Vitamin-mineral-kan değerleri hakkında tavsiyeler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Blues_harmonica tarafından 21 Eylül 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Blues_harmonica

Blues_harmonica Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Merhabalar arkadaşlar. İki ay bodybuildinge devam ettim(geçmişte de 6-7 aylık ara verdiğim sönemler olarak çalışmalarım oldu) ilk ay sonunda 4 kilo aldım ancak ikinci ay hiç kilo almadım kiloda vermedim. İkinci ayın sonunda varikoselden ameliyat oldum bu sebeple yine ara verdim iki aydır bodybuildinge devam edemedim bu ay başlayacaktım fakat kan değerlerimi ölçtürmek genel sağlık durumuma baktırmayı düşünerek dahiliye bölümüne muayene oldum.

Dahiliye doktoruna spor geçmişimden ve kilo alamadığımdan bahsettim kan testi verdi. Aynı zamanda çok gaz problemim ve ishal sorunum olduğunu da belirttim. Kan sonuçlarımda tek sıkıntı B vitamininde idi. B vitaminim düşük çıktı. İnternetten biraz araştırdığımda B vitamini eksikliğinin midede bapırsakta çeşitli sıkıntılara yol açtığını bu sıkıntıların sonucunda vitamin ve minerallerin midede emiliminde sıkıntılar oluşturduğunu gördüm.

Sonuç olarak karambole supplementlere dayanıp önünüze gelen her şeyi kullanmayın. Önce bir doktor kontrolü yaptırmak genel değerleri ölçtürmek iyi olacaktır diye düşünüyorum. Şu an hala başlamadım spora doktor b vitamini takviyesi verdi bu takviyeyi bir ay kullanıp değerlerimin normale dönüp dönmediğini ölçtürerek sonuca göre tekrar başlıyacağım.

Bu konuda tavsiyelerinizide bekliyorum. Bunun dışında bu konularda uzman değilim hatalı gördüğünüz bir kısım varsa bilgilerinizi paylaşırsanız ve eksik gördüğünüz yerlere ilaveler yaparsanız sevinirim.

Sayfayı Paylaş