Vücut tipleri hakkındaki karışıklık

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Brandon12 tarafından 26 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Brandon12

Brandon12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar ben 1.82 boyunda, uzaktan bakılınca uzun, ince görünen biriyim. Kilom 73 ve 19 yaşındayım. İnsanlar bakınca bir deri bir kemiksin yorumunu yapıyorlar. Son yıllarda kilo almakta oldukça zorlanıyorum, bu da beni ektomorf olduğum düşüncesine itti. Ama çocukluk yıllarımda çok şişmandım, obez olduğumu bile düşünmüşlerdi. Şuan göğüslerim sarkık, bel bölgem geniş ama geri kalan vücudum gayet ince ve kas yapımında oldukça zorlanıyorum. Hangi diyeti izleyeceğimi bilemiyorum, çünkü vücudumun sarkık olması endomorf vücut tipinin, ince olması da ektomorf vücut tipinin bir sonucu. Tartışmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

Saygılarımla

2. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Vücut tipi diye bir şey yoktur. Önemli olan yağ oranı ve beslenme düzenidir

3. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
    Öyle mi? Sen gerçekten çok kilolu ve yağlı kişilerin normal kişilerden çok daha fazla mı yağ tüketip düzensiz beslendiğini sanıyorsun?

4. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Tekrar söylüyorum vücut tipi diye bir şey yoktur kişinin yasam tarzı beslenmesi egzersizin hayatındaki yeri vs bunlara etkendir. Bir kişinin vücut tipini belirlemek için gen haritasını çıkarmak gerekir. Bu da öyle pat diye yapilacak bir şey değildir çünkü cok eskiye gitmek gerekir. Arnold spora ilk başladığında sizin "ektomorf tip" dediğiniz zayıf sayılan bir vücudu vardı. Sonra ne oldu? Bu adamın geni mi değişti? Bu sadece bir örnek. Daha fazla bilgi için savaş cebecinin " vücut tipleri diye bir şey yoktur " adli videosunu izleyebilirsiniz. Çok güzel kaynaklara dayanarak açıklamıştır . Belki de bunu dile getiren ilk antrenördür. Saygılar

5. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
    Arnoldun vücut tipi hala değişmedi. Ektomorf kişiler kilo alamaz değil, çok zordur. Hele spor yapmıyorsa bu imkansız gibi bir şeydir.

6. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    İlk basta ben de sizin gibi buna inanıyordum. Ama üşenmeyip doğru bilinen bilgileri bile araştırmaya başladım bu sporla ilgili. Siz neden bunu yapmıyorsunuz? Tabularinizi yıkıp 5 dakikanizi ayirip neden videoyu izlemeyip görüşünüzde bir kaynağa dayanmadan diretiyorsunuz? Ne kadar araştırıyorsunuz?

7. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
  8. Nanza

Nanza Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Gerçekten dedigimi anlamamakta ve sabit fikirde ilerlemekte kararlisiniz. Sizinle tartışmaya girmeye bile gerek olmadığını anlamış oldum. Merak eden körü körüne inanmak yerine araştırır. Sizin attığınız linkteki 2 paragrafa herhangi bir insanin gen haritasını sigdiramazsiniz. Bu isin içinde genetik de var. Bir kişinin babası ve annesi şişman ama oğlu zayıf olabilir. Simdi ikisi farklı genlerden mi geliyor? Her neyse tartışmaya gerek yok dediğim gibi. Merak eden doğru bilinen yanlışları bile araştırır öğrenir. Öğrenmeden de bu is olmaz. Bilim olmadan da bu is olmaz. Bilimsel açıklamalar benim için önemlidir. İyi günler

9. WHQSX

WHQSX Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Darıca, Kocaeli, Turkey
    Dediğinizin açıklaması çok basit nasıl anne ve babası siyah saçlı olup kızı sarışın oluyorsa buda öyledir. Sizde tartışmaktan sıkılmış durumdasınız heralde şu an kapalıyım araştırma yapacağım.

Sayfayı Paylaş