Vucut Gelistirme-Cabuk Gelisme..

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Fly tarafından 28 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Aslında bu sporda pek yeni sayılmam fakat yeterince tecrübemin olmadığını düşünüyorum. Birkaç kere başlayıp bıraktım artık bırakmamak üzere başlamayı düşünüyorum çünkü vücut geliştirmeye başlayıp bıraktığım zaman kendimde aşırı derecede bir boşluk hissediyorum :)

Bundan 2 sene evvel aralıksız olarak 1 sene haftada 4 gün çalışıyordum ve tam vücudum günden güne iyiye giderken sporu bırakmak zorunda kaldım. Aradan 7 ay geçti tekrar başladım ve 3 ay gidip bıraktım. Yani geçmişim başlayıp bırakmalar ile dolu :) Başlayıp bırakma ile bir yere gelinemeyeceğini de çok iyi biliyorum.

Sporu bıraktığımda 73 kiloydum şu anda 81 kiloyum. 1 hafta içinde tekrar salona kayıt olacağım. Hedefim Temmuz ayına kadar gözle görülür biçimde yol katetmek.

Uzun lafın kısası 1 senelik bir altyapım var. 1 hafta içinde salona başlayıp Temmuz' a kadar nasıl bir yol izlememi önerirsiniz? Yani düzenli antrenman ile birlikte neler yapmalıyım? Dün BSN NITRIX aldım 180 lik tablet. Bunu ne şekilde kullanayım sizce? En sağlıklı ne şekilde etkisini görürüm? Açken antrenmandan 1 saat önce 3 tablet almayı düşünüyorum spora gitmediğim günler kaç tablet almalıyım? (Gün aşırı gideceğim).

Bunun haricinde antrenman bitiminde ne yapmam gerekli? Protein tozu karbonhidrat vs önerirmisiniz?

Birde bench press yaparken aşırı derecede zorlanıyorum ve antrenman sırasında kendimi nedense aşırı derecede kuvvetsiz hissediyorum.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. h3m4n

h3m4n Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    nitrix i günde 3 kere yemeklerden yarım saat önce alıcaksın protein tozu al sakın karbonhıdrat alma yaglanmana sebep olur gücsüzlük icin creatin kullanabılırsın yada testestoron seviyenı yükseltmek icin tribulus kullanabılırsın maddiyat saglamsa tabi bcaa ve glutamınle bunları desteklersen kalıtelı kas alırsın..

3. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Nitrix in içinde glutamine vs var diye biliyorum

4. WolfSoN

WolfSoN Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öyle birşey mi var acaba ? Neden yanlış yönlendiriyorsunuz.Nasıl ki biz bu spor için günde kılo başına 1.5-2 gr protein alıyorsak.Kilo başına 5-6 gr karbonhidrat almalıyız.Forumda konuşulan şeyler değil mi bunlar ?

5. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA

"Fly" Ölçülerinide eklemende fayda var,boy kaç ?
    Yağ oranı nedir?
    Amaç kütle almakmı, kondisyon depolamakmı?
    VG'yi bırakalı ne kadar zaman oldu?
    İleriki zamanlarda istediğin performansa ulaşırsın o yüzden,
    çok fazla kafana takma, ağır kaldıracam diye vücuduna zarar verme!

Hacim almak istiyorsan en doğru sistem Bulk olmaktır..
    Bulk olunması içinde en önemli ihtiyaç karbonhidrattır,
    Vg'yi bırakalı 2-3 ay gibi bir süre olduysa Protein kullanım için biraz daha beklemeni ve adeleler ağırlıklara alıştıktan sonra kullanılmasını tavsiye ederim,şimdi sana en gerekli olan takviye Karbonhidrat ve kalite protein takviyesidir ayrıca multivitamin ve AOL'de oalbilir, ilerki zamanlarda Amino,Glutamin,Creatin,BCAA vs.. kullanabilirsin..

"h3m4n" Lütfen yanıltıcı yorumlar yazmayalım, karbonhidrat olmadan bu iş olmaz, tabiki yağlanma olabilir fakat bu yağlanma oranını düşük seviyede tutabiliriz...

6. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Boyum 1,74

Kilo 81

Kol 34 cm

Diğer ölçülerimi bilmiyorum bugün salona tekrar yazılacağım ölçülerimi yazarım.

Bugune kadar hiç ağır kaldıracağım diye vücudumu zorlamadım 1 keresinde military press yaparken biraz ağır yapmaya çalıştım ve sırtıma birden inanılmaz bir ağrı girdi ve o ağrıyı 4 ay çektim :)

7. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    "Fly" kilo oranı fazla yağ oranı nasıl?,şimdilik Gainer'a pek gerek yok,karbonhidrat ihtiyacını normal besinlerden karşılamanı öneririm, haslanmış patates,pilav,makarna türü besinlerden..
    Vg'yi bırakalı ne kadar zaman oldu?

8. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Yağ oranı da fazla... Çok aşırı yağlı bir insan değilim ama yağ da var tabi özellikle bel kısımında.. Kol, göğüs,bacak iyi fakat bel kısmım yağlı.. En son 3 ay önce bıraktım VG yi

9. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    "Fly" suplement kullanımı için biraz daha beklemeni tavsiye ederim,eğer ürün aldıysan kapağını kapat ve sakla, hiç değilse 2 yada 3 ay falan bekle, bu süre içerisinde hitiyaçları (protein ağırlıklı ) besinlerden sağlamaya çalış, yağ yakmak içinde(Greyfurt suyu,Portakal suyu (şeker portakal olmasın) ve Limon suyu tüketebilrisin....

10. h3m4n

h3m4n Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    arkadaslar yedıgı yemeklerden zaten karbonhıdratı alıcak aldıgı proteının ıcındede zaten az mıktardada olsa karbonhıdrat var ben burda yanlıs bısı solemedıgımın arkasındayım gene

11. josef_1531

josef_1531 Üye

Beğenileri:
    145
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    ADANA
    "h3m4n" Fly, Boy-kilo ve yağ orantısını belirtmemişti bu yüzden direk olarak "sakın karbonhidrat alma" diye bir düşünce olamaz !!
    O zaman sadece protein tozu alalım içinde;
    1-Karbonhidrat
    2-Amino asit bileşenleri
    3-Creatin
    4-L-Arginine
    5-L-Glutamine vs.. yani bu ürünleri almamıza gerek kalmıyor değilmi?

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    az zamanda çok kas yapmak gibi yada yaza kadar max. ne kadar kas yaparım gibi söylemler sizin bu işi ilerde tekrar burakacağınızı gösteriyor..
    bb bir hayattır ve sabırla ancak ilerlenir..
    alacağınız hiç bir supplementın yada yapacağınız hiç bir hareketin etkisini hemen göremeyeceksiniz sanıldığının aksine...
    O yüzden uzun vadeli düşünün ..bu yolla kendinizi sakatlamaktan ve vücudunuzu bıktırmaktan kurtulmuş olursunuz...

doğru yiyin, doğru çalışın, bunlar için forumda inceleme yapın..

13. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    keske nıtrıx aldığın parayla ton balıgı vs alsaydın. 1 ay boyunca hergun yerdın. senın durumuna göre çok alakasız bi ürün almışsın. ve zaten küre dahil etmek lazım nıtrıx ı tek basına etkısı cok az, ki kürüde yenı baslayan birine göre değil.

Sayfayı Paylaş