İso nun amino profil 1 servisinde çıkan değer birinde 25.197 diğerinde ise 26.137 .

Dymatize, cfm geç bunları... İstediğin markanın istediğin ürününe bakabilirsin...Çok fazla rastlarsın bu gibi durumlara. 2000 yazılacağı yerde 20.000 yazıldığı oluyor falan. Bunu siteye mesaj atarak düzelttirebiliyorsunuz. Kaldı ki yüksek değerlerin yanı sıra düşük değerler veren ürünlerde olabiliyor yanlış yazım hatasından kaynaklı.

Keza söylediğim gibi ; bu gibi problemleri ilgili siteyle iletişime geçerek düzelttirebiliyorsunuz. Bana göre önemli bir husustur bu.

Sadece bumudur problem ?

Elbette hayır. İçerik konusunda eksik bilgilendirmeler de mevcuttur. Keza fazla bilgilendirme de. Örneğin üründe b6 vitamini yoktur fakat profilinde b6 olduğu belirtilmiştir. Ürün kullanım tavsiyesi sabah ve yatarken 1 ölçektir. Fakat bu ilgili sitenin gıda yahut diyetisyenleri tarafından spor öncesi ve sonrası olarak düzeltilmiştir. Bunlar gibi.

Peki bunun önüne nasıl geçilir ?

Çok basit bir yöntemle bu gibi hataların önüne kolaylıkla geçilebilinir. O da şununla sağlanır ; ürün değerlerini el ile girmek yerine ürünün kutusunun farklı açılardan birçok görseli yüklenerek. Böylelikle ürünü mega foto içerikli görsellerinden içeriği hakkında tam manasıyla bir bilgiye erişebiliriz. Peki neden el ile giriliyor, insanları yanıltmak amacıylamı ?

Elbette hayır. Çeviri durumu sözkonusu oluyor. Örneğin bir uzakdoğu ürününün görselinden ne anlayacağız ? Hiç. Gibi. Tabi bu verdiğim uç bi örnek. İçindekiler, kullanım şekli gibi çevriler de buna dahildir.

Bu bağlamda kastettiğin ürününün profilini incelediğimde belirttiğin rakam dis. firmanın yazım hatasından kaynaklı, iletişime geçerek düzelttirebilirsiniz. Keza ürünün kutu bilgisinde 100 gram protein profilinde buna tekamül edecek 100 gram amino bulunmaktadır.

Söylediğim gibi ; bu gibi yazım hatalarının weider, dymatize, optimum vs.vb. gibi diğer bütün ürünleri kapsayacak şekilde yazım hatası yapılması olasıdır, ve çokca bu hatalar birçok farklı üründe zaten mevcuttur. Keza supplementler nokta koma baktığında da bu gibi hatalara çok rastlarsın.

Başta söylediğim sözünün erimisin bakalım söylemimi bir kenara bırakalım. Eğer gerçekten iso dan verim alıyorsan, bu hem fizyolojik hemde psikolojik olarak gerçekleşiyorsa başka ürüne yönelme derim. Bu ister weider olsun ister başka marka.

Weider daha stabil daha dengeli ve herkesin rahatlıkla hazmını sağlayacağı bilimsel araştırmalar yoğunluğunda elde edilmiş profille müşterilerine yöneliyor. Bunun yanında deneyimi ve ham madde kalitesi açısından diğer ürünlerden kendini çöne çıkarıyor keza 100 biyolojik değere sahip ürünleri buna istinadendir.

Fakat evet, mega mass ın diğer gainerlar ile kıyasladığında "pahalı" olduğunu söyleyenlerin yanıldıklarını servis miktarını belirterek ve bu minvalde açıklamalar yaparak belirtmeye çalışmıştım. Cfm yi iso ile kıyasladığında servis sayısı açısından dezavantajlı durumda elbette. Fakat bu kişisel bir durumdur, eğer weider kalitesine önem veren birisisyseniz bu farkı ödemek sizi rahatsız etmeyebilir. Fakat söylediğim gibi ; bu diğer ürünlerin kötü olduğu anlamına gelmiyor. Eğer iso ile verim alabiliyorsanız her manada kesinlikle buna devam etmeniz en sağlıklısıdır.

Alberta selamlar :)

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sevgiler.

DeathProof bunu beğendi.
  15. DeathProof

DeathProof Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    ikinizin fikrinede saygı duydugum için bu uzun yazılarınızı okuyorum ama emin olun fikrimi belirtmek veya yazılarınızı eleştirmek için cevap yazmak içimden gelmiyor.bakın cok ciddiyim ikinizde 1 er cümle ile anlatılacak şeyleri roman gibi yazarsanız bu iş uzayıp gider.ben weider denemedim ama başka gainerlar kullandım.birçok ürünlede karşılaştırdım benim kafama yatmadı ve bu para ile weider almak çok saçma geldi.şimdi bu işi takım tutma işine çevirme thurin kardeşim.içerik ortada gramajlar ortada.hepimizin kafasıda allaha şükür az çok çalışıyor.kalkıp 3-4 sayfalık makale yayınlamana gerek yok.karşındada ilkokul cocukları yoktur.yazdıklarımın hiçbirisini anlamıyorsunuz diyip dert yanıyorsun.bence daha fazla uzatmayın.zengin olan weider kullansın fakir olan dymetize veya hardline progainer ile çok rahat kilo alabilir.extra bir farkları yoktur.iyi günler

16. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,

Oradaki yazım hatası değil :) Dediğim gibi 100 gram protein içeren CFM porsiyonu 124 gram gibi bir ürüne denk geliyor. Premium'da da aynı şekilde (Orada da yanılmıyorsam 131 gram gibi bir şeydi). Yani orada doğru bir bilgi var ama bunun sunulması yok yanıltıcı bir şekilde olmuş. Zira o tabloyu oranlayıp doğru değerlere ulaştığınızda da, bunların BCAA içeriğinin aslındaki piyasadaki ürünlerle aynı olduğunu görüyoruz. Mesele bu zaten işte hocam :) Öve öve bitiremediğiniz Weider'in bir adım önde olmasını gerektiren bir şey yok. Olsa bile bu fiyatı hak eden bir artısı yok.

İyi temennileriniz ayrıca teşekkür ediyorum; iyi günler dilerim.

Selametle kalınız.

17. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili deathproof, öncelikle öyle ya da böyle katılımın için teşekkürler. Bir önceki sayfada ilk mesajım bulunuyor. Bu foruma Azazel'in yorumlarının bir kısmına denk geldiğim için kayıt oldum ve yorumumu eksik etmek istemedim. Tavrım niyetim sayfalarca yazmak değildi. Lakin açıkçası işin bu haddeye gelmesi objektif baktığımda Azazeldir. Ben bir ürünün holiganlığını yapmıyorum. Bir ürüne yapılan kasıtlı saldırının gereksizliğini dile getirmeye çalışıyorum. Fakat işin bu boyutlara gelmesi Azazel tarafından manipule edilmesinden kaynaklıdır. Herneyse. Seçim sizin. Madem okumuşsunuz. Sıkıntı yok, herşeye rağmen tercihini bu yöndeyse kime ne. Zaten sıkıntı tercih meselesinde değil ki :) Yanlış bilgilendirme yönlendirme minvalinde. İyi günleri, sevgiler saygılar.

------------------

Azazel, kıvıracağından emindim aslında ama yine de belki yapmaz dedim. Fakat yanıldım. Dostum kusura bakma lütfen ama sıkıntılı birisi görüyorum karşımda. Yardım almanı öneririm.

Herneyse, tüm yazdıklarıma rağmen hala daha garip ve komik bir şekilde kıvırma yolundan döndürmeyecek seni biliyorum gerçekler lakin...Belki başkaları okur diye belirteyim.

Cfm whey :

Preimum Whey :

----------------------

Yukarda üstüne basa basa söylediğim şey ; TÜM ÜRÜNLERİN YANLIŞ YAZIMI HER SİTEDE MEVCUTTUR. KANITI İÇİN GİRİN HERHANGİ BİR SİTEDEN ÜRÜNLERİN AMİNO PROFİLİNİ HESAPLAYIN.

Bu diyalog tarafımdan son bulunmuştur. Keza algı problemi olan biriyle daha fazla konuşmak istemiyorum.

18. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Selamlar,
    Resimleri koymanıza gerek yoktu. Zira sitenizdekiyle birebir aynı değerler. CFM Whey'i toplayın, 110.8 yapıyor aynı şekilde. Zaten orada da dikkat ederseniz 100 gram proteindeki aminoasit profili diyor. Amino Acid Profile per 100gr Protein diyor bak eğer görmediysen. Nedense benim yazdıklarımı tekrar ediyorsun hocam. Ben zaten bunları anlatıyorum sana. 100 gram tozun değil; 100 gram proteinin profili bu. O da CFM'nin 120 gram toz haline denk geliyor. Şeker+Vitamin+110.8 gram aminoasit vs. içeriği de dahil edince işte ortalama 120 gramlık tozdaki değerler ortaya çıkıyor. Yazdıklarının farkında değilsin.

19. Thurin

Thurin Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba.

Yahu cidden çıldırıcam :D Çıldırtacaksın beni hahaha

Şakamısın sen yahu ? Bunca zamandır insanlar senin yazdıklarını ciddiye mi alıyorlardı :) Onlarda da suç bulamıyorum ki, çünkü tecrübesiz olan var, cümle kullanımından ötürü kanan var, aldanan var...

Herneyse. Şu hesap işini neyle yapıyosun bilmiyorum fakat alelen okuyan görecektir ki hatanı yüzsüzlük yaparak hala uzatmaya çalışıyorsun.

Ey Azazel kardeşim benim, sen yukarıda vermiş olduğum kutu etiket bilgisinde ki amino asit profilini topladığında nasıl 110 buluyorsun hele bunu bir açıklasana bizde öğrenelim işin sırrını ? 110 da değil... 110.8 :)

Bak dostum. Yukarıda ki amino profil toplamı her iki üründe de 100 dür. 110 hallisülasyonuna hayran kalmadım desem yalan olur hehe :)

Senin siten dediğin site hangisi pek kestiremedim fakat, istediğin siteden bakan bakar. Profil bilgileri hatalıdır. Ve bu sadece weider için değil diğer bütün ürünler için geçerlidir !

Ben mi senin yazdıklarını tekrar ediyorum hahahaha alemsin doğrusu... Benim vermiş olduğum bilgileri bana satmaya çalışan sen değil ben yani :D üstelik yukarıda seni uyarmışım, benim söylediklerimi bana söyleme diye :) Şimdi o bana diyor hehehe

-------------

Bak kardeşim, daha önce ki yazdıklarımda defaatle açıklamama rağmen hala daha aynı komedyayı sürdürüyorsun.

Bilal'e anlatır gibi anlatacağım tekrardan :

100 Gram toz ürünün içerisinde 90 gram protein vardır. 30 Gram servis toz üründe 27 gram protein vardır. Bu oran sütle kullanıldığında 37 gram protein olmaktadır. 100 gram proteinde 10 gram çikolata varsa 27 gram proteinde kaç gram çikolata vardır :D Töbe töbe :) Güzel kardeşim, 100 gram protein için amino bilgisi yazılmış ya, daha önceleri de açıkladığımm gibi ; orada ki amino bilgilerinin her birini 3.7 'ye böleceksin ve 27 gram proteinin ne kadar amino verdiğini göreceksin. 27 gram protein veren toz suyla 30 gram.

Bu sadece weider için geçerli olan birşey değil ki :) Diğer tüm ürünler içinde geçerli olan birşey.

Dymatize iso da ise 30 gram toz üründe 25.5 gram protein vardır. Bu oran süt ile ortalama 36 yı bulacaktır. Aynı hesap bunda da geçerlidir. Weider o şu bu ne farkeder, hepsinin hesap sistemi aynıdır. Dymatize sana 100 gram protein içerisinde bulunan amino profili deseydi yukarıda ki aynı sistemi uygulayarak 1 servisin ne kadar amino verdiğini bulacaktın. Yani mesele weider o şu bu değil ki...

Tam tersi bir şekilde 100 gram protein içerisinde bulunan aminoyuda rahatlıkla bulabilirsin.

--------------------

Lüzumsuz uzatmalarınla, gereksiz cümlelerin, kıvırmaların, yanlış bilgilerin, yanlış hesaplamaların, yanlış yönlendirmelerinle konu buraya kadar geldi. Şikayet eden arkadaşlar bile oldu.

Cümle kirliliğinden başka birşey yapmıyorsun.

Sevgilerle.

20. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Sitendekini düzelteceksin o zaman. Madem araştırınca doğrusunu buluyorsun, oradaki yanlış bilgiyi de paşa paşa düzelteceksin. Ben bir şey kıvırmıyorum. 2.3kg'ya tanınmış bir markanın izole whey'ini almak varken, hemen hemen aynı fiyata 900 gramlık içinde 2mg fazla BCAA içeren izole whey'i almak enayiliktir. Bu ürünleri yurt dışından çok yüksek fiyatlara getirmediğinizi, üzerine muazzam kârlar koyarak milleti kazıkladığınızın hepimiz farkındayız. Bana burada 2-3mg BCAA'nın hesabını yapmayacaksın. Piyasada 300gramlık BCAA ürünler 50tl, dalga geçer gibi "Bak bunda 2mg bcaa fazla var" deyip milleti dalgaya almayacaksın. Efendi efendi yazdım şimdiye kadar, ancak karşımda kendi ürünlerinin pazarlamasını yapmaya çalışan kurnaz bir esnaftan başka kimse yok. Bana istediğin kadar masal anlat, ben burada yaptığınız soygunların hepsini her gün anlatacağım. Mega Mass Almanya'da 150tl (50 euro), hatta 150tl bile değil yani. Sizde 550tl. Sizdeki soygunculuğu ben kimsede görmedim. Bir de gelmiş burada dalga geçer gibi aminoasit profili koyup içindeki 5mg BCAA'yı gösterip bizim ürünler şöyle böyle diyorsun. La aynı paraya 3 kutu protein tozu alınıyor. Adam günde 4 ölçek içer, senin günlük bir ölçeğini 4'e katlar. Bırak 5mg'yi, günde 15 gram fazla BCAA alır aynı parayla. Şaka mısın la sen? Bir de gelmiş yok Weider'in tesisi şöyle böyle diyorsun. Sanki gidip tüm markaların fabrikasını gezdin de, bana burada kıyaslayarak masal anlatıyorsun.

Tekrar ediyorum. Ürünleriniz kazık. 300%400% civarı kâr marjı koyarak satacak kadar da terbiyesiz insanlarsınız. Ancak ben burada cebindeki harçlığıyla şu sporu yapmaya çalışanları sizlere ezdirmeyeceğim. Siz akşam çayınıza 2 çay kaşığı Mega Mass 4000 karıştırıp için, şekerden tasarruf edersiniz belki. Gerçi sizdeki 4kg toz şekerin kilosu 100tl, unutmuşum.

Bana fiyatlarınla gel, yaptığınız kurnazlıklarla gel, milleti nasıl soyduğunla gel. Bana bunları anlat, sonra ürünlerini anlatırsın.

Herkese kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş