Vasat bir bb geçmişi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aykun tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    İyi günler 20 yaşındayım ve 7 ayı aşkın bir süredir bb sporunu severek yapıyorum. Ama artık bıkma derecesine grldim çünki çok net bir hacim sorunum var. Bu güne kadar haftada 4 5 gün arası hocaların verdiği kısa denebikecek programları takip ederek çalıştım ama hala ayna karşısında yüzüm gülmüyor diyebilirim. Sorum şöyle olacak. Bir arkadaşımın da tavsiyesiyle programımda değişikliğe gitmek üzereyim. Haftada 3 gün ağırlık 1 gün de miğdeye ayırarak. Antrenmanlarımı maksimum zorlayıcı seviyeye getirmemi ve hareket çeşitliliğini arttırmamı söyledi. Yani antrenmanlarım baya ağırlaşacak. Bu konuda da endişelerim var acaba böyle güzel sonuçlar alabilir miyim yoksa elimdekinden de olur muyum gerçekten çok kararsızım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo artışı oluyor mu?

3. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Hayır kilolarımda da artış olmadı bu zamana kadar

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    İlk aylardaki hipertrofi bittikten sonra hacim artışı için kas kütlesi elde etmeniz lazım, bu da ancak kilo artışıyla olur. Bu durumda sorunu öncelik olarak programınızda değil beslenmenizde aramalısınız. Günlük yediğinize birkaç yüz kalorilik yiyecek daha eklerseniz gelişim tekrar başlayacaktır.
    Program içinse ne yaptığınızı bilmeden bir şey söylemek zor ama hacim için temel hareketlere ağırlık verin. Yani barbell curl, triceps extension vs. iyidir hoştur ama genel vücut hacmini arttıracak hareketler squat, bench press, barbell row, omuz press gibi temel hareketlerdir. Deadlift ise direkt olarak çok fazla hacime yönelik olmasa da güç artışı sağlayarak diğer hareketleri daha yüksek ağırlıklarla yapmanızı sağlar. Ağırlık her zaman için bunlara verilmeli, bunlarda kullanılan tekrar sayılarının ve ağırlıkların sürekli artışı sağlanmalı.İzolasyon hareketleri için çok enerji harcamayın. Programı basit tutun, çok fazla hareket ve tekrara boğmayın. Kardiyoyu da eğer yapıyorsanız abartmadyın, en fazla haftada 2-3 defa 15-20 dakika civarı tutun.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    antreman programını beslenmeni ve kendini bize detaylıca tanıtırsan insanlar daha iyi yorum yapabilirler
    şimdi diyeceklerimiz afaki kalacaktır

6. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Bu kısa antrenmanlarla ne ağırlık ne ölçü bazında gelişim gösteremedim beslenme konusunda bi düzenim var karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum zaten yemek yemeyi de seven bi insanım :) boşlamıyorum dikkat ediyorum. Benden daha dikkatsiz kişilerden daha kötüyüm diyebilirim. Tükenene kadar çalış dedikleri yola giriyorum bu şekilde biraz. Cevabınız için çok teşekkür ederim bu arada.
    --- Mesaj birleştirildi, 26 Kasım 2013 ---
    Son programım
    4x12-10-8-6 bench press
    4x12-10-8-6 incline press
    4x8 dumbell press
    4x8 incline dumbellpress
    4x12-10-8-6 scott barbell curl
    4x8 barbell curl
    4x8 dar tutuş barbell curl (hepsi z bar ile )
    2.gün
    4x8 deadlift
    4xmax barfiks
    4x8 lat close chest down
    4x8 one dum rowing
    4x12-10-8-6 v şeklindeki aparat ile push down
    4x8 iple açma
    4x8 cable french
    3. Gün
    4x12-10-8-6 dumbell press
    4x8 military press
    4x8 dumbell lateral
    4x8 barbell front press
    3x10 squat
    3x10 leg extansion
    3x10 leg curl
    3x10 kalf

Beslenmemde karbonhidrat ağırlıklı yemeye dikkat ediyorum. Özen gösteriyorum bi düzenim var.

Son düzenleme: 26 Kasım 2013
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    protein ağırlıklı beslenme hacime fayda sağlayacaktır
    aralarda bir gün dinlenerek antreman yapılabilir
    göğüste bir presi çıkarıp fly ekleyebilrisin
    aslında antremandan çok beslenme ve dinlenme önemli
    sağlık
    tabi uyku düzeni
    cinsel yaşam
    genetik
    vs aklıma gelmeyen bir çok faktör direkt olarak etkilidir
    hepsini gözden geçirmen lazım
    hepsi düzgünse antremandan bişeyler beklemelisin

8. aykun

aykun Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Antrenmana takılmamın sebebi biraz da şu. Kollarım ve sırtıma kötü diyemem fakat omuzlarım ve göğüslerim çok küçük. Birazda bu yüzden sorunu antrenmanda arıyorum aslında. Cevabınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş