Vucut Geliştirmek İstiyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve erdalkd tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. erdalkd

erdalkd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    memur
    Yer:
    hatay
    Marhaba arkadaşlar. Yıllar öncesinden vucut geliştirmeye hevesim vardı ama bir türlü kısmet olmadı zaman geçti şimdi başlamak istiyorum tabi abartılı bir şekilde olmamasını istiyorum. Genel olarak kendimi açıklayayım yaşım: 32 kilom: 82 boy:1,70 mevcut aletlerim , voit çalışma istasyonu denilen alet, dikey bisiklet, koşu bandı, dambıl ve halter bunlarla bana uygun olan en iyi çalışma şeklini ve göbek kısmındaki kiloların gitmesi için nasıl bir çalışma yapmalıyım.
    Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Şimdiden herkeze teşekkürler.

Son düzenleme: 23 Eylül 2014
  2. odincel

odincel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Elindeki aletler yeterli gelecektir ancak bir süre sonra bir salona ihtiyaç duyabilirsin, mide bölgen ( bira göbeği değil ise ) kafana fazla takma düzenli bir antremandan sonra azalma katedicektir ancak kullanacağın program önemli ve bu programı beslenmen ve dinlenmenle ne kadar kombine edersin zaman göstericek :) başarılar..

erdalkd bunu beğendi.
  3. erdalkd

erdalkd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    memur
    Yer:
    hatay
    Odincel öncelikle konuya yorum yaptığın için teşekkürler. Göbek kısmına gelince alkol kullanmıyorum o yüzden bira göbeği olup olmadığı hakkında bişi diyemeyecem :D genel yapım hani şöyle anlatayım daha önce bady çalışmış sonra bırakmış gibi bir vucudum var. (Arkadaşlardan aldığım yorumlara göre söylüyorum bunu) aletlerim yeterli olduğundan bahsetmişsin ilk başlamak açısından bi proğrama göre ve besin olarak neler yapmalıyım diye tereddüt ediyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

4. odincel

odincel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle Temeli Standart bir söz var Vüvut geliştirme 3 Temel Esastan Oluşur derler ;) %33,3 Antreman %33,3 Beslenme %33,3 Uyku ( Dinlenme ) Bunları Başarabilirsen Gerisi Gelir Yeterki Azimli Ol.
    Eğer yağsız bir vücut'da sahipsen Press hareketlerinden şaşma derim. beslenmenide protein ve yağsız karbonhidratlı yemekleri tercih et ancak tek yönlü beslenme sebzeni meyveni yoğurdunu vs. buna benzer binlerce diyet listesi bulabilrisin internette.

5. erdalkd

erdalkd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    memur
    Yer:
    hatay
    Şu an için sanırım Yağlı bir vucuda sahibim. :)

6. odincel

odincel Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    İstanbul
    O zaman Kardiyo antremanlarına yönel Crossfit Çalıştırabilecek biri veya bir club - salon hem başlangiç için doğru olacaktır hemde güç - sıkılaşma doğru bir yol olabilir. Öneri..!

erdalkd bunu beğendi.
  7. erdalkd

erdalkd Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    memur
    Yer:
    hatay
    Önerin İçin Teşekkürler.