VG bırakmalımıyım? YARDIM!

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve onur can değirmenci tarafından 3 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba 6 aydır vg yapıyorum henüz yeniyim eski futbolcuyum 110 kıloya cıkıp 8 ay once sağlıklı yaşama kararı aldım şu an 93 kıloyum yağ oranımı epey dusurdum fit olma yolunda ilerliyorum okudugum bölumde mutlu olmadıgımı anlayıp besyo okumaya karar verdim okuyan ve gecen sene kazanmış arkadaşımın tavsıyesı ıle bir besyo kursuna kayıt oldum ocakta antremanlara başlıyoruz ben vg yaptıgımı söyledıgımde bırakmalısın dedı sakatlık yaşabılırsın dedi yapacağın tek spor benımle olmalı dedi halısaha maçı bile yapmanı ıstemiyorum dedi zaten antremanlar kademeli artacak mayıs haziranda 6 gün çift antreman olacak dedi sizce ne yapmalıyım arkadaşlar gerçekcen vg severek yapıyorum dün le bu gün gitmedim moralim bozuldu spor cantam bana bakıyor ben ona bakıyorum tam da üyeliğim bitmişti 8 aylık bir üyelik daha yapacaktım şimdi epey kararsız kaldım acaba 4 aylık falan mı yapsam ya hocanın dedıklerı mantıklı değil mi?

2. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Valla düzgün yapılırsa vücut geliştirme belki en güvenli sporlardan birisi. (gereğinden fazla kiloyla yanlış form uygulamak mesela sakatlık çıkarır ama bu bilinçli olan bir şey)

yoksa kondisyon antrenmanında bir burkulmaya bakar sakatlık mesela...

3. onur can değirmenci

onur can değirmenci Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    13
    ben de öle düşünüyorum ağırlıkları sürekli arttırmak yerine hafif ağırlıklarda çalışacağım

4. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Zaten, pek bilgim yok ama, futbolu düşünürsek sizin yüksek ağırlıklara fazla ihtiyacınızız olacağını düşünmüyorum. Temel hareketler, orta kilolar, uzun tekrarlar sanırım işinizi görür. Siz yine de bizi, arkadaşlarınızı dinlemeyin, eğer futbola yoğunlaşacaksanız ne yapmanız gerektiğini düzgün bir futbol antrenörüne sorun, spordan spora ağırlık çalışma prensipleri farklıdır biz bilemeyiz.

onur can değirmenci bunu beğendi.
  5. Secretsoul

Secretsoul Üye

Beğenileri:
    95
    Ödül Puanları:
    28
    Kasların yapısı her sporda ona göre şekillenir. Nasıl çok atak bir vücut geliştirmecisi olmaz ise çok güçlü de bir maraton koşucusu olmaz. Kas liflerinin ve hücrelerinin şekillenmesi. Kasların maruz kaldığı güç ve zaman ile doğrudan ilintili. Ayrıntılar aklımda değil ama bu konuyu bir araştırın isterseniz.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onur can değirmenci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş