Weider Ürünlerinin Türkiye'de Olması Gerekenden Daha Pahalıya Satılması

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve legolas246 tarafından 2 Şubat 2018 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Hocam içerik olarak kötü değil aslında, ama o fiyata ısopure alınabildikten sonra bi esprisi kalmıyor işin. Zamanında şu tabloyu hazırlamıştım, 2016 fiyatlarına göre aslında tablo çok şeyi açıklıyor.

zzzxxz ve Predatel bunu beğendi.
  2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Weider kendimi bildiğimden beri hep pahalıydı hala da pahalı. Yurtdışında yaşadığım süreçte weider ürününü görmedim neredeyse. Maalesef bizim ülkemizde satış rakamları diğer ülkelere kıyasla daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Bunun en büyük sebebi bir arkadaşımızında yazdığı gibi; pahalı daha iyidir mantığımızdan geliyor. Pek okuyan araştıran bir toplum değiliz. İçerik kıyaslamayı veya içeriğinde ki etken maddelere dikkat etmiyoruz.

Türkiye'de bu kadar pahalı olmasının en büyük sebebi bana kalırsa dist. ve supplement satan firmalar. Bunun en güzel örneği bana kalırsa şu; zamanında 240 liralık Weider mega fortenin son kullanım rakamı yaklaşırken ürünleri 150 TL civarlarına çektiler. Normalde elde kalmasın stok eritme mantığıyla yapılan bu hareketle belki zarar etmeyi bile göz almış olabilirsin. Sonuçta zararın neresinden dönersen kaardır ve hiç kazanmamaktan daha iyidir. Stok tutma maliyetini de bitirmiş olursun. Fakat o dönem ilgili firmada çalışan bir arkadaşım o fiyattan bile kaar ettiklerini söylemişti :)

Uzun süredir kullandığım tek ürünü Casein. Maalesef ülkemizde casein protein tozlarında büyük bir açık mevcut. Diğer ürünleri de ilgimi çekmemekte

legolas246 bunu beğendi.
  3. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    ON Gold Standard ile arasında 30 lira vardı, bahsettiğiniz "Weider çok kalitelidir" algısına kapılıp almış bulundum. Ayrıca yerli kaynaklarda Weider hep ilk sıraya koyulmuş, bu bilinçli yapılmış olabilir. Bir daha ki alışverişimde foruma danışmadan almayayım bari.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2018 ---
    Amerika ve Almanya gibi bu sporda bilincin yüksek olduğu ülkelerde ne kullanılıyor?

4. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    protein tozları bilindik markalar aşağı yukarı hepsi aynı kalitededir boşuna pahalısını almaya gerek yok mesajda bu vurgulanmış.Weider kötü bir ürün değil güzel ama 50 60 lira daha ucuza aynı kalitede ürünler var.Amerikada bildiğim kadarıyla 1.Optimum 2.Muscletech

legolas246 bunu beğendi.
  5. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Hocam spor bilincinden öte ameriakanların kullandığın ürünü öv gibi aptal bir alışkanlıkları var. Amazon.com'dan düzenli alışveriş yapan biri olarak söylüyorum bunları. Bu adamlar aldıkları ürünü şiddetle övüyorlar nedenini bilmiyorum. Sürekli 5 yıldız alan ürünleri satın aldığımda aslında 5 yıldız etmeyeceğini çok kez gördüm. Almanya da ise durum farklı. Amazon.de 'de bu durum böyle değil mesela. Onlar kullandıkları ürün hakkında daha objektif yorumda bulunuyorlar.

Şimdi gel gelelim sizin durumunuza. Ben yukarıda bir tablo paylaştım o tabloyu dikkatle incelerseniz tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Optimum evet tercih edilen bir marka hem avrupa hem amerikada. Ama öyle aman aman özel bir içeriği yok. Weider'ın içerik iyi ama sorun gereksiz pahalı satılması. Almanya'da ise Scitec whey top seller'da amazon.de için konuşursak.

Bence tabloyu inceleyin kafanıza yatan ürünü alın derim.

ftck bunu beğendi.
  6. murat19899

murat19899 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    8
    buradaki başlıktan sonra bütün sitelerde weider fiyatları 40 50 lira arası aşağı çekildi.Bence buraları takip ediyorlar okuyorlar tabi satışlarıda azalmışdır büyük ihtimalle hala ederinin üstünde fiyattan satılıyor

ftck bunu beğendi.
  7. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Aynen. Mesela fiyatlar aynı olmazsa bir dahaki tercihim weider olmayacak muhtemelen.
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mart 2018 ---
    Çok sağolun hocam. Youtuber arkadaşlarda ele alsa daha iyi olur. Amazon.tr gelince mıtlu sona ulaşacağız, kargo için iş ortağı ve tesis için yer arama çalışması yapıyorlar. Geçecek bu tekellerin krallığı elbet.

legolas246 bunu beğendi.
  8. MoRRuk

MoRRuk Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    Ben Amerikada Los Angeles, San Francisco ve Las Vegas'ta bulundum. Buralarda wiederi mağazalarda bulamazsınız. Anca internetden siparişle alabilirsiniz. Oralardaki CVS Health ve GNC lerde bulunmuyor. Belki sadece suplement satan 1-2 mağazada vardır, onuda ben bulamamışımdır.

9. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Benim Weider Premium bitiyor. Allah razı olsun sayenizde marka algısından kurtuldum ve çok ufak bir farkla izole ürünlere yöneliyorum. Bu paraları verdikten sonra cüzi bir farkla izole whey almaya karar verdim.

10. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara
    Sizden de razı olsun hocam. Yalnız izole ürünler tat olarak, bu ürünlerin daha gerisindedir onu belirteyim. Yani içimi ve tadı çok önemsiyorsaniz hoşunuza gitmeyebilir, özellikle weider premium dan sonra. Bunu belirteyim, aldıktan sonra sürpriz olmasın .

11. ftck

ftck Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Elimde bir indirim kodu var, Dymatize Iso 100 indirimle neredeyse Weider Premium fiyatına geliyor. Tad konusunda çok olumlu yorumlar almış, Multipower'da aynı şekilde.

Şeker diyetine girdikten sonra zaten damak tad aramıyor artık. En küçük bir şey bile çok tatlı geliyor. Weider'in bana çok tatlı geldiğinide düşünürsek, bir memnuniyetsizlik yaşamayacağımı umuyorum.

legolas246 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş