vg yapanların yaş ortalaması ölüm sebepleri

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve doggetman tarafından 18 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar biz bu sporu yapıyoruz ama bilinçli ama blilinçsiz beslenmemize dikkat edeninimiz var etmeyenimiz var kür yapan var yapmayan var spor ömrü uzatır bu bir gerçek peki ya kullandığımız suplementler vs diğer ürünler bize gelecekte zarar vermicekmi kalp krizi riskimizi artırmayacakmı ?
    Bu tür ürünlerin zaman zaman karaciğerimizi yorduğunu düşünüyorum ne yapmalıyız daha uzun ömürlü bir yaşam için.

2. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

Bu sporda çok çok iyi olmak istiyorsan , bazı riskleri almak zorundasın , herşeyde olduğu gibi...

3. saratoga

saratoga Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    0
    bence en çok es geçilen konu, KALP BÜYÜMESİ, kalp sporcularda büyüyor fakat aşırı zorlamalardaki büyük büyüme oranları iyi gözle bakılmıyor, 1de sporu bıraktıktan sonra kalpde büzülme olabiliyor, o 100 den kademeli şekilde program uygulanıyor , adım adım kalbi ufaltmak için,bunu okumuştum 1yerde

4. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Çok saçma, çok yanlış. Bu çok zengin olmak için yapılan yanlışı risk olarak görmek gibi birşey. Ayrıca insanları doğruya değil yanlışa yönlendiriyor. Alıntı yaptığın yerde "kür" kelimesi geçiyor unutma! Ve bunun suppelement olmadığıda açık. Zaten erken öldükten sonra daha iyi bir vücudumuz olmasının ve bunun için risk almanın ne manası var?
    Ben supplement kullanıyorum ama zaman zaman...Yılın 2 ya da 3 ayı, maddi durumum buna el veriyor. Karaciğerimede bunlar sebebiyle birşey olmayacağınada eminim, risk değil, eminim. Yoksa üşütmek, 2-3 ayda bir; 1 adet hapta olsa alerji ilaçları sonucu 5 sene sonra ölmüş olurum.
    Senin sytnhol(yanlış yazmış olabilirim) ile ilgili düşüncelerinide okudum, onlar senin kendin için alacağın kararlar ancak "almak zorundasın" gibi genel kavramlar başkalarının hayatının başladığı yere senin sorumluluğunun girdiğini gösteriyorki; sorumluluk yanlış davranışı önermeyi gerektirmez...

5. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Sporu aniden bıraktıktan sonra kalple ilgili sorunlar yaşandığını bende okumuştum, buda çok önemli bir konu. Kademeli olarak bırakmak ise oldukça mantıklı, bunun sadece kalp için değil vücudumuzun geneli için daha sağlıklı olduğunu unutmamalıyız.

6. opasan

opasan Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    V.g sporu bilinçli ve sabırlı bir şekilde yaptıktan sonra zararı değil faydası olur. Damarlar genişleyeceği için dolaşım sistemi vs. daha iyi şekilde işler. Arnold'un dediği gibi hastalıklara karşı daha dirençli olursunuz.

Suppelement vs. normal dozunda alındığında hiçbir zararı yoktur. Yoksa sütü dahi aşırı fazla içerseniz zararını görürsünüz.

Vücut çalışanların ömürlerinin uzunluğu konusunda sağlıklı bir istatistik yoktur, ki zaten bu spor esasında son 50 yılda gelişim kazanmıştır diyebiliriz...

Steroid kullanımı bilgim haricindedir. Ancak kullananlar dahi zararlarını bir bir saydıktan sonra; en az 3-4 senelik iyi bir çalışmadan sonra oluşturulmuş bir vücutta kullanılabileceğini söylüyorlar ki;

(steroid konusunun bölümü burası değil, öyle ulu-orta steroidi olmazsa olmaz gibi göstermek yanlış, spora yeni başlayanlar, bir şeyler öğrenmeye çalışanları ->>kendim de dahilim<< yanlış yönlendirmeyelim ).

Morpheuss ve doggetman bunu beğendi.
  7. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    synthol le ilgili düşünce belirttiğim bi yazı olmadı , sadece olmassa bütün riskleri göze alıp triceps lere yüklicem dedim , synthol hakkında shawn ray in sölediklerini yazdım bi msjımda sadece

8. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Haklısın benim hatam, bu konuyla ilgili hiçbirşey söylememişsin, sadece

"triceps genetiğim biceps kadar iyi değil , hiç olmadı triceps e sytnhol le dalcam sıkıyosa büyümesin "

demişsin tam olarak. Zaten benim takıldığım nokta bu değildi dikkat edersen, ister kullan, ister kullanma bu senin bileceğin birşey. Ben sadece başkalarını etkilememeni istedim...

9. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

bu ilaçları kullanan adamların , resimleri vidyoları her sitede dolaşırken , posterleri , bütün body salonlarını süslerken , 65 cm üzeri kullarına bakıpda idman yaparlarken ,benm sözlerimmi etkiliycek dostum , devede kulak bile kalmaz..:eek:

+ olarak şunuda ekliyim , maddi durumumu biraz doğrultabilirsem supllement e geçiş yapmayı planlıyorum steroidlerden , murat kekeç adında çok saygı duyduğum , zamanında her tür kürü kulalnmış , çok deneyimli bi hocamla konuştum bugün , bana anabolizan ve steroid devri artık bitti dedi , supplement sektörü çok gelişiyo artık dedi , muscletech inmiydi bi supllement gösterdi , ve bellizamanda şu kadar kilo et garabtisi veriyo dedi ,artık testesteronu falan geç dedi , arnold zamanındaydı o devir dedi , sözünü dinleyeceğim nadide insanlardandır.

Son düzenleme: 19 Aralık 2007
  10. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Kim kollarına bundan kullanmış? Ben hiçbir body salonunda öyle birine rastlamadım? Zaten o posterlere bakanların binde 999'u, eğer adam synyhol kullanıyorsa bile bunu farketmez, bu sebeple tehlike oluşturmazlar. 65cm üzeri kolu ise iyi düşün(pi re kare;))

11. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    kastettiğim synthol değil , genel bi durum , body salonu duvarlarında steroid siz adam varmı ?

12. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse crespo, ikimizde iyi niyetle bilgi alışverişi yapmak istiyoruz forumda( en azından senin için böyle düşünüyorum). Tartışmayı uzatmayalım, senden ricam; steroidlerden uzak ol, başkalarını uzak tut;)

Crespo bunu beğendi.
  13. Crespo

Crespo Yeni Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci

tabiki cnm , burda gereksiz polemiklere girecek seviyesiz kişiler ve egosunu tatmin etmeye çalışan kişiler barınamaz zaten , amacı sadece bu sporda birşeyler öğrenemek ve bildiklerinide öğretmek olanların yeri burası

doggetman bunu beğendi.
  14. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    muscle nitro-tech hardcore urunu olabilir bu ürün.. ancak anabolizan devri hiç bir zaman bitmeyecektir hiç bir supplement anabolizan ve androjenlerin bileşiminden daha etkili olamaz.. hocanın bu ürünü satmak istemesinden olabilir boyle demesi..

Crespo bunu beğendi.
  15. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    + olarak şunuda ekliyim , maddi durumumu biraz doğrultabilirsem supllement e geçiş yapmayı planlıyorum steroidlerden , murat kekeç adında çok saygı duyduğum , zamanında her tür kürü kulalnmış , çok deneyimli bi hocamla konuştum bugün , bana anabolizan ve steroid devri artık bitti dedi , supplement sektörü çok gelişiyo artık dedi , muscletech inmiydi bi supllement gösterdi , ve bellizamanda şu kadar kilo et garabtisi veriyo dedi ,artık testesteronu falan geç dedi , arnold zamanındaydı o devir dedi , sözünü dinleyeceğim nadide insanlardandır. [/quote]

Murat kekeç hocan banada bu ürünleri metetti ancak murat hocanın noxplode için söylediği fahiş fiyatı duyunca o adamdan birazcık soğudum tabi diğer ürünlerin fiyatlarınıda sormadım yani hiç kimse kendi malını kötülemez sende o hocanın bilgilerinden faydalanmaya çalış ama ürünleri sitelerden temin et steroide yatırcağın parayıda suplementlere yatırsaydın şimdi meloyu geçmiştin :D ( melo duymasın ) ( bende bu hardcore proteinin kullanmak istiyorum ancak şimdi nutrabolics protein ile progainer kombinesi yapıyorum )gerçekten kaliteli ürünler olduğu bir gerçek ama steroid devri bitmedi bitecek gibide değil.biteceğinide sanmıyorum

16. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bu sporda iyi olmak istiyorum ancak çok çok iri olmak taraftarı değilim ve iyi olmak isterkende sağlığımdan olmaya hiç niyetim yok bazı riskleri göze almak derken neyi kastediyorsun mesela ishal olursun risk anlarım omzunu incitirsin risk anlarım ama risk hayati ise değmez bırakırım sporu ben yaşamayı çok seviyorum :)

17. Mestano

Mestano Yeni Üye

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    0
    Benden sana bir tavsite, bir daha asla "çok fazla iri olmak istemiyorum" deme. Zaten istesende bu işin ehli olmadan olamazsın, ki ehli olunca neyin ne olduğuna karar verirsin. Hemde yapmış olanlara saygısızlık olur çünkü "ha" diyince büyüyemiyor insan, seneler gerek. Yanlış anlama, bilgin olsun diye dedim.

Crespo'nun söylediği biraz yanlış, birazda yanlış anlaşıldı. Biz bu sporu sağlığımızdan olmak için değil aksine sağlıklı olmak için yapıyoruz...

18. aneximandros

aneximandros Özel Üye

Beğenileri:
    2.154
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Teorik Kimya
    Yer:
    USA
    Yabanci bir body forumunda ( http://forums.usms.org/archive/index.php/t-1947.html) bodycilerin ortalama yasam suresi 56 diyor bir adam. Maalesef kaynak gostermemis onun icin guvenilir mi bilemiyorum. Benim kendi fikrim saglikli organik beslendikten sonra, cardioyu elden birakmayip ilerki yaslarda VG yi yavasca azaltirsak 70 imize kadar dinc bir sekilde kalabilicegimiz yonundedir. Zaten hayat bu kim ole, kim kala. Su da bir gercek ki eger streoid falan dusunuyorsaniz, bilin ki omrunuzden fedakarlik yapiyorsunuzdur.

doggetman ve Mestano bunu beğendi.
  19. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Mestano konu iyice dağılmaya başladı bırak konu ile illgili kalalım.
    İri olmak istemiyorum dedim diye kime saygısızlık etmiş oluyorum anlayabilmiş değilim.Biraz daha düşünerek ve yazdığımızı tekrar okuyarak cevap verelim senin yazından farklı anlamlar çıkartılabilir.

20. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    aneximandros link ölmüş galiba bende açılmıyor.

Sayfayı Paylaş