1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Vücut tipleri- Sizce benim hangisi ?

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve prinser3 tarafından 3 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. prinser3

prinser3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bazı bilen arkadaşlarıma sorduğumda vücut tipimin ectomorf olduğunu söylediler. Konu hakkında bilgisi olan bir kişi yorum yapabilirmi. Sizce hangi tipe sahibim.
    Not: ortalama 1 yıldır sadece evde bir çift dambıl ve barfiks çubugu ile antreman yapıyorum. Hiçbir desteleyici yada diyet uygulamadım. Sizce gelişim nasıl.

2. ArdaFit

ArdaFit Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Omuzlar baya hoş görünüyor evde omuz nasıl çalıştınız

3. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Vücut tipi diye bir şey yoktur.

tanerjames bunu beğendi.
  4. bodykazm

bodykazm Üye

Beğenileri:
    286
    Ödül Puanları:
    73
  5. prinser3

prinser3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle teşekkürler evde sadece dambıllarım olunca sadece onlarla bir kaç hareket yapıyorum. Ekstra olarakda bolca şınav çekiyorum bir faydası varmı yokmu bilmiyorum ama yinede yapıyorum yani. Dambılla yaptıgım hareketlere gelirsek:
    Lateral Raises
    Seated Dumbbell Press
    Dumbbell Front Raises
    Sadece bu 3'ü
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2016 ---
    Eminmisiniz çünkü bir çok büyük site olduğunu söylüyor.
    --- Mesaj birleştirildi, 4 Temmuz 2016 ---
    Teşekkürler. İşte bu sıralar pek yogun çalışamıyorum spora. Malum iş sınav falan derken aksadı ister istemez. Bu haftadan sonra daha sıkı çalışmayı planlıyorum.

6. SoldiersOfGod

SoldiersOfGod Üye

Beğenileri:
    328
    Ödül Puanları:
    73
    Büyük site? Bildiğim kadarıyla vücut geliştirme ile ilgili en büyük site burası, 130.000 üyesi var, bizden daha büyüğü yok en büyük biziz, bak burda tartıştık.
    https://www.bodyforumtr.com/threads/vücut-tipleri-yoktur-doğru-bilinen-yanlışlar.110803/

Sonra şunu da atayım izlersin

Ayrıca yine bilimsel olarak olaya bakmaya devam edersek, Sheldon Atlası'na baktığımızda sonuç olarak, hiç kimsenin 3 tip olarak, yani Ecto-Mezo-Endo olarak sınıflandırılamayacağını ispatlamış oluruz.

7. prinser3

prinser3 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Pekale teşekkürler.

8. tanerjames

tanerjames Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Bencede vücut tipi diye bir şey yoktur yani vardır ama bu forma insan kendisi girer veya çıkar.
    Sen şimdi zayıf ektomorf vücut tipi olduğunu düşün, dengesiz beslen her şeyi bak bakalım sonradan obez oluyor musun olmuyor musun, eee nerede kaldı ektomorf sonradan oldun endomorf.
    Hangi tip vücut tipine sahip olursan ol, önemli olan sağlıklı veya sağlıksız bir vücut mu, değil mi? gerisi boş.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Temmuz 2016 ---
    Mesajı düzenleyemeden, vakit geçmiş, tekrar yazıyorum.

Herkesin kas lifleri ve vücut fizyolojisi birbirinden farklıdır.

Aynı şekilde vücudun yağ yakma sürecide fizyolojiktir, kimisi her şeyi yer içer diyet yapmaz ama yağ oranı %10'dur. Kimisi diyet yapar her şeyine dikkat eder ama yağ oranı %13'dür. Bazı şeyler doğuştan genlerimizle gelir.

Sen vücuduna ne verirsen onu alır, işler ve sonuçlarını verir. Bunu eksi veya artı yönde geliştirmek tamamen bizim elimizde. Yani sen şimdi xxx vücut tipi olupta kötü beslenirsen, spor yapmazsan xxx vücut tipi olabilirsin veya düzgün beslenip, spor yaparan xxx vücut tipi gibi görünebilirsin. Tüm obezler endomorf vücut tipli demek gibi saçma oluyor.

Hangi tip vücut tipine sahip olman önemli değil, önemli olan sağlıklı veya sağlıksız olması, gerisi boş.

Son düzenleme: 9 Temmuz 2016
    SoldiersOfGod bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş