Vücut tipine göre antrenman programı var mı?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MeteeKhan tarafından 3 Eylül 2019 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MeteeKhan

MeteeKhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle aranıza yeni katıldım ve herkese selamlar arkadaşlar. Öncesindeki kesik kesik vücut geliştirme deneyimlerimi saymazsak(ki saymayalım) bu spora kararlı bir psikolojiyle başlamış bulunmaktayım bugün itibariyle. Araştırıp oluşturduğum antrenman programım bu forumda sabitlenmiş olan full body antrenman ıyla çok yakın hatta aynı diyebiliriz. Bu programı 2-3 uyguladıktan sonra benim geçiş yapacağım program konusunda şüpheliyim. Benim vücut tipime göre(ektomorf) antrenmanım nasıl olmalı. Herkesle aynı şeyi yapmak her zaman her konuda bana saçma gelmiştir ama bu konuda bilgi bulamadım bana yardımcı olabilecek var mıdır? Ektomorf bir insan nasıl program yapmalı nelere dikkat etmeli? Özellikle bu konudan müzdarip zayıflıktan bıkmış kardeşlerimin tecrübeleri önemli.
    Şimdiden teşekkürler.
    Boy:178
    Kilo:60

2. 33serkan33

33serkan33 Üye

Beğenileri:
    128
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MEMUR
    Yer:
    MERSİN
    Anladığım kadarıyla senin amacın hacim kazanmak ve bu işin %80 i beslenme ile alakalıdır.Kalori sayarak yiyeceksin ama hacim alayım diyede kirli beslenmeyeceksin sana lazım olan protein ağırlıklı+karb+sağlıklı yağlar+vitaminler bunları vücudunun ihtitacı doğrusunda sayarak yiyeceksin, eğer suupplementlere karşı bir garezin yoksa sana "Gainer" almanıda tavsiye ederim. Yapacağın spora gelince düşük kilo yüksek tekrardan kaçınacaksın ki bu tarz antreman programı yağ yakımı için kullanılan bir yöntemdir. örneğin daha önce yaptığın full body yağ yakımında daha çok kullanılan bir yöntemdir.Düşük ağırlık yüksek tekrar nabzı yükseltir buda yağ yakımını tetikler. Benim sana tavsiyem
    1-belli bir süre 6-8 tekrarı zorla yapacağın (hareketin formunu bozmadan) ağırlıklar ile çalışman
    2-Pramit ve drop çalışma sistemi ile çalışman (google yaz bulursun eğer anlamlarını bilmiyorsan)
    3-kardiodan bir süre uzak dur yada çok hafif yap
    4-sayarak yemek ye
    5-bir spor diyetisyeninden yahut salondaki hocalardan daha da yahut net aleminde güvenilir hocalar var onlardan beslenme listesi edin :)

MeteeKhan bunu beğendi.
  3. NeccaR

NeccaR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Net aleminin güvenilir hocalarına bir türlü ulaşamıyorum üstadım Diyet ve antrenman programı hazırlamam gerekiyor ama salondaki gözü cebimde olan, geç gelişim isteyen hocalara bırakmak istemiyorum kendimi. Kim yardımcı olabilir?

4. MeteeKhan

MeteeKhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Kendi kendine yardımcı olcan bende amatörüm araştırıyorum heryeri bütün programları vücuduma nasıl gelir diye tartıyorum. Şuana kadar anladığım antrenman programından önce gelen bişey var oda beslenme ve uyku. Beslenme kilo alacaksan ihtiyacını hesaplayıp onun üstüne çıkmak ve yediğin yemeğin değerlerini bilmek veya kilo vericeksen tam tersi. Antrenman konusuda full bodyden bende vazgeçtim ama hala full body mantıklı geliyo bana bilemedim.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Eylül 2019 ---
    Bu program önerildi salonda sizce nasıldır? 1567956032151262946294.jpg

Son düzenleme: 8 Eylül 2019
  5. NeccaR

NeccaR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Eğer ki 185 cm boy ve 60 kg ağırlığa sahipseniz özel antrenman programı bakmak zorunda kalıyorsunuz. Beslenme kısmını aslında çözdüm sayılır. Hardline progainer aldım yüksek kalori ve ekstra protein cezbedici duruyor. Kalorinin eksik kısımlarını özellikle cicibebe ve makarna pilavdan karşılayacağım. Proteinin kalan kısmını günlük 6 yumurta akı ve öğünlerde kurubaklagil, tavuk ile karşılayacağım. Kaldı antrenman programı. Daha önce de 10 tane salona başlamışımdır. Hiçbir hoca geliştirmeye yönelik program vermedi. Hep yavaş gelişim için programlar uyguladılar. Gönderdiğin programı diyelim 2 ay kullandın ve altyapıyı oluşturdun. Sonraki aylar bölgesel yoğunlaşman gerekiyor. Esas bu konuda hocalar eksik kalıyor.

Sayfayı Paylaş