Vitaminler Ve Fazlasını Almak (Ciddi Konu)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zero59 tarafından 19 Mart 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Merhaba Arkadaşlar Öncelikle Bu Konuda Bilgisi Olanların Yazmasını İstiyorum Çünkü Burada Reçetesinde Okuduğuma Göre Fazla Kullanımı Nörolojik Beyin Hücrelerine Bile Zarar Verebiliyomuşuk Şimdi Arkadaşlar Benim 2 2.5 Ay Önce Test Yaptırdığımda B6 B12 Vitaminlerim Ve Folik Asit D Vitamini Eksik Çıkmıştı Ve Bana D Vitamini Damlası Folik Asit Folbiol 5MG Hapını Ve Benexol B1 B6 B12 Vitamini B1 250MG B6 250MG Ve B12 1MG Olarak Benim Sormak İstediğim Bu D Vitaminini Spor Yapıyoruz Ağır Antremanlara Giriyorum Ve Yaşım 18 Mesela Günlük Gereeken B1 Biktarı 1.5 İle 3 MG Arası Ben 250MG Falan Alıyorum B Vitaminleri Fazlası Atılıyormu Nasıl Oluyor Ve D Vitaminide Öyle Atılıyormu Folik Asiti Bittiyen Zaten Almıyacağım Ama B1 B6 B12 Vitamini Ve D Vitaminini Devamlı Almak İstiyorum Sizce Sorun Olurmu Çünkü B1 B6 B12 MGLARI NORMALE GÖRE ÇOK ÇOK FAZLA D VİTAMİNİ VE B1 B6 B12 LERİN DEVAMLI GÜNLÜK ALSAM ARADA 2 3 GÜN DİNLENDİRSEM SİZCE NASIL OLUR ÇÜNKÜ B VİTAMİNLERİ BİLİYORSUNUZ PROTEİN SENTEZİ İÇİN VE BENİM EKSİKLİĞİMDE VARDI ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

2. berkque

berkque Üye

Beğenileri:
    58
    Ödül Puanları:
    38
    B grubu vitaminlerin tamami suda cozunur, fazlasi idrarla atilir ama bu karaciger, bobrek ve hatta midene ekstra yuk bindirmeyecegi anlamina gelmiyor. Doktora bir kez daha gidip fitnessa basladigini antrenman surelerini ve beslenmeni acikla, tahlil yapip yeniden gunluk dozlarini duzenlesin. Beslenmeni duzenle, hekiminin verdigi dozlari kullan yeterli olur.

D vitamini yuksek dozda alirsan kalp problemlerine yol acabilir, D vitamini yuksek doz vucutta aylarca depolanir, bir iki gun dinlenerek yada kafana gore doz belirlersen ciddi problemlerle karsilabilirsin.

3. zero59

zero59 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Tekirdağ
    Zaten ben fazla d vitamini almam mümkün değil d vitaminim folik asit ve b vitaminlerim eksik doktora gidicem tekrardan hapım bittğinde fakat ben bu b vitamini benexol falan devamlı alan kişiler görüyorum bir sıkıntı olmuyor onu naısl yapsam acaba.

ama bu pazartesi gidip tahlilerimi tekrar yaptırıcam

Sayfayı Paylaş