vg yapanların yaş ortalaması ölüm sebepleri

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve doggetman tarafından 18 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Hem sen beni yanlış anladın, hemde ben seni... kusura bakma...

doggetman bunu beğendi.
  2. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
  3. KD

KD Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    0
    sagligina ozen gosteren ve vgyi hobi olarak abartmadan yapan kisilerin genler musaate ettigi taktirde 85 yasina kadar yasayabilecegini dusunuyorum tabii kalp damar sistemine cok dikkat etmek lazim cunku bilindigi gibi bu spor buyuk olcude kalbi zorluyor. benchte 100 kilonun altinda zorlanirken tansiyon kimbilir kaclara cikiyor.. kalp damarlarina ne kadar baski yapiyor.. diger organlara ne kadar zarar veriyor.. tabii bunlari gozonunde bulundurup sporu SPOR olarak saglikli yasam adina yaparsak 85 yasina kadar yasariz.
    kalbe verdigimiz hasari minimuma indirmek icin bol bol su tuketmeliyiz. ictigimiz bol su kani sulandirdigi icin kalp damarlarinda buyuk hasara yol acmayacaktir
    antremandan once vucudun kendini antremana hazirlamasi iciniyice isinmaliyiz. isinmis vucutda damarlar genisler boylece damarlara yapilan baski azalir
    nefes alip verisimize cok dikkat etmeliyiz, yanlis nefes alimi kalp hastaliklarina yol acabilir
    steroid vs maddelerden uzak durmaliyiz( supplement demiyorum) bunlarin kalbe ve karacigere ekstra yuk bindirdigi soyleniyor.
    ve son olarak diyecegim kandaki yag oranina dikkat etmek lazim kirmizi eti haftada en fazla1 kez yiyin

ve belirtmem gerek ben ne doktorum ne de profosor sadece bunca yildir arastirdklarimi sizlerle paylasmak istedim
    kalin saglicakla

4. SEHZADE

SEHZADE Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Böyle bir ifade olurmu? Kaç kişi bu sporu ömrünce yapacak yada evlendikten sonra devam edecek.Burda çoğu arkadaşların yaş ortalaması ne? İş durumu ne yoğun bir iş temposunda ne kadarı bu spora devam edecek.Bugünüdüşünüp böyle konuşmak kolay peki yarın ne olacak.Bir birimize yardımcı olmak için biraraya gelinen bir sitede böyle bir cümlenin yanlış kurulduğu kanısındayım.Bu sporda en iyi diye bişey yok,sınır yok.Ltf yanlış yönlendirip insanların yanlış karar vermesinde cesat vermeyelim.

5. tLg

tLg Yeni Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    tLg
    olum sebebını bılmemde yas ortalaması 17 ıle 30 arası dıyebılırım he 60 yasında yapanda var 12 yasındada o ayrı :)

6. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    biziim salonda 17 - 40 arası yaş ortalaması

Sayfayı Paylaş